Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 17:15
Znikający płyn chłodzący w 1,7 DTi
Autor Wiadomość
 TataPsychopata


Informacje
mazowieckie

Wiek: 57
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 4
Skąd: grójec
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 2 Listopad 2010, 10:31   Znikający płyn chłodzący w 1,7 DTi

Niedawno stwierdziłem brak ogrzewania, przyczyna prosta, mało płynu w zbiorniczku, dolałem. Po jakichś 400 km znowu płynu mało, dolałem, wizyta u mechanika. Patrzył, szukał, nie cieknie. No i faktycznie, w garażu wyłożyłem kartonami podłogę pod silnikiem i nic, ani kropelki. A płynu delikatnie ubywa. Silnik nie dymi, nie szarpie, generalnie nie robi nic ponad to co powinien... Nigdzie nie widać nic mokrego, nie czuć też tego charakterystycznego zapaszku, w środku dywaniki suche, no i nie wiem co dalej... Pomóżcie jakoś.
 
 
     
 Cz@rek



Informacje
opolskie

Imię: Jarek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 163
Skąd: Opole
Wysłany: 2 Listopad 2010, 10:35   
   Moje auto: Corsa C 1.2 Black&Silver


a sprawdzałeś czy czasem nie dostał się do oleją odkręć korek i zobacz czy nie masz majonezu pod korkiem
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 2 Listopad 2010, 10:43   
   Moje auto: ASTRA G


objaw uszczelki pod głowicą. prawdopodobnie sączy się na którejś szpilce i odparowuje.
 
 
     
 TataPsychopata


Informacje
mazowieckie

Wiek: 57
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 4
Skąd: grójec
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 6 Listopad 2010, 11:11   

Problem chyba się rozwiązał. Wyciek w widocznej formie pojawił się w okolicy pompy. Może dziś odbiorę auto od mechanika, zobaczymy co powie/naprawi.

[ Dodano: 15 Listopad 2010, 09:57 ]
Na szczęście nie pompa się okazało... Puściło uszczelnienie rury z chłodnicy. Po uszczelnieniu okazało się że sama chłodnica jest średnio szczelna na dole... Wymiana była konieczna. W sumie dobrze się stało, bo jakby ta chłodnica nagle puściła to stanąłbym pewnie i tylko holowanko...

Teraz inna sprawa. Po zrobieniu tego wszystkiego pasek nie przestaje piszczeć. Nie jest to taki typowy pisk luźnego paska, raczej taki piszcząco świszczący odgłos pracującego silnika. Myślałem że zmoczyli coś płynem i przejdzie zaraz ale nie przechodzi. Zanim pojadę z reklamacją może podpowiecie czy to tak może być długo?
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » Znikający płyn chłodzący w 1,7 DTi
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.