Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 17:04
Corsa 1,3cdti-alarm,szyby el.,radio...-pytania
Autor Wiadomość
 Neroox



Informacje
LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 33
Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 19
Skąd: Gliwice
  Wysłany: 12 Wrzesień 2010, 01:45   Corsa 1,3cdti-alarm,szyby el.,radio...-pytania
   Moje auto: Corsa D 1.3 cdti


Witam!

Jest to mój pierwszy post, więc mam nadzieje, że wszystko postaram się dobrze opisać. Kilka dni temu stałem się szczęśliwym posiadaczem używanej Corsy D z 2007 roku z silnikiem 1,3cdti(75KM). Niestety jest to wersja Essentia "wzbogacona" tylko o manualna klimę i radio cd bez mp3 :ojj: W miarę czasu chciałbym polepszyć sobie niektóre elementy wyposażenia takie jak radio czy podgrzewane lusterka. Więc oto moje pytania:

1. Radio- obecnie posiadam radio cd 30. Czy jest duża trudność w zamontowaniu radia cd30 mp3 i jaki to mniej więcej koszt albo radia z mp3 i wyświetlaczem, który pokazuje dodatkowo aktualne spalanie itd.(koszt i trudność montażu?) Jeszcze dołączając się do tematu radia można dokupić zestaw sterowania z kierownicy?

2. Podgrzewane lusterka- widziałem na allegro kilka aukcji. Czytałem na forum, że można się kabelkami podłączyć nawet do ogrzewania tylnej szyby?

3. Alarm,centralny zamek- jak narazie mam wyłącznie "centralny zamek" po przekręceniu kluczyka w zamku. Czy to wystarczy by w pełni cieszyć się centralnym zamkiem sterowanym z kluczyka?
Cytat:
http://allegro.onet.pl/alarm-dedykow-opel-corsa-tigra-astra-vectra-omega-i1210042288.html

Czy muszę dokupić mechanizm do zamykania drzwi?

4.Elektryczne szyby-to dziwne, że w nowym aucie za (3 lata temu) pewnie za ponad 40tys nie są montowane el szyby :uuu: Znalazłem takie na allegro:
Cytat:
http://allegro.onet.pl/elektryczne-szyby-opel-corsa-tigra-vectra-nowe-i1194953868.html

A propo szyb i pilota czy muszę bardzo kombinować alby pilot współpracował z szybami (chodzi mi tutaj o domykanie szyb z pilota).

Jeszcze na koniec dwa pytania jedno czysto praktyczne a jedno teoretyczne.

Czy w/w elementy lepiej/szybciej/taniej zamontować samemu czy pojechać do ASO, co o tym sądzicie?

A teraz z innej beczki ponieważ to moje pierwsze autko i do tego opel i do końca nie rozumiem co chodzi z tym wylogowaniem/logowaniem np. radia?? :uuu:


Przy okazji chciałbym już dołączyć moje spostrzeżenia po pierwszych km :)

Autko prowadzi się super.Bez dużego huku "leci" 130km/h i ma jeszcze spory zapas. Brakuje wskaźnika temperatury oleju :uuu:. Widoczność do tylu mogłaby być lepsza.

Pozdrawiam i mam nadzieje, że ktoś ma jakieś sugestie na w/w problemy
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 12 Wrzesień 2010, 10:18   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


1. Radio jak wymienić napisane jest na forum, operacja wręcz banalna, ważne abyś kupił radio i wyświetlacz z jednego auta. CD30mp z wąskim wyświetlaczem nie montuj dołożysz 100 i masz razem ze spalaniem (szeroki wyświetlacz GID), aby mieć sterowanie z kiery musisz wymienić kierownicę, czynność trochę skomplikowana, ale kolega xxyyzz już się tym bawił więc zagadaj z nim. Wiązka elektryczna powinna być oryginalnie.
2. Podgrzewane lusterka, jak i za ile opisałem na forum poszukaj, czynność śmiesznie prosta tylko pamiętaj o tym, że jak chcesz podpiąć się pod tylną szybę musisz większy o 10A zamontować bezpiecznik
3. moim zdaniem powinno wystarczyć, firma stig jest dobrą i profesjonalną firmą oferującą rożne gadżety (mają też czujniki cofania będę je montował)
4. Przy oryginalnym centralnym domykanie szyb jest w standardzie tu będziesz miał trochę zabawy niestety nie powiem ci co i jak, bo nie wiem.

Na pewno rób sam ewentualnie pomoc elektryka z sąsiedztwa, aso sobie odpuść, mi za podgrzewane lusterka powiedzieli 2500, a sam zrobiłem za 150. Niech się dobrze prowadzi
 
 
     
 Neroox



Informacje
LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 33
Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 19
Skąd: Gliwice
Wysłany: 12 Wrzesień 2010, 21:44   
   Moje auto: Corsa D 1.3 cdti


Dzięki za info :hurra:

Zabiorę się jak narazie za lusterka . Zacznę szukać radia,ono ma jakąś nazwę jak np. CD60. Jeszcze jakbyś mógł mniej więcej koszt radia + ew. narzędzi do demontażu tego? Czy do wylogowania radia trzeba mieć kabelek "auto-usb"? Gdzie jeszcze można szukać radia oprócz allegro, jakieś giełdy czy coś?
Wiem może moje pytania są prymitywne, ale to moje pierwsze auto i w ogóle dziwnie sie czuje mając własne :P
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 13 Wrzesień 2010, 08:43   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


Do radia demontażu przydały by ci się klucze koszt około 6 zł na allegro (klucz radio opel 2 din). Jeżeli chodzi o radio to koszt w zależności od modelu CD60 Navi z wyświetlaczem około 1000 zł, CD70 Navi + GID około 1200 zł, CD70 Navi + CID (kolor) około 1500 zł, DVD90 około 2 000. Tylko przy zakupie patrz na kolor obudowy bo są 4 różne kolory (czarny, szary, srebrny, złoty). Kupuj tylko zestaw radio i wyświetlacz z jednego auta to nie będziesz musiał nic logować i wszystko będzie ładnie działać.
 
 
     
 Neroox



Informacje
LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 33
Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 19
Skąd: Gliwice
Wysłany: 13 Wrzesień 2010, 16:18   
   Moje auto: Corsa D 1.3 cdti


Teraz już prawie wszystko wiem. Wymiana zwykłej żarówki postojowej... Kompletna porażka z jednej i drugiej strony. Wiesz może w którym miejscu jest gniazdko do podłączenia kabla USB?Myślałem, że w rogu drzwi od strony kierowcy ale nie mogłem znaleźć...

pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za cale info :)
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 13 Wrzesień 2010, 21:29   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


Gniazdo usb? Chyba nie ma, jest na pewno złącze can, aby podpiąć się do komputera op-comem lub techem2. Co do usb nie wypowiem się, bo pierwsze słyszę. Miłego majsterkowania w razie pytań pisz.
 
 
     
 Neroox



Informacje
LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 33
Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 19
Skąd: Gliwice
Wysłany: 14 Wrzesień 2010, 08:58   
   Moje auto: Corsa D 1.3 cdti


No fakt. Trochę się zapędziłem, chodziło mi oczywiście o to złącze can ;p -szukałem wczoraj,bo zamierzam kupić kabelek op-com.
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14 Wrzesień 2010, 11:15   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Jeśli chodzi o radia nie musisz kupować tak drogich modeli jak zasugerował mauro.
Przy odrobinie wytrwałości kupisz radio CD30 MP3 + wyświetlacz za ok. 300 zł
Można pokusić się o zakup radia z przyciskiem OK i większym niż standartowy dwuwierszowy wyświetlacz będą wtedy dostępne takie opcje jak spalanie chwilowe, średnie, zasięg itp.
http://allegro.pl/radio-c...1227689705.html

W jednym z moich tematów masz informacje jakie radio kupić aby te funkcje były dostępne.

Jak już robisz lusterka szkoda rozkręcać drzwi dwa razy, zrób również elektryczne szyby.
Jeśli masz miejsce, jakiś garaż bo nie jest to robota na 2 godziny.
W moim poprzednim aucie Corsa C, wymiana szyb wyglądała następująco.
- Zerwanie plastikowych boczków z drzwi.
- stare mechanizmy manualne przymocowane były do drzwi nitami, trzeba było rozwiercić nity.
- po rozwierceniu elegancko wyjmujesz mechanizmy z drzwi
- demontaż starych wiązek elektrycznych

Później wszytko w odwrotnej kolejności, montaż nowych wiązek, mechanizmy szyb, zakłądamy osłony + przyciski. Na koniec bezpieczniki. Dobrze zaopatrzyć się wcześniej w nitownicę
Myślę że domykanie szyb przy włożeniu oryginalnych elementów będzie działać.

Sugeruję zakup oryginalnych mechanizmów elektrycznych szyb + wiązki elektryczne w drzwi + przyciski + plastikowe boczki drzwi. Wszytko elegancko pasuje, nic nie trzeba kombinować z elektryką wpinasz nowe wiązki elektryczne do wtyczek instalacji elektrycznej w drzwiach.
Ja taki zestaw kupiłem za... 400 zł !!!

Jak będziesz robił sterowanie radiem z kierownicy poszukaj moich starych postów, opisałem jak zdjąć kierownicę i poduszkę.
Zastanów się nad jeszcze jednym fajnym gadzetem, (zrobiłem to u siebie), jak już zdejmujesz kierownice może warto wymienić manetki pod kierownicą na manetki z tempomatem. Musisz tylko zamienić manetki i to tyle masz tempomat. Po całej operacji mając op-com aktywujesz tempomat lub szukasz kogoś z TECH2.

Daj jakieś zdjęcia auta ?
 
 
     
 Neroox



Informacje
LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 33
Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 19
Skąd: Gliwice
Wysłany: 14 Wrzesień 2010, 17:28   
   Moje auto: Corsa D 1.3 cdti


O super wszystko opisane, dzięki xxyy777e. Narazie się nie spieszę z modyfikacjami. Jak trafi się okazja z radiem będę mniej więcej wiedział co i jak.

Lusterka chciałbym mieć zrobione przed pierwszym atakiem zimy. Masz racje żeby dwa razy nie rozkręcać drzwi i zrobić przy okazji elektryczne szyby.
Nie wiem czy podejmę się dołożenia sterowania z kierownicy- chyba jest dla mnie za dużym wyzwaniem :p

Jak narazie to mam zdjęcia świeżo po kupnie autka- dziś poszedł do serwisu do wymiany łańcuszka czy jakoś tak(po 80-85tys km). Moje pierwsze autko używane:
Cytat:


http://img517.imageshack....4/dsc00206u.jpg
http://img838.imageshack....1/dsc00208h.jpg
http://img101.imageshack..../c149804925.jpg
http://img833.imageshack..../dsc00205jv.jpg



Jeszcze o jedną rzecz Cię zapytam, bo widzę, że też masz corse d. Chciałem wymienić sobie postojówki na mocniejsze diody led z allegro....Nie dałem rady w ogóle wyciągnąć żadnej żarówki przedniej. Masz jakiś sposób alby się tam dostać, czy może coś wykręcić,odgiąć czy po prostu trzeba mieć zgrabniejszą rączkę:P

To chyba tyle. Jak będę miał jakieś problemy to będę pisał.

Pozdrawiam Szerokości ! :)

ps. jak autko będzie odkurzone, wymyte i wypastowane dam więcej fotek do galerii :)
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14 Wrzesień 2010, 18:17   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Jeśli nie masz kasy na radio kupuj takie jak to CD30 mp3


Ja kupilem postojówki LED, nie przepalają się i dość jasno świecą.
Reflektor od strony kierowcy musisz zdemontować białą końcówkę od zbiorniczka na płyn do spryskiwacza i osłonę bezpieczników
Reflektor od strony pasażera, trzeba wyjąć puszkę od filtra powietrza lub same rury od dolotu powietrza.

Jaki łańcuszek wymieniałeś przy 90 tyś km ?
 
 
     
 Neroox



Informacje
LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 33
Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 19
Skąd: Gliwice
Wysłany: 14 Wrzesień 2010, 22:35   
   Moje auto: Corsa D 1.3 cdti


Bardzo fajnie to wygląda. Chyba na takie się zdecyduje CD30 MP3 z wyświetlaczem GID. Szczerze mówiąc to nie wiem do końca jaki to łańcuszek. Myślałem, że pasek klinowy albo rozrządu "piszczy" a facet powiedział, że takiego tu nie ma i jest jakiś łańcuszek(prawdopodobnie się przetarł czy coś). Jutro autko będzie do odbioru to Ci napisze co wymienili i za ile... :uuu:

Jeszcze myślałem o halogenach, bo ich niestety też nie posiadam. Tylko oglądając ceny- te akurat do corsy d są drogie(jak na halogeny). Z drugiej strony bardzo rzadko się ich używa i pomyślałem żeby zamontować sobie takie:
Cytat:

http://allegro.onet.pl/sw...1219960942.html

Słyszałem, że w corsie bez halogenów w ogóle nie ma przygotowanej instalacji gdybym takowe dokupił. Trudno takie zamontować? . Próbowałem zrozumieć, ale dalej nie wiem czy mogę ich używać z drogowymi(i postojowymi) lub zamiast ich?
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14 Wrzesień 2010, 23:16   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Sczerze dla mnie te lampy sa obrzydliwe. Wogóle kształtem nie pasują do montażu na przedni zderzak. Wydaje mi się że chyba seryjne lampy najlepiej wyglądają.
 
 
     
 Neroox



Informacje
LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 33
Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 19
Skąd: Gliwice
Wysłany: 14 Wrzesień 2010, 23:33   
   Moje auto: Corsa D 1.3 cdti


Hmm, może i masz rację,...nie wiem jakby to wyglądało w rzeczywistości. Może znalazłbym jakieś halogeny-zamienniki albo pasujące do corsy. Tylko nie wiem jak jest z podłączeniem?Bo przepychanie się kabelkiem do kokpitu będzie raczej trudne...
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 15 Wrzesień 2010, 09:13   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


Nie powinno być tak trudne do zrobienia, w corsie te kabelki są dosyć fajnie zrobione, więc dołożyć wiązkę powinno się udać. przycisk włącznika też nie powinien stanowić problemu, cały mechanizm dosyć łatwo wymontować (tak jak dostęp do bezpieczników) więc rozkręcić i dodać włącznik powinno się udać bez problemu. Popieram stwierdzenie xxyy777e, te halogeny są paskudne, a seryjne wyglądają o niebo lepiej. Poszukaj jakieś okazji, na pewno da się nie drogo kupić. A z fabrycznymi na pewno pójdzie ci łatwiej z montażem i będzie wyglądało tak jak powinno, przy późniejszej sprzedaży auta nie będziesz musiał się wstydzić i tłumaczyć. Powodzenia
 
 
     
 Neroox



Informacje
LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 33
Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 19
Skąd: Gliwice
Wysłany: 15 Wrzesień 2010, 09:19   
   Moje auto: Corsa D 1.3 cdti


Chyba mnie przekonaliście :p No nic dzięki za wszystko

pozdrawiam ;)

[ Dodano: 15 Wrzesień 2010, 14:21 ]
xxyy777e napisał/a:

Jaki łańcuszek wymieniałeś przy 90 tyś km ?


Już autko dostałem więc pisze:
-wymiana paska klinowego
-wymiana napinacza paska wieloklinowego (zespół)

Teraz już nie piszczy i praktycznie chodzi jak nowy. Trochę rąbnęło po kieszeni.. ale trudno coś za coś w książce serwisowej też jest wzmianka o tym, a akurat mechanik mówił,że jest wyjątkowo wytarty. W każdej chwili mógł strzelić i nie wiadomo co przy okazji uszkodzić.
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 15 Wrzesień 2010, 23:11   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


Jak trzeba było to trzeba, halogeny jak coś to tylko oryginały inne sobie odpuść. Niech się dobrze sprawuje.
 
 
     
 Neroox



Informacje
LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 33
Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 19
Skąd: Gliwice
Wysłany: 16 Wrzesień 2010, 01:25   
   Moje auto: Corsa D 1.3 cdti


Jeszcze jedna sprawa z oświetleniem, ale wnętrza. W mojej 3drzwiowej corsie z przodu "światło podsufitki" jest strasznie słabe, a z tyłu w ogóle go nie ma. Wiem, że do postojówek potrzeba żarówki W5W czy te również będą pasować do tego oświetlenia czy będzie potrzebna żarówka rurkowa? Wie ktoś jakie ma oznaczenie?
Takie samo jest w schowku?( o ile w ogóle jest tam oświetlenie, bo nie sprawdzałem xD ) i tablicy rejestracyjnej?
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16 Wrzesień 2010, 09:34   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Tu masz typy żarówek w Corsie D i innych Oplach:

http://www.samnaprawiam.c...arowek_opel.pdf

Ja u siebie w corsie oświetlenie wnętrza mam: rurkową żarówkę o długości 42mm chyba 10W oraz 2 żarówki W5W. Nie wiem czy tak jest w każdym Oplu bo ja mam cały szklany uchylany szyberdach.
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 16 Wrzesień 2010, 16:18   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


xxyy777e, ty masz u siebie pakiet oświetlenia, więc masz lampki do czytania, prawda? Jak nie ma się tego pakietu to jest po prostu jedna rurka 42mm 10W, a w schowku standardowo nie ma wcale oświetlenia tylko miejsce na zamontowanie całego mechanizmu (lipa).
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16 Wrzesień 2010, 16:43   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Tak, zgadza się do szyberdachu dołożyli mi pakiet oświetlenia dwie dodatkowe żaróweczki W5W do czytania. Jeśli chodzi o bagażnik musicie sprawdzić czy jest tam po lewej stronie w okolicy reflektora wtyczka na wiązce elektrycznej, do oświetlenia bagażnika.
U mnie jest tam żarówka rurkowa 42mm o mocy 10W identyczna jak ta która oświetla kabinę. Trzeba pewnie kupić osłonkę żarówki i powinno działać jak jest wtyczka.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ elektryczny, zapłon » Corsa 1,3cdti-alarm,szyby el.,radio...-pytania
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



garaże tynkowane
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.