Przesunięty przez: Kaszubski
11 Lipiec 2016, 17:28
Piszczące plastiki deski rozdzielczej/podszybia
Autor Wiadomość
 alien1113


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 41
Dołączył: 21 Lip 2010
Posty: 60
Skąd: Toruń
Wysłany: 9 Grudzień 2010, 09:19   Piszczące plastiki deski rozdzielczej/podszybia

Witam,
Co zrobić z trzeszczącymi/piszczącymi plastikami deski rozdzielczej. Może trochę też podszybia. Zlokalizowałem miejsce, gdzie najbardziej trzeszczy - plastik koło radia - jak tam mocno przycisnę to wtedy trzeszczy słabiej.
Chciałbym uniknąć rozbierania kokpitu, bo nie wiem, czy uda mi się potem złożyć. Mechanik mówił, że trzeba by wszystko rozebrać i powklejać gumki/uszczelki - nie ma pewności czy zadziała a jest z tym bardzo dużo roboty i co za tym idzie wysokie koszty. Jak kupowałem corsę nic nie trzeszczało, to myślę, że musi być jakiś prosty i skuteczny na jakiś czas sposób typu spray. Plak i spray silikonowy do uszczelek nic nie dają.
Pozdrawiam
 
 
     
 Cz@rek



Informacje
opolskie

Imię: Jarek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 163
Skąd: Opole
Wysłany: 9 Grudzień 2010, 10:31   
   Moje auto: Corsa C 1.2 Black&Silver


Nic nie zrobisz taki urok taniego auta z twardymi plastikami i nie trzeszczało bo pewnie kupowałeś jak było ciepło nagrzej wnętrze puść nawiew przez środkowe kratki to może trochę pomóc
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 9 Grudzień 2010, 10:41   
   Moje auto: Porshe 911


Czarek niekoniecznie, może się okazać że źle ktoś spasował kokpit ;)
 
     
 alien1113


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 41
Dołączył: 21 Lip 2010
Posty: 60
Skąd: Toruń
Wysłany: 9 Grudzień 2010, 12:08   

Moim zdaniem corsa tanim autem nie jest, a 10 lat to dla mnie prawie nowy samochód. Zauważyłem, że to zależy od temperatury, ale chyba bardziej od wilgotności. A wiadomo, że wilgotność zależy od temperatury. Jak jest zupełnie zimny to właśnie prawie nie piszczy. Jak się trochę nagrzeje to zaczyna strasznie piszczeć, a prawie nie piszczy podczas dłuższej jazdy (0,5 - 1 godziny).
A może jakieś smary w sprayu. Niektórzy piszą, że na jakiś czas pomaga WD40 ale wolałbym coś co smaruje, a WD40 działa odwrotnie.
To w innych corsach C też trzeszczy?
 
 
     
 Cz@rek



Informacje
opolskie

Imię: Jarek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 163
Skąd: Opole
Wysłany: 9 Grudzień 2010, 12:24   
   Moje auto: Corsa C 1.2 Black&Silver


alien1113 napisał/a:
To w innych corsach C też trzeszczy?


u mnie tak ale fakt ze moja miała przygody
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Wyposażenie wnętrza » Piszczące plastiki deski rozdzielczej/podszybia
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.