Przesunięty przez: Kaszubski
28 Luty 2016, 11:38
Opony na zimę
Autor Wiadomość
 ars14fan


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 3
Skąd: slupsk
Wysłany: 2 Grudzień 2010, 13:08   

właśnie wróciłem z wulkanizacji przyznam, że jest ok auto staje w miejscu, różne są poglądy jedni mówią żeby na zimę zakładać wąskie inni, że szerokie ja póki co jestem zadowolony zobaczymy jak na trasie to będzie wyglądało, dzięki @Cz@arek
 
 
     
 holden
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Grudzień 2010, 21:58   

ja w mojej corsie mam obecnie nówki Barum polaris 2 i nieźle się spisują
 
     
 Grzegorz Zając
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 6 Grudzień 2010, 22:11   

To i ja dorzucę parę groszy do tematu.
Zimówki dawnymi czasy to tylko 145/80 R13 , zaletą była fenomenalna jazda po śniegu i błocie pośniegowym. Przez moje kółka przetoczyły się w ten czas :
-dunlopy sp wintersport m2 - dobre dopóki bieżnik nie skrócił się o połowę, także na suchym świetne trzymanie.
- continental wintercontact 680[?] super na śniegu ruszanie i hamowanie , gorzej na suchym i na szybko pokonywanych łukach, dobra do ostatnich 3 mm
-165/70 R13 Barum polaris 2 , dobre hamowanie, gorzej w łukach i przy przyspieszaniu, [zauważalnie gorzej od conti]
-teraz 165/65 R 14 Bridgestone LM25 Przewidywalne, dużo lepiej od Baruma z hamowaniem i super na łukach, dość głośne , głośniejsze od conti i baruma.
 
     
 glista14


Informacje
lubuskie

Wiek: 36
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 78
Skąd: Lublin
Wysłany: 6 Grudzień 2010, 23:50   

175/65/R13 Ja mam u siebie firestone jakieś. Firehawks czy coś takiego. Nie da się na tym jechać :/ Ojciec ma jakieś nalewki bo mało śmiga w sumie tyle co koło domu i sto razy lepiej i w śniegu i na suchym. W ogóle te firestone złe takie nie były rok temu jak kupiłem nowe. Dopóki było bieżnika 4/5 teraz mam z 3/4 w porównaniu do nowej i nie wiem czy od leżenia przez wakacje, ta guma się stała lipna czy one takie po prostu są że tylko pierwszy sezon się jedzie a potem to już tylko do kosza :/
 
 
     
 ars14fan


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 3
Skąd: slupsk
Wysłany: 6 Grudzień 2010, 23:54   

ja prawie rok robiłem na wulkanizacji a więc 'obskoczyłem" 2 sezony przekładkowe powiem wam, że wiele osób brało nalewki i z tego co pamiętam była 1 reklamacja na jedną oponę, dużo więcej narzekań było na nowe opony słabej klasy. Osobiście na lato nie kupiłbym bieżnikowanych bo są głośne ale na zimę bardzo polecam
 
 
     
 Rumcajs



Informacje
LPG: Nie
Imię: Rumek
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 144
Skąd: Będzin
Wysłany: 7 Grudzień 2010, 10:14   
   Moje auto: GSI 94'


Ja tam się wczoraj zaopatrzyłem w Dębice Frigo 2 za 400zł a stan jak nowe : )
 
 
     
 glista14


Informacje
lubuskie

Wiek: 36
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 78
Skąd: Lublin
Wysłany: 7 Grudzień 2010, 16:30   

ars14fan napisał/a:
ja prawie rok robiłem na wulkanizacji a więc 'obskoczyłem" 2 sezony przekładkowe powiem wam, że wiele osób brało nalewki i z tego co pamiętam była 1 reklamacja na jedną oponę, dużo więcej narzekań było na nowe opony słabej klasy. Osobiście na lato nie kupiłbym bieżnikowanych bo są głośne ale na zimę bardzo polecam

Ja osobiście też się przekonałem do nalewek, ale tylko na zimę, jeździ się wolniej, śnieg głuszy to i nie słychać że wyją troszkę. Jak dobrze się trafi to i bieżnik z gumy która nie odbiega jakością od tych dobrych firmowych. Przynajmniej za cenę 70-90 zł mam oponę i po roku jak będzie lipna to w kosz i z głowy, a nie tak jak te firestone co pisałem wcześniej. Pierwszy rok spoko a teraz to identycznie jak na letnich. tyle że za cenę jednej firestone mam dwie dobre nalewki.
 
 
     
 Rumcajs



Informacje
LPG: Nie
Imię: Rumek
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 144
Skąd: Będzin
Wysłany: 8 Grudzień 2010, 08:29   
   Moje auto: GSI 94'


Ja osobiście bym wolał kupić używki z jakiejś firmy.Pełno tego jest na allegro a jest sporo okazji.Ostatnio był komplet Fuldy montero 2 <troszkę się spóźniłem i nie załapałem się na nie niestety : ( >praktycznie nowe jeżdżone tylko jeden sezon i bieżnika 7-8mm i za 400zł.Czyli po 100zł za sztukę i nie wiem czy już lepiej nie dołożyć i kupić eleganckie oponki.Ja teraz waśnie zakupiłem debice frigo 2 też za 400zł które przejeżdżone miały miesiąc.i za naprawdę niską cenę ma się praktycznie nowe opony,jedyne co to trzeba po prostu allegro przeszukiwać systematycznie :) Bo ludzie czasem sprzedają bo np ktoś im auto ukradł i zostały im opony albo zmienili auto i używają innych rozmiarów i sprzedają po korzystnych cenach : ) Zresztą sam też czasem coś sprzedaje za bezcen prawie jesli mi potrzebna szybko kasa czy dana rzecz na nic mi się zda : )
 
 
     
 AlqU


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 32
Skąd: Sochaczew
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 10 Styczeń 2011, 16:54   
   Moje auto: VW Golf IV


W mojej od 10 lat niezmiennie na zimę Dębica Frigo, oczywiście co kilka lat wymieniane na nowe - nie ma żadnych problemów z jazdą po śniegu, raz sobie nawet odśnieżyłem Corsą podwórko (zderzak robił mi za pług, śnieg "świeży więc lekki, puszysty - śmiało mogłem go ściągać samochodem) tak więc opony jak najbardziej dobre na zimę. Stosunek jakości do ceny jest bardzo dobry.
 
 
     
 heban


Informacje
Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 9
Skąd: Katowice
Wysłany: 1 Październik 2012, 18:21   

Koledzy czyli jaki rozmiar opon wybrać na zimę ? mam felgi stalowe "13 i jakie są polecane przez Opla opony seryjne na zimę ? myślę nad kupnem Dębica Frigo
 
 
     
 tomaszstn
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Październik 2012, 13:03   

155/80
 
     
 heban


Informacje
Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 9
Skąd: Katowice
Wysłany: 8 Październik 2012, 21:58   

a może jednak 145/80/13 albo 165/70/13 ? węższe czy trochę szersze na zimę ?
 
 
     
 tomaszstn
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 18 Październik 2012, 00:12   

Wszystkie te rozmiary będą dobre, ja mam 155/80/13 i jestem zadowolony bo na 145/80 to kładł mi się w zakrętach, teraz jest lepiej a pewnie na 165 byłoby jeszcze lepiej
 
     
 Banzai


Informacje
malopolskie

Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 06 Cze 2010
Posty: 4
Skąd: Gaj
Wysłany: 19 Październik 2012, 17:48   

Witam ja osobiście mam Dayton DW510 165/70R13 79T .Polecam opona w miarę cicha i naprawdę daje radę w zimie.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Koła, felgi i opony » Opony na zimę
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.