Przesunięty przez: Kaszubski
11 Lipiec 2016, 17:03
jak dobrze sprzedać samochód?
Autor Wiadomość
 a-d-a-m


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: ADAM
Dołączył: 24 Wrz 2010
Posty: 6
Skąd: Krynica-Zdrój
Wysłany: 25 Wrzesień 2010, 10:37   jak dobrze sprzedać samochód?
   Moje auto: CORSA D 1.3 CDTI 90 KM Limited Edition


witam, noszę się z zamiarem sprzedaży swojej corsy. jeżeli ktos ma doswiadczenie (lub spostrzeżenia) w kwestii sprzedawania samochodów proszę o porady.
generalnie auto jest w bardzo dobrym stanie, tylko świeci się żółta kontrolka układu emisji spalin. mogłaby sygnalizować np. awarie sondy lambda, ale wtedy spalanie powinno być wyższe a średnio wychodzi mi 6-7 L gazu co dla 1.0 wydaje mi się prawidłowym wynikiem. Do tego powinny też falować obroty albo pojawić sie kopcenie a tymczasem wszystko jest OK. Przypuszczam że jeśli powiem to potencjalnemu nabywcy w trakcie oglądania samochodu to i tak nie uwierzy. Czy to możliwe żeby ta kontrolka świeciła się bez powodu? Zdarza się że gaśnie np. na 1 dzień.
Wiecie może w jakich granicach oscyluje cena rynkowa Opla Corsy 1.0 z gazem sekwencja brc, 2006 r i przebiegiem 120.000?
Ostatnio zmieniony przez west 25 Wrzesień 2010, 10:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 25 Wrzesień 2010, 10:45   
   Moje auto: Porshe 911


Jak dobrze sprzedać auto?
- nie kłamać
- nie kombinować
- nie chwalić za bardzo bo to podejrzane
- lepiej powiedzieć o check engine niż wykręcać żarówkę
- jeżeli ktoś daje mniej o 300zł niż cena wyjściowa to puścić niż się bujać z autem
- opowiedzieć całą historię auta , nawet drobna ryska stuknięcie wyciek, jeżeli będziesz coś ukrywał a potencjalny klient to zauważy to jesteś spalony:
a) kombinujesz
b) nie znasz swojego auta
c) ściemniasz by tylko sprzedać!

podsumowując prawda prawda prawda!
 
     
 a-d-a-m


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: ADAM
Dołączył: 24 Wrz 2010
Posty: 6
Skąd: Krynica-Zdrój
Wysłany: 25 Wrzesień 2010, 12:27   
   Moje auto: CORSA D 1.3 CDTI 90 KM Limited Edition


właśnie nie zamierzam niczego ukrywać, zresztą będąc szczery to nie mam czego, miałem 1 stłuczke, zrobiłem zdjęcia przed naprawą nawet przykładając miernik grubosci lakieru żeby było wiadomo że wczesniej tez w tych miejscach nic nie było. co myślicie o nagraniu krótkiego filmiku i wklejeniu linku do ogłoszenia? w usa to dosc popularne tymczasem na polskich serwisach jeszcze nigdy nie widziałem żeby ktoś tak robił
 
     
 Thomas



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 34
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 48
Skąd: Katowice / Wadowice
Wysłany: 25 Wrzesień 2010, 13:22   

Moim zdaniem żaden film i żadne zdjęcie nie odda w 100% obrazu samochodu live. Jeśli film będzie nagrany w dobrej jakości (nie kalkulatorem) to może być zachętą do zadzwonienia do Ciebie i umówienia się na oglądanie. W ogłoszeniu najlepiej umieść historię samochodu, bo w innym wypadku możesz być zasypywany pytaniami "co było wymieniane?", "ile pali?", "czy ma drugi komplet opon?" itp, itd...
 
 
     
 wojtekd3
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 25 Wrzesień 2010, 15:53   

west napisał/a:
Jak dobrze sprzedać auto?
- nie kłamać
- nie kombinować
- nie chwalić za bardzo bo to podejrzane
- lepiej powiedzieć o check engine niż wykręcać żarówkę
- jeżeli ktoś daje mniej o 300zł niż cena wyjściowa to puścić niż się bujać z autem
- opowiedzieć całą historię auta , nawet drobna ryska stuknięcie wyciek, jeżeli będziesz coś ukrywał a potencjalny klient to zauważy to jesteś spalony:
a) kombinujesz
b) nie znasz swojego auta
c) ściemniasz by tylko sprzedać!

podsumowując prawda prawda prawda!

Takie podejście do sprawy bardzo mi się podoba.
a-d-a-m, na twoim miejscu przynajmniej konkretnie zdiagnozowałbym przyczynę świecenia kontrolki, a jeśli koszt naprawy nie bije mocno po kieszeni, to szarpnąłbym się na naprawę. Świecąca check engine to niezły straszak na kupujących.
Jak nie masz noża na gardle, to nie sprzedawaj pierwszemu lepszemu klientowi, który proponuje ci 2000 zł. poniżej ceny rynkowej. Proponuję też nie wchodzić w interesy z handlarzami, komisami itp.
 
     
 a-d-a-m


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: ADAM
Dołączył: 24 Wrz 2010
Posty: 6
Skąd: Krynica-Zdrój
Wysłany: 25 Wrzesień 2010, 20:33   
   Moje auto: CORSA D 1.3 CDTI 90 KM Limited Edition


juz niedługo bede miec nowe auto, nie chce żeby corsa mi długo stała i traciła na wartości, ale poza tym to nic mnie nie goni. co byloby na minus to napewno ze ma przejechane juz 120 tys wiekszosc sprzedających cofa przebiegi wiec na tle innych ogloszen nie bedzie rewelacji i że w aso był serwisowany tylko do końca gwarancji chyba do 60 tys potem juz na wlasną reke, nie wiem czy uda mi sie znalesc ks. serwisowa wiec jeszcze mozliwe ze jej nie bedzie, tak ze kolejna rzecz ktora troche odstrasza osoby szukające młodego auta, chyba dopisze w ogloszeniu że można sie umówić i pojechac na spr. stanu w serwisie
co do filmiku, chcialbym zeby trwał nie wiecej niz 4-5 min nie wiem dokładnie co jeszcze pokaże, myśle że przyspieszenie, że nie falują obroty i jak płynnie przechodzi na gaz bez szarpnięcia, może jak bedzie dobrze widac to na silnik od gory chociaz ze nie ma wyciekow, prosze o propozycje co jeszcze mogłoby na nim być

[ Dodano: 25 Wrzesień 2010, 21:35 ]
aha co do tej kontrolki, jak pojade z tym do aso ile +- bedzie mnie kosztowac taka przyjemnosc (za podpiecie pod sprzet diagnostyczny)? nie chce juz dokladac do tego auta raz wlasnie dlatego że sprzedaje i dwa że będąc kupującym wolalbym kupic taniej i sam uznac czy sie tym zajmować a jeśli tak to w jakim serwisie itd
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Wrzesień 2010, 01:36   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Podpięcie w ASO (Warszawa) pod komputer TECH2 kosztuje 100 zł + 22% VAT
Jeśli znasz kogoś kto ma interfejs OP-COM możesz to zrobić dużo taniej.
 
 
     
 Thomas



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 34
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 48
Skąd: Katowice / Wadowice
Wysłany: 26 Wrzesień 2010, 09:55   

Mój mechanik podpina za 50 zł. Fakt, to nie jest ASO, ale gość sam ma opla, więc wie co mówi.
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 26 Wrzesień 2010, 17:45   

Witam, z tą kontrolką od emisji spalin to bym stawiał na brak emulacji sygnału drugiej sondy lambda, za emulację sygnału odpowiada instalacja gazowa, tak więc jedź do gazownika i niech to naprawi, a potem sprzedaj auto, bo z tą usterką przyszły nabywca będzie chciał sporą zniżkę, przynajmniej ja bym tego żądał, a tak weźmiesz normalną cenę rynkową.
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 26 Wrzesień 2010, 18:42   
   Moje auto: Porshe 911


temat jak usunąć usterkę? czy jak sprzedać dobrze auto? to jest przykład offtopu.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Inne » jak dobrze sprzedać samochód?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.