Przesunięty przez: Kaszubski
15 Marzec 2016, 11:55
Światła mijania nie działają
Autor Wiadomość
 Pablo-87



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Wiek: 36
Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 68
Skąd: WZU / Olsztyn
Wysłany: 28 Wrzesień 2010, 18:21   Światła mijania nie działają
   Moje auto: Corsa B


Dziś zabrałem się za naprawę/wyczyszczenie manetki kierunkowskazów ponieważ nie mogłem dawać sygnałów świetlnych - trzeba było bardzo mocno dociskać dźwigienkę aby to zrobić. Po tym zabiegu wszystko działało dobrze przez jakąś minutę. Gdy próbowałem błyskać światłami to z manetki wydobywał się dymek - widać było nawet małe iskrzenie. Wcześniej też tak czasem miałem ale teraz problem jest poważniejszy. Gdy włączę światła pozycyjne to świecą bez problemu, gdy jednak ustawię pokrętło na światła mijania to dalej świecą pozycyjne. Jak włączam światła długie to też działają, a gdy próbuję błysnąć światłami to zapalają się tylko światła mijania. Sprawdzałem bezpieczniki 8, 10 22 i 24 - wszystkie sprawne. Aha - przestała także działać elektryczna regulacja świateł (wczoraj wszystko było ok). Proszę o pomoc gdyż nie wiem co się mogło stać a samochód jest mi bardzo potrzebny .
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 28 Wrzesień 2010, 18:27   

Pablo-87 napisał/a:
Gdy próbowałem błyskać światłami to z manetki wydobywał się dymek


Spaliłeś styki w przełączniku, najprawdopodobniej coś złe poskładałeś. Ten przełącznik jest teoretycznie nie rozbieralny.
Na 99% pomoże wymiana manetki na inna - dobrą.
 
     
 Pablo-87



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Wiek: 36
Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 68
Skąd: WZU / Olsztyn
Wysłany: 28 Wrzesień 2010, 18:34   
   Moje auto: Corsa B


Dzięki za odpowiedź. Też myślałem o nowej manetce, ta od pół roku nie daje mi spokoju. A czy jeśli jest ona zepsuta to czy elektryczna regulacja świateł po jej wymianie będzie działać?
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 28 Wrzesień 2010, 18:41   

Z tego co widzę po schemacie to regulacja podłączona jest poprzez zasilanie świateł mijania/drogowych, a ponieważ one nie działają jak należy to najprawdopodobniej także wina przełącznika.

Jak wymienisz przełącznik to napisz jaki wynik.
 
     
 Pablo-87



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Wiek: 36
Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 68
Skąd: WZU / Olsztyn
Wysłany: 28 Wrzesień 2010, 18:46   
   Moje auto: Corsa B


I jeszcze jedno (przed chwilą mi się przypomniało) - aktualnie manetka jest wyjęta i światła mijania nie świecą - tak ma być, czy może jednak stało się coś poważniejszego? Nie jestem elektrykiem więc nie znam się na tych sprawach.
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 28 Wrzesień 2010, 19:16   

Tak ma być. Sterownie przekaźnika jest połączone poprzez manetkę, wiec bez niej światła mijania/drogowe nie będą działać.
 
     
 Pablo-87



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Wiek: 36
Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 68
Skąd: WZU / Olsztyn
Wysłany: 29 Wrzesień 2010, 15:08   
   Moje auto: Corsa B


Dziś koniec bojów z manetką. Niestety kazałem bratu kupić używaną i musiałem z dwóch zrobić jedną. Przyczyna leżała najprawdopodobniej w dużej blaszce w kształcie litery "Y". W starej lekko wygiąłem jedno ramię tej blaszki ponieważ cały czas paliła się kontrolka od kierunków a po tym zabiegu zrobiłem jeszcze więcej szkód :nocom: . Co do samej manetki - Finos, napisałeś, że jest teoretycznie nierozbieralny - ja napiszę, że miałem z nim mniej roboty niż przy rozkładaniu włącznika świateł czy konsoli środkowej. Problem rozwiązany, temat można zamknąć.
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 29 Wrzesień 2010, 20:01   

Dlatego napisałem teoretycznie. Bo praktycznie wszystko jest rozbieralne. Ciesze się ze sobie poradziłeś.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa A - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa A » Oświetlenie » Światła mijania nie działają
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



https://sessantanni-primitivo-di-manduria.pl
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.