Przesunięty przez: Kaszubski
11 Lipiec 2016, 17:28
Woda w kabinie
Autor Wiadomość
 Mariusz


Informacje
opolskie

Wiek: 53
Dołączył: 20 Lip 2010
Posty: 18
Skąd: Opole
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 25 Wrzesień 2010, 10:53   Woda w kabinie

Witam wszystkich klubowiczów! mam opla corsę C z silnikiem 1.0 3-drzwiową ,mój problem polega na tym iż woda mi się dostaje do kabiny po lewym słupku,byłem tam gdzie wstawiają auto szyby i powiedział mi ze szyba przednia jest O.K i że prawdopodobnie drzwi lewe się słabo zamykają,miał może ktoś podobny problem,proszę o pomoc,czy jest może regulacja drzwi,aby mocniej się domykały-Pozdrawiam
 
 
     
 mily999


Informacje
dolnoslaskie

Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 23
Skąd: lubin
Wysłany: 28 Wrzesień 2010, 12:12   

witam, ja nie pomogę bo mam to samo, tylko u mnie woda się zbiera na górze przy dywaniku kierowcy, podczas wymiany wszystkich płynów sprawdzili instalacje i są szczelne, więc kazali mi pojechać do blacharza, teraz dokładnie się przyjrzałem i rzeczywiście woda zbiera się nad skrzynką bezpieczników pod szybą i dalej sobie chyba płynie do kabiny, czy ktoś ma pomysł jak to usunąć. Zauważyłem że ta woda tam musi być, bo wpada przez fabryczne krateczki pod szybą. Czy jest to możliwe, że liście i drobne śmieci nie pozwalają wodzie spłynąć w dół auta i po dokładnym czyszczeniu będzie normalnie.?Tylko te liście są tam tak głęboko że nawet ręka nie sięga i widoczność też słaba.
 
 
     
 ilovemaluch



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lip 2010
Posty: 23
Skąd: Bielsko-biała
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 28 Wrzesień 2010, 14:40   

Więc tak , mam/ miałem taki sam problem w obu corsach 3D i 5D( moja i mamy) leje się tam gdzie Wam.Jak na razie by wysuszyć auto ściągałem korki od dołu wylało się około 2L wody! a wcale nie wyglądało żeby tyle było. na razie mam je otwarte i nawet w deszczu jest sucho we wnętrzu więc jest spokój,jednak w przyszłości wypadało by to zrobić.
 
 
     
 mily999


Informacje
dolnoslaskie

Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 23
Skąd: lubin
Wysłany: 29 Wrzesień 2010, 15:37   

ilovemaluch czy mozesz mi wyjasnic gdzie są te korki. Dzisiaj dobrałem się do całej przestrzeni koło zbiornika spryskiwacza ściągając kratkę oraz silnik wycieraczek i powyciągałem trochę syfu pod spodem i sprawdziłem trzy uszczelki: od spryskiwaczy, otwieranie klapy i trzecia najbliżej drzwi z boku od komputera i wydaje mi się że tam jest nieszczelność chociaż nie jest sparciała ani stara, ale tam najbardziej zalegała woda między obudową komputera a blachą. Jak dla mnie to temat rzeka na tym etapie.
 
 
     
 m@rcin


Informacje
dolnoslaskie

Wiek: 45
Dołączył: 20 Wrz 2010
Posty: 2
Skąd: wrocław
Wysłany: 1 Październik 2010, 18:51   

problem jest w skrzynce w ktorej jest modul nadwozia. wyjmij silnik wycieraczek odkrec gore daj na rant silikon skrec i problem z glowy


proszę używać PL znaków - w przeciwmin razie dostaniesz w nagrodę czerwony paseczek
OLi
Ostatnio zmieniony przez 1 Październik 2010, 18:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 mily999


Informacje
dolnoslaskie

Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 23
Skąd: lubin
Wysłany: 1 Październik 2010, 21:26   

dzięki, potwierdziłeś moje przypuszczenia, bo przy opadach cała woda osiada właśnie na tej obudowie i kapie z silnika wycieraczek cały brud, nie wiem w ogóle dlaczego tak to zostało zaprojektowane, przecież można by taki moduł w jedną stronę pochylić i woda płynęłaby do środka do tych spływów, ale mimo wszystko dzięki.
 
 
     
 Mariusz


Informacje
opolskie

Wiek: 53
Dołączył: 20 Lip 2010
Posty: 18
Skąd: Opole
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 2 Październik 2010, 07:56   

a co z regulacją drzwi,czy da się je wyregulować aby mocniej się zamykały?

Post nie zgodny z regulaminem. Na forum należy bezwzględnie używać polskich znaków diakrytycznych (ą, ę, ć, ż itp), oraz stosować się do zasad ortografii i gramatyki. Poprawia to czytelność i umożliwia szybsze rozwiązanie problemu. Recydywa. Proszę poprawić post.

Ostatnio zmieniony przez 2 Październik 2010, 09:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Wyposażenie wnętrza » Woda w kabinie
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



toalety przenośne Poznań
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.