Zagadkowy problem z instalacją lpg corsa B 16v 99r
Autor Wiadomość
 peter221



Informacje
podlaskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Wiek: 40
Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 95
Skąd: Białystok
Wysłany: 15 Grudzień 2010, 21:52   Zagadkowy problem z instalacją lpg corsa B 16v 99r
   Moje auto: Brak


1. przy temperaturze -10 C i niższych autko super rusza na benzynie a jak przełączy się na gaz strasznie się dusi i szarpie (trzeba wrócić do benzyny i mocniej go rozgrzać)
2. przy temperaturze bliższej zeru i wyższych autko dusi się na benzynie przy ruszaniu a jak przełączy się na lpg wtedy jedzie płynnie

mój gazownik jest lekko mówiąc upośledzony i twierdzi że wszystko jest ok i odsyła do mechaników elektryków
jakieś sugestie co może być przyczyną tego stanu rzeczy? zero błędów na komputerze u elektryka i ten odsyła do gazownika
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 15 Grudzień 2010, 21:57   
   Moje auto: Porshe 911


peter221 napisał/a:
1. przy temperaturze -10 C i niższych autko super rusza na benzynie a jak przełączy się na gaz strasznie się dusi i szarpie (trzeba wrócić do benzyny i mocniej go rozgrzać)


to jest normalne,
rozprężony gaz po prostu zamarza i zlepia membrany, źle jest dawkowane paliwo i dlatego się krztusi, ogrzana woda powoduje że parownik ociepla rozprężane paliwo.
Niestety zimą musisz bardziej rozgrzać auto - nic tu nie poradzisz, taki urok LPG

peter221 napisał/a:
2. przy temperaturze bliższej zeru i wyższych autko dusi się na benzynie przy ruszaniu a jak przełączy się na lpg wtedy jedzie płynnie


kiedy filterki wymieniałeś i czyściłeś układ "parownik"?

peter221 napisał/a:
twierdzi że wszystko jest ok i odsyła do mechaników elektryków

amator....
 
     
 peter221



Informacje
podlaskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Wiek: 40
Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 95
Skąd: Białystok
Wysłany: 15 Grudzień 2010, 22:23   
   Moje auto: Brak


west, nie znam się zupełnie na filterkach. ten gosciu zmieniał mi już trzykrotnie przez 1,5 roku jakiś jeden filterek za co kasował każdorazowo 40zł
Jakiś inny filterek jeszcze jest ale gazownik twierdzi że jeszcze nie ma potrzeby wymiany bo jest czysty - "Dobry gaz pan tankuje" - powiedział

W takim razie moje pytanie brzmi - czy mam coś z tym robić? Czy jest to do wyregulowania jakoś?

Moje obecne spalanie w trybie mieszanym przy 1.2 16V uśrednione na 5000km wynosi 9l lpg + 0,5l benzyny/100km przy 40% jazdy miejskiej reszta trasa
 
 
     
 gik


Informacje
opolskie

LPG: Tak
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 57
Skąd: opolskie
Wysłany: 18 Grudzień 2010, 22:17   

co to znaczy dusi się na benzynie ? opisz to dokładniej
 
 
     
 peter221



Informacje
podlaskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Wiek: 40
Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 95
Skąd: Białystok
Wysłany: 19 Grudzień 2010, 18:54   
   Moje auto: Brak


gik napisał/a:
co to znaczy dusi się na benzynie ? opisz to dokładniej



przy nawet niegwałtownym dodawaniu gazu czuć że opada moc autka, nie szarpie, po prostu nie chce jechać. automatycznie skazuje to mnie na jechanie 20-40 przez pierwszych pareset metrów

oczywiście problem zanika po kilku kilometrach jak silnik jest już rozgrzany
 
 
     
 Banerx
Zasłużeni
VW Gruppe



Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Imię: Piotr
Wiek: 34
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 177
Skąd: Kraków
Wysłany: 19 Grudzień 2010, 22:06   
   Moje auto: Fabia I


ja bym obstawiał cewkę zapłonową sprawdź kable zapłonowe i zobacz wtedy mam podobny problem z tym że chodzi u mnie o to że jak jest rozgrzany na lpgu nie łapie obrotów i gazownik który mi instalację robił stwierdził iż cewka daje za mało iskry skoro to samo występuje tu i tu
 
 
     
 gik


Informacje
opolskie

LPG: Tak
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 57
Skąd: opolskie
Wysłany: 20 Grudzień 2010, 14:54   

to wygląda na problem z paliwem, jest go za dużo albo za mało, cewka nie ma tu nic do gadania bo na gazie by nie jechał.
 
 
     
 Banerx
Zasłużeni
VW Gruppe



Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Imię: Piotr
Wiek: 34
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 177
Skąd: Kraków
Wysłany: 22 Grudzień 2010, 10:15   
   Moje auto: Fabia I


gik napisał/a:
to wygląda na problem z paliwem, jest go za dużo albo za mało, cewka nie ma tu nic do gadania bo na gazie by nie jechał.


A ja ci mówię że cewka nie daje odpowiedniej iskry i dlatego tak się dzieje tu paliwo nie ma nic do gadania. Kolego peter 221 najpierw rozważ to co ci west i ja napisaliśmy.
 
 
     
 gik


Informacje
opolskie

LPG: Tak
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 57
Skąd: opolskie
Wysłany: 22 Grudzień 2010, 13:47   Re: Zagadkowy problem z instalacją lpg corsa B 16v 99r

mhhhm no jasne cewka daje iskrę, ciekawe gdzie i komu ?? w woli wytłumaczenia jak by cewka dawała za słaby prąd przez który była by tak słaba iskra na świecy że nie była by w stanie spowodować wybuchu mieszanki pb + powietrze, to jakim cudem była by w stanie dawać odpowiednią iskrę dla mieszanki gaz+powietrze, gdzie wszyscy nawet mało wiedzący o lpg wiedzą, że instalacja elektryczna do gazu musi być sprawniejsza niż do benzyny, co objawia się np strzelaniem na lpg ale równą pracą na benzynie, dlaczego ? bo benzyna się lepiej zapala.... mały cytacik:
peter221 napisał/a:
2. przy temperaturze bliższej zeru i wyższych autko dusi się na benzynie przy ruszaniu a jak przełączy się na lpg wtedy jedzie płynnie


no ale koledzy podpowiadają, więc wymień cewkę, ale umów się z mechanikiem, że jak to nie będzie ona to wsadzi starą i nie skasuje cię za nową bo te pieniądze na cewkę będą ci potrzebne na usunięcie usterki
 
 
     
 peter221



Informacje
podlaskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Wiek: 40
Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 95
Skąd: Białystok
Wysłany: 27 Luty 2011, 18:06   
   Moje auto: Brak


oczywiście się wyjaśniło
ten gazownik po raz piętnasty powiedziałem mu żeby sprawdził podłączył ponownie komputer i powiedział ze rzeczywiscie to wina gazu. jakiś tam przelicznik coś tam. problem z duszeniem się zażegnany
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Techniczny » Instalacje paliwowe » Instalacje LPG
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.