Przesunięty przez: Kaszubski
20 Marzec 2016, 00:22
Corsa 1.0 - duże spalanie, mało mocy
Autor Wiadomość
 konrad1517


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Dołączył: 27 Lis 2010
Posty: 3
Skąd: Gorlice
Wysłany: 28 Listopad 2010, 13:06   Corsa 1.0 - duże spalanie, mało mocy

Witam, posiadam corsę 1.0 12v z 98r. Problem jest taki, że pali około 8-9l/100km, jak się dodaje spokojnie gazu to normalnie przyśpiesza, ale jak się mocniej "depnie" to auto strasznie muli. Na jałowym wciskając gaz do spodu auto wcale nie zwiększa obrotów tylko się dławi. Jadąc pod górkę zapala się kontrolka silnika. Dodam, że jadać kontrolka temp. nie osiąga 90st. tylko delikatnie się podnosi. Mechanik powiedział, że do wymiany termostat, lambda, przepływomierz i katalizator do wyczyszczenia. Czy to wystarczy? a może problem tkwi w czymś innym?
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 28 Listopad 2010, 13:43   

konrad1517 napisał/a:
Jadąc pod górkę zapala się kontrolka silnika


konrad1517 napisał/a:
Mechanik powiedział, że do wymiany termostat, lambda, przepływomierz i katalizator do wyczyszczenia.


Czy mechanik sczytał najpierw błędy komputera, czy tak w "ciemno" to powiedział. Bo ja widzę ze on chce wymienić Ci połowę czujników, według zasady: wymienię wszystko, na pewno trafie na usterkę. Dobrze ze nie każe Ci całego silnika wymienić. Sczytaj najpierw błędy, możesz zrobić to samemu, bez dodatkowych narzędzi, poszukaj na forum jest opis.
 
     
 konrad1517


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Dołączył: 27 Lis 2010
Posty: 3
Skąd: Gorlice
Wysłany: 28 Listopad 2010, 14:38   

Mechanik stwierdził, że jest katalizator zatkany (i sonda przy okazji na pewno też nie działa) a przepływomierz dostawał złe dane i na pewno też się zepsuł. A co do sczytania błędów to poprzez zwarcie odczytam błędy tego silnika? Bo z tego co się doczytałem to w tym silniku to niemożliwe
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 28 Listopad 2010, 14:58   

W kazdej Corsie B da się w ten sposób sczytać błędy. http://www.klubcorsa.pl/t...gine-vt2769.htm
 
     
 konrad1517


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Dołączył: 27 Lis 2010
Posty: 3
Skąd: Gorlice
Wysłany: 28 Listopad 2010, 15:29   

Zwarłem pin 5 i 6 (mam złącze 16-pinowe) włączyłem zapłon i nic nie mruga tylko cały czas świeci kontrolka silnika, zresztą bez drucika tak samo
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 28 Listopad 2010, 16:09   

Fakt, sory sam właśnie doczytałem ze rzeczywiście w Motronic M 1.5.5 tak się nie da. Ciekawe, człowiek się uczy cały czas. Nic w taki na razie, jeśli mechanik nie podłączał go pod kompa to pozostaje Ci pojechać do kogoś kto go podepnie, bo taka wymiana tylu części naraz jest trochę bez sensu.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ paliwowy » Corsa 1.0 - duże spalanie, mało mocy
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.