[Corsa B] Corsa B 1.5D Biała Strzała by Glista
Autor Wiadomość
 glista14


Informacje
lubuskie

Wiek: 36
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 78
Skąd: Lublin
Wysłany: 26 Listopad 2010, 13:21   [Corsa B] Corsa B 1.5D Biała Strzała by Glista

MODEL: CORSA B (3D)
ROK PRODUKCJI: 1994
SILNIK: 1.5D (SWAP NA 1.5TD)
UKŁAD DOLOTOWY: SERIA - FILTR W KOLEKTORZE A DALEJ BRAK WSZYSTKIEGO ( JESZCZE NIE OGARNIĘTE PO SWAPIE)
UKŁAD WYDECHOWY: SERIA
ELEKTRONIKA: SERIA
UKŁAD NAPĘDOWY: SKRZYNIA F13 WR 3,74
ZAWIESZENIE: FK- 30
FELGI: SERIA
OPONY: ZIMOWKI FIRESTONE 175/60/R13
UKŁAD HAMULCOWY: SERIA
ŚRODEK: KIEROWNICA Z CORSY A GSI, LICZNIK Z OBROTKIEM Z ANGLIKA.
CAR AUDIO: RADIO SONY CDX C5850R
WYPOSAŻENIE: KORBOTRONIK :P

OPIS MOJEJ GABLOTY:
Corse kupiłem chyba w kwietniu 2010 Przy zakupie wyglądała nienagannie. Jednak już w drodze do domu okazało się ze nie będzie tak kolorowo. Skrzynia to była padaka :/ chrobotała trójka, blachy były powiedzmy przygotowane do sprzedaży, za to silnik chodził ładnie i to mnie cieszyło. Po kilku dniach wymiana amorów przednich, a następnie maglownicy, skrzyni i końcówek drążków. Corsa powoli zaczęła jeździć. Z czasem trafił się zawias i kierownica, bo kumpel rozwalił swoją CA GSI kubełki też miał fajne ale nie pasują niestety :/ następnie trafił się motor 1.5 td dużo przygód z nim miałem :/ Okazało się ze po zerwaniu rozrządu jest, facet zrobił głowice i chodzi jak ta lala, a zapłaciłem za niego mniej jak za remont głowicy facet się wybulił. Ale to naprawdę długa historia. Ogólnie powoli corse doprowadzam do ładu, ale to jeszcze potrwa.

PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ:
Zawór mbc, ciśnienie doładowania 1.0 bar, intercooler.
Hamulce lepsze, tarcze z tyłu i większe z przodu.
Remont blach i to może jeszcze w najbliższych 3 miesiącach jeśli wypali parę pomysłów.
lotka z tyłu, lampy przednie z soczewką i tylne clary red white
rozpórki przednie i może tylna, stabilizator przedni, bo go nie mam i tylny
w środku to tarcze zegarów podświetlane. Fotele z astry, calibry lub kadeta, wnętrze ciemniejsze, elektryczne szyby
Alusy 15 ale jaki wzór to nie wiem.
Wydech z kwasówki, policzony jeśli będzie potrzeba.
Pomysłów jeszcze będzie wiele choćby car audio, ale wszystkiego zrobić na raz się nie da. z czasem będę pokazywać nowe postępy prac. Ale najważniejszy jest remont blach.

Fotki środka:



Z wierzchu:

Silnik po swapie:
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 26 Listopad 2010, 15:43   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Ładny Diesel Power :) Kolorek Taki Nie pozorny a Blacha cóż Każdy Opel ma z Nią problem...:)

Teraz Tylko czekać Aż Puścisz z Dymem wszystkich Nie wierzących w Moc klekotającej Corsy :)

Powodzonka Po prostu:)
 
 
     
 emil_Z



Informacje
mazowieckie

Wiek: 40
Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 32
Skąd: Otwock
Wysłany: 26 Listopad 2010, 18:32   
   Moje auto: ISUZU POWER :)


DAMIAN1991 napisał/a:
Teraz Tylko czekać Aż Puścisz z Dymem wszystkich Nie wierzących w Moc klekotającej Corsy


Zobaczymy co z tego wyjdzie, ja jestem ciekaw ;)


Powodzenia w modach :)
 
 
     
 glista14


Informacje
lubuskie

Wiek: 36
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 78
Skąd: Lublin
Wysłany: 26 Listopad 2010, 20:04   

A więc zdradzę tajemnice. Czekam na dotacje z biura pracy na warsztat. Jak interes ruszy to szybko będzie Corsa doprowadzona do jakiegoś sensownego stanu. Będzie moją wizytówka :D
Sam jestem ciekaw jak będzie to śmigać po modach. jak narazie po przesiadce ze zwykłego parkota nie mogę się nacieszyć :D Niestety chwilowo brak funduszy.
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 26 Listopad 2010, 23:19   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


To Trzymam Także Kciuki za Biznes:)
I za twoją Wizytówkę Niech Diesel Power Jest zawsze the best :)

Ciesze Się gdy widzę Ludzi z Wizją i chęcią Jej realizacji :) Powodzenia:)
 
 
     
 glista14


Informacje
lubuskie

Wiek: 36
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 78
Skąd: Lublin
Wysłany: 27 Listopad 2010, 15:26   

Właśnie o to chodzi że wielu tylko pisze, a nic się potem nie dzieje. Ja postanowiłem ze jak już zacząłem to i skończę. Do końca grudnia będzie wiadomo czy biznes wypali czy nie :P Więc pewnie też się wyjaśni jak szybko dalsze prace będą postępować. Ps. Najszybszy diesel to nie będzie na pewno na forum, w końcu to tylko 1.5. Chłopaki widziałem swapowali 1.7 i też chciałem. Niestety brak kasy, Ten kupiłem ze skrzynią naprawdę okazyjnie. Mam nadzieje ze po modach z 90 kucy będzie i momentu więcej. Musze poszukać i doczytać czy da rade zastosować turbo ze zmienna geometrią łopatek, ciągnęło by od dołu bardziej tylko nie wiem jak ze sterowaniem tego, czy to elektronika czy podciśnienie... Aż tak to się nie znam :/
 
 
     
 buzz
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 9 Grudzień 2010, 19:15   

glista14 napisał/a:
Mam nadzieje ze po modach z 90 kucy będzie i momentu więcej. Musze poszukać i doczytać czy da rade zastosować turbo ze zmienna geometrią łopatek, ciągnęło by od dołu bardziej tylko nie wiem jak ze sterowaniem tego, czy to elektronika czy podciśnienie... Aż tak to się nie znam :/


90 koni z 1.5 td? Tylko za sprawą mbc + intercooler.
Co do turbiny ze zmienną geo zapomnij - taniej wyjdzie ci wrzucić 1.7 td na IC i wykręcić to na 120 koni.
Swoją drogą - tak po cichu powiem Ci, że już powstaje i jest na chodzi w zaprzyjaźnionych okolicach CB z 1.7 CDTi :) szacowana moc na dzień dzisiejszy to ok. 150 km

DO 1.5 sugeruje ci tylko MBC, regenerację turbiny i dbanie o silnik. Może 90 koni to nie będzie, ale idzie dobrze :)
 
     
 Rumcajs



Informacje
LPG: Nie
Imię: Rumek
Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 144
Skąd: Będzin
Wysłany: 10 Grudzień 2010, 08:02   
   Moje auto: GSI 94'


Hmm muszę dorwać taka kierownicę :)Fajne autko :)
 
 
     
 glista14


Informacje
lubuskie

Wiek: 36
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 78
Skąd: Lublin
Wysłany: 14 Luty 2011, 09:58   

Witam Panowie! Corsa od ostatniego czasu nie doczekała się niczego nowego. Za to rozpadła się pompa wtryskowa. Chwilowo stoi bidulka pod domem i czeka na przypływ gotówki. Urwałem też zderzak więc chyba dostanie nowy ala gsi.

[ Dodano: 13 Czerwiec 2011, 12:55 ]
glista14 napisał/a:
MODEL: CORSA B (3D)
ROK PRODUKCJI: 1994
SILNIK: 1.5D (SWAP NA 1.5TD)
UKŁAD DOLOTOWY: SERIA - FILTR W KOLEKTORZE A DALEJ BRAK WSZYSTKIEGO ( JESZCZE NIE OGARNIĘTE PO SWAPIE)
UKŁAD WYDECHOWY: SERIA
ELEKTRONIKA: SERIA
UKŁAD NAPĘDOWY: SKRZYNIA F13 WR 3,74
ZAWIESZENIE: FK- 30
FELGI: SERIA
OPONY: ZIMOWKI FIRESTONE 175/60/R13
UKŁAD HAMULCOWY: SERIA
ŚRODEK: KIEROWNICA Z CORSY A GSI, LICZNIK Z OBROTKIEM Z ANGLIKA.
CAR AUDIO: RADIO SONY CDX C5850R
WYPOSAŻENIE: KORBOTRONIK :P

OPIS MOJEJ GABLOTY:
Corse kupiłem chyba w kwietniu 2010 Przy zakupie wyglądała nienagannie. Jednak już w drodze do domu okazało się ze nie będzie tak kolorowo. Skrzynia to była padaka :/ chrobotała trójka, blachy były powiedzmy przygotowane do sprzedaży, za to silnik chodził ładnie i to mnie cieszyło. Po kilku dniach wymiana amorów przednich, a następnie maglownicy, skrzyni i końcówek drążków. Corsa powoli zaczęła jeździć. Z czasem trafił się zawias i kierownica, bo kumpel rozwalił swoją CA GSI kubełki też miał fajne ale nie pasują niestety :/ następnie trafił się motor 1.5 td dużo przygód z nim miałem :/ Okazało się ze po zerwaniu rozrządu jest, facet zrobił głowice i chodzi jak ta lala, a zapłaciłem za niego mniej jak za remont głowicy facet się wybulił. Ale to naprawdę długa historia. Ogólnie powoli corse doprowadzam do ładu, ale to jeszcze potrwa.

PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ:
Zawór mbc, ciśnienie doładowania 1.0 bar, intercooler.
Hamulce lepsze, tarcze z tyłu i większe z przodu.
Remont blach i to może jeszcze w najbliższych 3 miesiącach jeśli wypali parę pomysłów.
lotka z tyłu, lampy przednie z soczewką i tylne clary red white
rozpórki przednie i może tylna, stabilizator przedni, bo go nie mam i tylny
w środku to tarcze zegarów podświetlane. Fotele z astry, calibry lub kadeta, wnętrze ciemniejsze, elektryczne szyby
Alusy 15 ale jaki wzór to nie wiem.
Wydech z kwasówki, policzony jeśli będzie potrzeba.
Pomysłów jeszcze będzie wiele choćby car audio, ale wszystkiego zrobić na raz się nie da. z czasem będę pokazywać nowe postępy prac. Ale najważniejszy jest remont blach.

Fotki środka:
[url=http://tinypic.pl/i/...z_t.jpg]Obrazek[/url] [url=http://tinypic.pl/i/...8_t.jpg]Obrazek[/url]
[url=http://tinypic.pl/i/...7_t.jpg]Obrazek[/url]

Z wierzchu:
[url=http://tinypic.pl/i/...h_t.jpg]Obrazek[/url] [url=http://tinypic.pl/i/...t_t.jpg]Obrazek[/url] [url=http://tinypic.pl/i/...2_t.jpg]Obrazek[/url]
Silnik po swapie:
[url=http://tinypic.pl/i/...y_t.jpg]Obrazek[/url]


Nadchodzą zmiany!!
Więc czas się zabrać za auto. W pierwszej kolejności wylatują progi i przednie błotniki, nowy silnik od buzza już czeka na montaż, jeśli się uda to turbinka z 1.7 zostanie zakupiona, mbc zamówione i teraz jak kasy starczy to jeszcze IC zostanie dołożone.
Proszę tylko doradźcie czy kolor zostawić biały czy w jakiś inny lakierować? Bo i tak całe auto czeka malunek jeszcze w tym miesiącu. Ja osobiście na czarny się napaliłem strasznie. Prawdopodobnie akryl bo kasy też nie ma za dużo :/
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » [Corsa B] Corsa B 1.5D Biała Strzała by Glista
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.