Przesunięty przez: Kaszubski
11 Lipiec 2016, 17:13
INSP 0
Autor Wiadomość
 wiha
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 21 Listopad 2010, 01:19   INSP 0

Jak skasować INSP 0 w cc 1.3 cdti 10.2003.Próbowałem jak w instrukcji napraw z tym kołkiem do zerowania licznika dziennego i nic.Z góry dziękuję za pomoc.
 
     
 Cz@rek



Informacje
opolskie

Imię: Jarek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 163
Skąd: Opole
Wysłany: 21 Listopad 2010, 10:57   Re: INSP 0
   Moje auto: Corsa C 1.2 Black&Silver


wiha napisał/a:
Jak skasować INSP 0 w cc 1.3 cdti 10.2003.Próbowałem jak w instrukcji napraw z tym kołkiem do zerowania licznika dziennego i nic.Z góry dziękuję za pomoc.


Dla wersji po 2004r
- wył zapłon kluczyk na zero
- wcisnąć i trzymać kołeczek zerowania około 3 sekund pojawi sie "InSP 0"
- dalej trzymać wciśnięty i dodatkowo nadepnąć na hamulec razem przytrzymać
- włączyć zapłon i trzymać kołeczek i hamulec miga"InSP----" dalej trzymać aż zmieni się na wyświetlaczu
- po 10 sekundach zobaczycie wskazanie maksymalnego przebiegu

Dla wersji przed 2003r
- wyłączyć zapłon (kluczyk w pozycji "0")
- wcisnąć i przytrzymać przycisk zerowania licznika dziennego
- trzymając ten przycisk włączyć zapłon i poczekać jeszcze co najmniej dwie sekundy (napis InSP powinien migać przez około dwie sekundy).
- Jeśli operacja się udała pojawi się "----"

Jeśli obydwie opcje zawiodą to trzeba podpiąć auto do kompa i tak wykasować
 
 
     
 wiha
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 21 Listopad 2010, 12:55   INSP 0

Robiłem tak parę razy.INSP 0 pojawia się na chwilę jak włożę kluczyk i przekręcam na zapłon potem włącza się stan całkowity kilometrów i dzienny.Robiąc tak jak pisałeś na końcu pojawia się stan całkowity kilometrów i dzienny.Co do podłączenia do komputera to nie wiem jakiego użyć kabla i programu.Pozdrawiam.
 
     
 Cz@rek



Informacje
opolskie

Imię: Jarek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 163
Skąd: Opole
Wysłany: 21 Listopad 2010, 17:07   
   Moje auto: Corsa C 1.2 Black&Silver


wiha napisał/a:
do podłączenia do komputera to nie wiem jakiego użyć kabla i programu


Potrzebny jest opel tech a to spory wydatek już i trzeba w miarę się w nim orientować podzwoń po warsztatach u mnie np. za 50 można podłączyć do kompa
 
 
     
 wiha
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 21 Listopad 2010, 19:34   

Dzięki.Może wiesz ile pinów musi mieć kabel,bo zięć ma kabel do Audi A4,jak go podłączymy do gniazdka w Oplu to świeci,ale program z internetu nie chodzi.Pozdrawiam.
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 21 Listopad 2010, 22:26   

Corsa C ma złącze OBDII 16 pinowe , żeby skasować błędy musisz mieć programik Opel tech, cały zestaw do odczytu i kasowania błędów można kupić na aukcjach już nawet od 100zł.. do twojego auta interfejs nie musi być skomplikowany gdyż twoje auto nie ma szyny CAN, osobiście zrobiłem sobie sam interfejs który mnie kosztował 30zł... a co za kabel masz od audi ? jeśli się świeci to być może uda ci się nim skasować inspekcję tylko musisz poszukać w necie programiku do Opla bo pewnie masz VAG-COMa a nim nie zrobisz Opla. Chodź inspekcje w CC się kasuje tak jak wcześniej pisał kolega, nie wiem czemu ci się nie udało czy dobrze wykonałeś kolejno wszystkie kroki ?
 
 
     
 wiha
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Listopad 2010, 21:22   

Witam.Kabel mam zięcia,który ma audi program do opla z netu,ale nie chodzi.Inspekcję próbowałem wykasować tak jak w instrukcji krok po kroku kilka razy,ale nie udało się.Mechanik na komputerze próbował i tak jak ja mechanicznie i nic.Pozdrawiam.

[ Dodano: 7 Wrzesień 2011, 20:07 ]
Witam.Ja znowu na temat INSP 0.Jak odblokować kasowanie INSP 0.Słyszałem,że po kilkakrotnym nieumiejętnym kasowaniu INSP 0 - blokuje się.Czy ktoś z forumowiczów wie jak to się odblokowuje ? Pozdrawiam.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Układ elektryczny, zapłon » INSP 0
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



blog podatkowy
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.