Przesunięty przez: Kaszubski
9 Lipiec 2016, 10:51
Zimówki - indeks ładowności
Autor Wiadomość
 bzooora


Informacje
mazowieckie

Wiek: 40
Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18 Październik 2010, 09:19   Zimówki - indeks ładowności

Witam Szanownych Klubowiczów. To mój pierwszy post tutaj. Mam pytanie odnośnie opon zimowych do Corsy D 2009. Zdecydowałem się na Goodyear Ultra Grip 7+ 185/65R14 86 T do oryginalnych felg stalowych 14. I tutaj pytanie. Opony letnie mają indeks ładowności 88. Czy nic się nie stanie jeżeli indeks będzie 86? Te 88 wydaje się dosyć dużą wartością jak na Corsę?
Pozdrawiam.
 
 
     
 Hakus



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Pomógł: 11 razy
Wiek: 36
Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 100
Skąd: Radom
Wysłany: 18 Październik 2010, 10:24   
   Moje auto: Vmax: 170 km/h


między indeksem 88 (560kg na oponę) a 86 (530kg) masz różnicę 30kg obciążenia na oponę.
Producenci aut zazwyczaj zawyżają ten indeks, stąd nie będzie tu problemu.
W indeksie 88 nośności o której wspominasz wg zaleceń auto może rozwijać prędkość nie przekraczającą 190km/h przy masie całkowitej auta+ ładunku nie przekraczającej 2240kg.
Przy indeksie 86 masa nie może przekroczyć 2120 kg.
Z tego co wiem masa 5cio drzwiowej corsy D to ok. 1145 czyli żeby dociążyć auto do bariery niebezpieczeństwa dla opony musisz dociążyć auto o dodatkowe 1000kg, Czyli upychasz w środku pięć 100 kilogramowych osób + 100 kg bagaży i jeszcze zapasu trochę ci zostaje. Stąd myślę że nie będzie tutaj żadnych problemów. :)

Wiadomo że masa nie rozkłada się w 100% równomiernie ale mamy tutaj tak duży margines. Więc nie musisz się o nic martwić.
 
 
     
 bzooora


Informacje
mazowieckie

Wiek: 40
Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18 Październik 2010, 22:18   

Dzięki za odpowiedź. Tak właśnie mi się wydawało.
Pozdro.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Koła, felgi i opony » Zimówki - indeks ładowności
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.