[Corsa C] Corsa mojej żony
Autor Wiadomość
 zpluta


Informacje
malopolskie

Wiek: 56
Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 1
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 22 Sierpień 2011, 17:13   

Mam mały problem. Przed urlopem powierzyłem swojemu koledze-lakiernikowi swoją corsę do poprawienia lakieru tu i ówdzie (obcierka na przednim zderzaku, zarysowania na drzwiach, jakieś drobne korozyjki na progach i tylnej klapie.

Dokupiłem właśnie boczne listwy (zamienniki) i dzisiaj chciałem je przykleić. Niestety, odstraszył mnie padający co chwilę deszcz. Pooglądałem ostatnio trochę zdjęć corsinek z listwami i wydawało mi się, że wiem, w którym miejscu je kleić, w trakcie jednak przymiarek pewność mnie opuściła. Czy Ktoś posiadający Corsę C 5-drzwiową z oryginalnymi listwami mógłby mi obmierzyć na jakiej wysokości mają być klejone te listwy? Wystarczyłoby podać odległość np. od progu albo od tej dolnej wytłoczki na drzwiach - początek przedniej listwy, łączenie między drzwiami i koniec listwy na tylnych drzwiach.

Szukałem jakiegoś poglądowego rysunku w necie ale jakoś nie udało mi się :( Choć jeszcze poszukam oczywiście ...
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 22 Sierpień 2011, 18:28   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Ja Może nie pomogę takimi wymiarami ale jeśli kupiłeś zamienniki to masz dowolność... Proponuje ci podjedz bliżej jakiejś Ściany.. otwórz drzwi i sprawdź gdzie najprawdopodobniej zaczepisz drzwiami i w tym +- oczywiście miejscu zamocuj Listwę wstępnie jakoś demontowalnie i zobacz czy będzie to wyglądać... jeśli tak to zainstaluj na stałe
 
 
     
 zpluta


Informacje
malopolskie

Wiek: 56
Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 1
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 23 Sierpień 2011, 18:01   

Zrobione. Obmierzyłem nieco podobną corsę stojącą dziś pod sklepem, poprosiłem córki o pomoc (przytrzymanie sznurka) i wspólnymi siłami przykleiliśmy listwy. Oto efekt:







Przy okazji zdjęcia oklejonych przednich progów. Na progach były małe korozyjki, które fachowiec kilka tygodni temu poczyścił i progi pomalował. A ja je zaraz po tym okleiłem jak niżej:







Zdjęcia marne, bo zapomniałem aparatu i z braku takowego zdjęcia zrobiłem komórką.
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 23 Sierpień 2011, 23:43   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Listewki wyglądają dobrze :) Co prawda mam wrażenie ze ta tylna to nie wiadomo po co jest ale to akurat już był raczej pomysł GM..

Co do Oklejania progów chyba nic lepszego nie wymyślono :)
 
 
     
 luki788



Informacje
malopolskie

Wiek: 34
Dołączył: 31 Sty 2011
Posty: 11
Skąd: Kraków
Wysłany: 9 Grudzień 2011, 18:47   

pięknie się prezentuje corsiarz
 
 
     
 Hornet


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Maciek
Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 22
Skąd: wlkp
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 3 Kwiecień 2013, 07:17   
   Moje auto: Corsa C 1.2


Pierwszy raz widzę, że ktoś też ma taki sam kolor Corsy jak mój :) Bardzo fajnie się prezentuje. Moja praktycznie tak samo wygląda tylko ma lusterka, listwy i klamki w kolorze.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » [Corsa C] Corsa mojej żony
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.