Przesunięty przez: Kaszubski
19 Marzec 2016, 13:02
Problem z silnikiem 1.0 12v - Corsa B
Autor Wiadomość
 Edi2ooo
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Luty 2009, 13:11   Problem z silnikiem 1.0 12v - Corsa B

Witam wszystkich mam problem z corsa 1.0 12V
Przy zimnym silniku odpala bez gazu i jest ok po chwili zaczyna kichać prychać przy dodaniu gazu robi buuuuuu wogule nie wchodzi w obroty, a po jakimś czasie jak silnik sie zagrzeje to jechać sie da nawet ma dość siły żeby przyspieszyć ale przy równej jeździe czasami szarpnie. POMOCY (oprócz tego to dla waszej informacji wymeniłem już przepływke,sonde lambdę, silniczek krokowy tylko ze używany, nie wiem co jeszcze może b
Ostatnio zmieniony przez lukbud 23 Luty 2009, 14:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 23 Luty 2009, 13:20   
   Moje auto: Porshe 911


a świece i kable?
 
     
 Edi2ooo
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Luty 2009, 13:22   :)

west napisał/a:
a świece i kable?
A tego jeszcze nie sprawdzałem sprobuje
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 23 Luty 2009, 13:29   
   Moje auto: Porshe 911


zasmrodzone swiece, poupalane kable to pierwszy krok do nie równo chodzących obrotów
 
     
 Edi2ooo
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Luty 2009, 18:09   

Próbowałem ale to chyba krokowy coś wariuje
 
     
 barmar



Informacje
LPG: Tak
Imię: Bartek
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 24 Lip 2008
Posty: 92
Skąd: Mierzejewo k/Leszna
Wysłany: 23 Luty 2009, 18:57   
   Moje auto: Astra H 1.7 CDTI


miałem coś podobnego w swojej corsie tylko moja przerywała w czasie jazdy. Wymieniłem CZUJNIK POŁOŻENIA WAŁU KORBOWEGO i problem znikł :) :D
 
 
     
 Edi2ooo
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 25 Luty 2009, 00:07   

Chyba to bedzie ten czujnik bo kiedyś na kompie wykazało mi że jest nie sprawny ale mój swietny mechanik stwierdzili ze jak by ten czujnik padł to by wogule nie odpalił, wymieniłem sonde pierwszą i przepływke jest juz o wiele lepiej ma moc przede wszystkim dobrze sie nią już jeździ, ale własnie przerywa podczas jazdy.
 
     
 barmar



Informacje
LPG: Tak
Imię: Bartek
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 24 Lip 2008
Posty: 92
Skąd: Mierzejewo k/Leszna
Wysłany: 25 Luty 2009, 09:30   
   Moje auto: Astra H 1.7 CDTI


no przerywa właśnie przez ten czujnik i bedzie przerywac coraz częściej i częsciej aż w końcu kiedysz staniesz na drodze i ci juz nie odpali i pozostanie ci tylko holowanie.
Ja miałem dokładnie to samo w swojej Corsie identycznie taki sam przypadek jak u ciebie.

Wymieniłem czujnik i Corsa śmiga jak dawniej i nic nie przerywa ;)
 
 
     
 norbertmk
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 22 Czerwiec 2009, 14:59   

ej ale pierdoły piszecie swiece owszem sa w 1.0 12v ale jakie kable tam jest listwa !!!!

mam to samo przepływomierz nowy swiece ok . czujnik wału nowy wszystykie styki ok a jak lekko dodam gazu idzie przydusze silnik skacze warczy i brak odejscia .. jak ja dałem na obroty w tłumika polecały jakies resztki blachy poupalane podejrzewam ze katalizator sie wysypał . bede musiał odkrecic i wybebeszyc :hyhy: jedno co moge napisac 1.0 12v to jest najwieksze g. jakie opel mógł wyprodukowac wiecznie problemy!!!




Proszę zapoznać sie z regulaminem - poprawić post pod względem błędów ortograficznych, stosować polskie znaki, duże litery i znaki interpunkcyjne. Ponieważ zaważyłem 5 postów z takim problemem – warn. Post w którym piszesz ze masz gdzieś Corsę i ją sprzedajesz usuwam, bo nie nosi nic do tematu.
Ostatnio zmieniony przez 1 Lipiec 2009, 12:24, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
 arkadiolbn



Informacje
lubelskie

Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 3
Skąd: lublin
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 7 Styczeń 2010, 14:34   

największe g. to 1.4 16v. ja cały czas mam z nią problemy. Teraz tez mi przerywa w trakcie jazdy, ale czujnik położenia wału wymieniałem miesiąc temu i nadal to samo

Post nie zgodny z regulaminem. Na forum należy bezwzględnie używać polskich znaków diakrytycznych (ą, ę, ć, ż itp), oraz stosować się do zasad ortografii i gramatyki. Poprawia to czytelność i umożliwia szybsze rozwiązanie problemu. Proszę poprawić post. 2 raz
Ostatnio zmieniony przez 7 Styczeń 2010, 14:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 Blade1984



Informacje
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 129
Skąd: Włocławek
Wysłany: 8 Styczeń 2010, 09:21   

arkadiolbn a masz gaz wstawiony?
Ja mam 1,4 16v i mam już 76.000 przebiegu i nic przy silniku nie robiłem, oleju ani kropli nie bierze...
 
 
     
 Pazdro


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Wiek: 32
Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Listopad 2010, 19:31   

By nie zakładać nowego tematu to podepnę się pod ten.
Jestem posiadaczem Corsy b 1999r 1.0 PB!
Dopadła ją dziwna bolączka z którą nie bardzo umiem sobie poradzić. Mianowicie:
Odpalając ją rano <zimny silnik> odpala elegancko, lecz po przejechaniu może 100m silnik zaczyna dławić obroty spadają, zapala się ikonka z błyskawicą czasami do tego dochodzi bonus w postaci kontrolki EPS która po wyjęciu kluczyka gaśnie i by utrzymać silnik przy pracy muszę "kopać" w gaz ale max obroty to ok. 2k Zgaśnie parę razy po czym zaczyna reagować na gaz i wkręca się maksymalnie do 4 tysięcy, chwilę później już zaczyna działać normalnie, choć czasem w trakcie jazdy ją przydławi i nierówno schodzi z obrotów. Wydaje mi się, że zaczyna działać poprawnie jak złapie minimalną temperaturę choć nie jest to widoczne na liczniku. Gdy już "załapie" to ikonka gaśnie.
Dodam, że skacze wyświetlana temperatura na zewnątrz od wartości ujemnych i wzrasta o 0,5 stopnia co chwilę aż osiągnie(już w czasie jazdy) rzeczywistą temperaturę na zewnątrz.
Może to pomoże przy diagnozie: gdy stoję na luzie faluje wskazanie prędkościomierza.

Mam to auto od 3 tygodni i nie bardzo wiem co z tym począć, a dodam, że z kasą krucho bo chyba nie trzeba tłumaczyć jakim wyzwaniem jest wydatek 5 tysięcy dla studenciaka.

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za poświęcony mi czas.
Pozdrawiam:
Mateusz.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.