Przesunięty przez: Kaszubski
11 Lipiec 2016, 17:13
Bateria do pilota
Autor Wiadomość
 Rozpruwacz


Informacje
mazowieckie

Dołączył: 23 Lis 2010
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Listopad 2010, 15:44   Bateria do pilota

Witajcie,

Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem zielonej strzały 1.2 :) Mam małe pytanko. Od sprzedawcy odstałem dwa kluczyki zintegrowane z pilotem. Jeden nie dział bo podobno bateria padła, a w drugi też już długo nie pociągnie. Moje pytanie brzmi: Czy po wymianie baterii trzeba w jakiś specjalny sposób kodować ten kluczyk i czy można to ewentualnie wykonać we własnym zakresie?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc :)
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 26 Listopad 2010, 17:54   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


a pilot od telewizora też kodujesz po wymianie baterii?
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 26 Listopad 2010, 20:57   

To zależy od modelu alarmu, niektóre modele wymagają po wymianie baterii wykonania pewnej sekwencji, np przytrzymanie 2 wciśniętych przycisków przez 5s, w celu synchronizacji z odbiornikiem. Powinno to być opisane w instrukcji alarmu, jeśli jej nie masz i wystąpi taki przypadek to trzeba będzie znaleźć w samochodzie jaki masz typ alarmu, ewentualnie próbować synchronizować na chybił trafił.

dudu napisał/a:
a pilot od telewizora też kodujesz po wymianie baterii?

Nie, ale pilot od telewizora nie wysyła sygnału kodowanego i jest pilotem IR.
 
     
 grzemach


Informacje
LPG: Tak
Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 18
Skąd: Kielce
Wysłany: 6 Grudzień 2010, 23:11   

cześć, też mam Corsę C 1.2 z 2001, ja rozbierałem mój jedyny kluczyk, bo mi padły przyciski - nowe baterie a nie reagowało auto na naciśnięcie (nie migała również dioda na pilocie). W ASO nowy pilot to koszt 300zł (200 pilot + 100kodowanie), więc wziąłem sprawy w moje ręce i wymieniłem przyciski na nówki (1zł/sztuka), pilot był bez baterii ok 5-10 minut i zadziałał później bez żadnego kodowania.

Po wymianie auto reaguje na kluczyk z naprawdę dużej odległości - wcześniej stało się przy aucie i nie zawsze zaskoczyło...
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 7 Grudzień 2010, 21:42   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


grzemach napisał/a:
bo mi padły przyciski

czyli tzw switch smd


Ze swojej strony powiem tyle, że trzeba mieć troche doświadczenia w lutowaniu. Łatwo przegrzać ścieżki, które zaczną odchodzić od PCB, a wtedy będą kłopoty.
 
 
     
 grzemach


Informacje
LPG: Tak
Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 18
Skąd: Kielce
Wysłany: 7 Grudzień 2010, 22:05   

wymieniłem na inne - podobne, w każdym bądź razie działa :)

Co do lutowania to się zgodzę, ale w sumie to nie miałem nic do stracenia, a wiele do zyskania.
 
 
     
 Rozpruwacz


Informacje
mazowieckie

Dołączył: 23 Lis 2010
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23 Grudzień 2010, 13:32   

grzemach napisał/a:
wymieniłem na inne - podobne, w każdym bądź razie działa :)


A mogę na jakie? :) Mnie też niestety czeka wymiana przycisków, bo wymiana baterii nic nie dała... Chyba, że ktoś zna jakiegoś magika w Warszawie kto się tym umie zająć za rozsądną cenę :)

A tak przy okazji, gdzie znajduję się centralka od alarmu, bo ostatnio jak się "włamywałem" do swojego samochodu to widziałem, że kierunkowskazy migały, ale dźwięku, żadnego nie było...
 
 
     
 grzemach


Informacje
LPG: Tak
Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 18
Skąd: Kielce
Wysłany: 23 Grudzień 2010, 17:14   

wylutowałem jeden, poszedłem do sklepu z elektroniką i wybrałem podobny wymiarami, bo zasada działania we wszystkich jest taka sama :)

PS. jeśli masz zamiar robić to sam, najlepiej abyś miał lutownicę oporową.
PS2. spr zwykłym kawałkiem przewodu czy jak nim zamkniesz obwód to auto się też zamknie/otworzy, bo to nie koniecznie muszą być przyciski - może być sama elektronika, a wtedy sprawa jest zdecydowanie gorsza

PS3. centralka jest... w każdym aucie zależna od tego czy alarm fabryczny czy zakładany u magików ;) , ja mam zakładany u magików i nawet nie wiem gdzie jest :D
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Układ elektryczny, zapłon » Bateria do pilota
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.