Przesunięty przez: Kaszubski
15 Marzec 2016, 11:59
Pompa hamulcowa w 1,5d
Autor Wiadomość
 bubu


Informacje
pomorskie

Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 2
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 9 Sierpień 2010, 17:02   Pompa hamulcowa w 1,5d

Witam, mam problem z pompą hamulcową. Wymieniłem uszczelki w pompie oraz cylinderki w tylnych kołach. Po odpowietrzeniu tylnego prawego i lewego przedniego koła pedał hamulca stawiał wyraźny ale nie wystarczający opór, gdy zacząłem odpowietrzać tylne lewe pedał zrobił się miękki, nie widać żadnych bąbelków powietrza. Nie mogę dojść do tego co jest tego przyczyną. Na 90% uszczelki w pompie wsadziłem prawidłowo ale jeśli ma ktoś możliwość zrobienia zdjęcia na którym było by widać prawidłowe ułożenie uszczelek to był bym bardzo wdzięczny. Może zna ktoś inny powód przez który mogą być takie objawy??
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 10 Sierpień 2010, 06:25   
   Moje auto: ASTRA G


Jeżeli pompa była bardzo zużyta to nowe gumki nie pomogą - będzie przepuszczać na sekcjach.
Jeśli nie ma żadnego wycieku - cylinderki, łacza itp. to weź drugą pompę na sprawdzenie.
 
 
     
 dawpio



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 131
Skąd: Gdynia/Rekowo Górne
Wysłany: 10 Sierpień 2010, 18:34   
   Moje auto: VW Passat B4 1,9 TDI


Nie wiem czy to coś Tobie pomoże, ale znalazłem schemat pompy hamulcowej. Niestety mało czytelny.
 
 
     
 dyzmaa


Informacje
mazowieckie

Wiek: 33
Dołączył: 26 Lip 2010
Posty: 11
Skąd: Wyszków
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 10 Sierpień 2010, 20:12   
   Moje auto: Corsa b 94`1.5 d :)


Witaj mam ten sam model 1.5d i w tamtym tygodniu to samo mi sie stało z hamulcami.

pedał nagle zrobił sie miękki wlałem płyn hamulcowy do pełna i nie pomogło i wlaśnie boje sie że to pompa hamulcowa .

mam pytanie ile kosztuje pompa nowa lub uzywana i przedewszystkim czy wymiana pompy hamulcowej to duże koszty ?

u mnie pedał jest całkowicie miekki i nic nie hamuje a u Ciebie ??
Ostatnio zmieniony przez spidan 12 Sierpień 2010, 06:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 11 Sierpień 2010, 06:34   
   Moje auto: ASTRA G


Cytat:
ile kosztuje pompa nowa lub uzywana i przedewszystkim czy wymiana pompy hamulcowej to duże koszty


ceny poszukaj np. na allegro. Jeżeli zdecydujesz się na używaną to weź taką którą zdemontują przy Tobie z auta - pompa nie może leżeć bez płynu i ciśnienia. Ceny sa jeszcze zależna czy masz ABS czy nie.
Koszt wymiany - trzeba odkręcić 4 przewody lub 2 i dwie nakrętki mocujące pompę w serwie. Później odpowietrzyć układ plus koszt płynu hamulcowego = myślę że od 60 zł w górę
 
 
     
 dyzmaa


Informacje
mazowieckie

Wiek: 33
Dołączył: 26 Lip 2010
Posty: 11
Skąd: Wyszków
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 11 Sierpień 2010, 18:36   
   Moje auto: Corsa b 94`1.5 d :)


corsa u mechaniury jak wyjade to napisze jak to się skończyło :)
Ostatnio zmieniony przez spidan 12 Sierpień 2010, 06:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 bubu


Informacje
pomorskie

Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 2
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11 Sierpień 2010, 19:10   

Witam ponownie. Jutro otrzymam pompę na wzór i pokuszę się o zrobienie fotki ośki pompy dla przyszłych pokoleń. Przy ostatnim odpowietrzaniu okazało się że prawy przód i lewy tył nie dostają w ogóle ciśnienia dlatego mam prawie pewność że to wina pompy. Jak tylko uda mi się to naprawić to podzielę się wrażeniami.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ hamulcowy
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.