Przesunięty przez: Kaszubski
1 Marzec 2016, 10:30
AUTO ŚCIĄGA
Autor Wiadomość
 piotrek2289


Informacje
malopolskie

Wiek: 34
Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 2
Skąd: łękawica
  Wysłany: 4 Styczeń 2011, 17:30   AUTO ŚCIĄGA

Mam mały problem ze swoją corsą mianowicie autko ściąga np. jak jadę na biegu bez gazu to kierownica jest lekko skręcona a samochód jedzie prosto a gdy dodam gazu to kierownica ustawia się prosto tak jak ma być są wymienione gałki i maglownica rzekomo była regenerowana tak mówił mi poprzedni właściciel. Proszę o pomoc
 
 
     
 Banerx
Zasłużeni
VW Gruppe



Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Imię: Piotr
Wiek: 34
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 177
Skąd: Kraków
Wysłany: 4 Styczeń 2011, 21:17   
   Moje auto: Fabia I


Zbieżność kół do sprawdzenia skoro jest skręcona lekko mam tak samo tylko jak hamuje tak autko jedzie prosto :)
 
 
     
 gik


Informacje
opolskie

LPG: Tak
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 57
Skąd: opolskie
Wysłany: 5 Styczeń 2011, 21:05   

poprzedni właściciel to wciśnie każdy kit, tak jak wyżej sprawdź zbieżność
 
 
     
 MTO


Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 18
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 7 Luty 2011, 17:06   

Mam podobny problem tzn. żeby jechać prosto to muszę mieć kierownice lekko skręconą w prawo, byłem ustawić zbieżność ale mechanik powiedział, że nie umie (albo mu się nie chciało) ustawić aby kierownica była prosto. Auto miało kiedyś stłuczkę ale do tej pory było dobrze przynajmniej nie było zauważalne i podobno koła nie są idealnie prosto względem siebie z przodu.
Czy jest jakaś regulacja na samej przekładni kierowniczej żeby kierownice trochę obrócić ale nie ingerując w ustawienie kół?
 
 
     
 gik


Informacje
opolskie

LPG: Tak
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 57
Skąd: opolskie
Wysłany: 7 Luty 2011, 17:24   

hahahahaah to co to za mechanik to jakiś pajac z cyrku, jedź do normalnego i Ci ustawi
 
 
     
 Pit_Bull89



Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Tomasz
Wiek: 34
Dołączył: 11 Cze 2010
Posty: 70
Skąd: Gliwice
Wysłany: 10 Marzec 2011, 14:05   
   Moje auto: Rover 25 / Laguna II


no chyba że masz cos rozwalone tak jak ja dziś byłem ustawić geometrie i mechanik mi powiedział że "nidy rydy" :krzesłem: powód: sworzeń do wymiany, drażek wymiana :( ehhhhh nasze POLSKIE drogi , Może ma ktoś manuala z takich wymian??
 
 
     
 Karolus2603


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 34
Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 10
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 22 Marzec 2011, 13:08   

Podłącze się pod temat gdyż ja też mam podobny problem z kierownią skręconą w lewo stronę a samochód jedzie normalnie i go nie ściąga. Lecz gdy hamuje ostrzej kierownica sie prostuje i mam problem z utzymaniem auta na jego torze jazdy. Czy to też sprawa zbierzności?
Ostatnio zmieniony przez west 22 Marzec 2011, 13:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 22 Marzec 2011, 13:12   
   Moje auto: Porshe 911


Czy to normalne że kierownica jest lekko w lewo by pojazd jechał prosto?
- Przestawiona zbieżność
- Wytrzepane końcówki drążków
- Nieprawidłowy stan powietrze w oponach - różnica lewe/prawe koło
===== ściąganie auta =====
 
     
 glista14


Informacje
lubuskie

Wiek: 36
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 78
Skąd: Lublin
Wysłany: 22 Marzec 2011, 19:07   

Pit_Bull89 napisał/a:
no chyba że masz cos rozwalone tak jak ja dziś byłem ustawić geometrie i mechanik mi powiedział że "nidy rydy" :krzesłem: powód: sworzeń do wymiany, drażek wymiana :( ehhhhh nasze POLSKIE drogi , Może ma ktoś manuala z takich wymian??


Manual nie jest ci potrzebny, wejdź pod samochód i będziesz widzieć jak to rozebrać. A jak nie to pewnie jest w książce sam naprawiam opel corsa b. Do pobrania w necie, np. chomikuj pl A jeśli masz obawy jak się do tego zabrać to jutro zrobię zdjęcia i pokarze które śruby trzeba odkręcić, bo rozbierać tego mi się nie chce. Nic trudnego tam nie ma.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ kierowniczy » AUTO ŚCIĄGA
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.