Co sądzicie o montowoniu LPG do Corsy ?
Autor Wiadomość
 Dru_j


Informacje
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 9
Skąd: Chojnice
  Wysłany: 22 Październik 2008, 09:47   

west napisał/a:
1400zl to nie jest zła cena, jak uskrobniesz 50-100zl tez bedzie dobrze:)
aha i wynegocjuj darmowe strojenie po iluś tam kilometrach

Dzięki za zainteresowanie i odp. :-)
 
 
     
 krzysiekcorsa23
[Usunięty]

Informacje
  Wysłany: 10 Listopad 2008, 11:03   

Witam wszystkich.
Posiadam podtlenek gazu w swojej corsie z silniczkiem 1,4 8V na jednopunkcie i mam te autko juz ponad rok i miałem cuda nie widy z tym gazem tak jak tam ktos wczesniej pisał skoki obrotów przy dojeżdzaniu do skrzyzowania silnik gasł powymieniałem:
-silnik krokowy z gazu
-mieszalnik(reduktor)
-kable
-świece
-i sonde
i powiem że teraz jest wszystko ok nie nazekam za 65zl robie 300km spokojnie ale tak między 2,5 a 3 tyś obrotów jest tak jakby dziura brak mocy a póżniej nagle dostaje kopa i nie wiem co to może być na bęzynie wszystko ok.
Co o tym sadzicie??
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 10 Listopad 2008, 11:25   
   Moje auto: Opel Astra G


Na benzynie też Corsiawa zamula przy niższych obrotach a potem nagle dostaje niezidentyfikowanego przyrostu mocy :mrgreen: Mam wersję bez obrotka, dlatego nie wiem jak się kręci silnik, ale na 2 biegu moja dostaje kopa przy niecałych 50km/h :mrgreen:
 
 
     
 krzysiekcorsa23
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Listopad 2008, 11:47   

NO wlasnie tylko że u mnie to samo jest na gazie a na bęzynie idzie jak burza bylem juz chyba we szystkich serwisach gazu i nikt nie wie o co chodzi...
 
     
 mych80x1
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Grudzień 2008, 11:35   

Taaa benzyna kosztuje 3,35 na shellu a wy chcecie montować gaz cały ten kraj to jedna wielka paranoja jest...
 
     
 Dru_j


Informacje
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 9
Skąd: Chojnice
Wysłany: 4 Grudzień 2008, 15:19   

krzysiekcorsa23 napisał/a:
NO wlasnie tylko że u mnie to samo jest na gazie a na bęzynie idzie jak burza bylem juz chyba we szystkich serwisach gazu i nikt nie wie o co chodzi...

U mnie też tak było. Pojechałem do kumpla, który mi instalacje zakładał, powiedziałem co się dzieje i że czasem gaśnie i o braku mocy. Od razu wiedział o co chodzi. Nie wiem jak się to nazywa, ale widziałem co zrobił. Silnik spalając gaz pobierał za dużo powietrza. Jest taki przełącznik wlotu powietrza. Ten przełącznik nie działał. Przykręcił na stałe blokując ten duży wlot i zostawił na stałe tylko ten mniejszy. Problem ustąpił. Wcześniej silnik mocy dostawał na 2 biegu przy 40km/h, na 3 - przy 60 a na 4 przy 80, pomiędzy tymi prędkościami np. 4bieg i 70km/h muł straszny, maluch mógł mnie wyprzedzać.
 
 
     
 corsiarz
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 22 Grudzień 2008, 00:05   

Mam benzyne + gaz zamontowany przez poprzedniego właściciela i jest ok. Jeżdże już ponad 2 miesiące i nie było żadnych problemów. Słyszałem od znajomego mechanika, że w autach z gazem najlepiej jest co kilkaset km pojeździć trochę na benzynie i tak robię (ostatnio taniej wychodzi, bo ceny spadły:). A na gazie przy moim silniku i obecnych cenach wychodzi ok 60zł/300km, przy benzynie ok 35zł/100km

[ Dodano: 22 Grudzień 2008, 00:10 ]
mych80x1 napisał/a:
Taaa benzyna kosztuje 3,35 na shellu a wy chcecie montować gaz cały ten kraj to jedna wielka paranoja jest...


Chyba każdemu zależy na oszczędności, a tak jest przy jeździe na gazie, prawda? A propos ceny to jescze w wakacje cena litra benzyny to ponad 4zł było i pewnie niedługo znowu będzie. Jak masz nadmiar gotówki i za gruby portfel to Ci mój nr konta podeślę ;)
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 22 Grudzień 2008, 09:30   

corsiarz napisał/a:
[ Dodano: 22 Grudzień 2008, 00:10 ]
mych80x1 napisał/a:
Taaa benzyna kosztuje 3,35 na shellu a wy chcecie montować gaz cały ten kraj to jedna wielka paranoja jest...


Chyba każdemu zależy na oszczędności, a tak jest przy jeździe na gazie, prawda? A propos ceny to jescze w wakacje cena litra benzyny to ponad 4zł było i pewnie niedługo znowu będzie. Jak masz nadmiar gotówki i za gruby portfel to Ci mój nr konta podeślę ;)


Nie do końca sie z Tobą zgodzę, bo dla ludzi którzy autem jeżdżą mało (np. ja) to wywalenie ponad 2 tyś na LPG jest bez sensu bo zwróci mi się to co najmniej po 10 latach. A umówmy się, Corsa to nie maszyna z V6 pod maską że wypije 15 litrów, ja swoją schodzę spokojnie do 7,5 L po mieście w okresie zimowym przy ekonomicznej jeździe, więc jakoś nie płaczę o cenę benzynki. Jest 3,35 to fajnie, będzie 4,98 to trudno.

Jak masz LPG to sie ciesz i jeździj tanio ;p
 
     
 DizzyX
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 22 Grudzień 2008, 14:21   

corsiarz napisał/a:
Chyba każdemu zależy na oszczędności, a tak jest przy jeździe na gazie, prawda?


No, czy taka oszczędność to nie wiem ... koszt założenia instalacji gazowej to koszt 1000-2000 PLN co najmniej.
Liczyłem u siebie, przy obecnych cenach benzyny (przyjąłem koszt ok 3,50 PLN / litr) koszt gazu zwróciłby mi się po kilkudziesięciu tysiącach kilometrów.

Weź pod uwagę, że samochód zawsze pali więcej gazu niż benzyny, przy obecnych cenach paliwa koszty wyjdą zapewne dość podobnie ...

No i jednak gaz zamula silnik ... miałem porównanie Skoda Favorit (ten sam model, ten sam silnik) z gazem i bez gazu ... ta z gazem ledwo jedzie ...
 
     
 maroosz



Informacje
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 38
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 26 Grudzień 2008, 16:12   

Gaz w corsie ?? nieopłacalny niech zwykła instalacja kosztuje 1000 pln choć pewnie są droższe... przy dzisiejszej cenie paliwa tj. 3,4pln/ltr


1000 pln : 3,4 pln = 295 ltr przy założeniu że średnie spalanie to 7ltr, a z doświadczenia wiem że corsa pali mniej. Wychodzi nam prosty wynik w postaci prawie 4200km na tym paliwie.
za paliwo na 100 km zapłacimy 7ltr*3,4(95)=24



Gdy cena gazu to 2pln a spalanie to również 8ltr na 100 km (gazu zawsze pali więcej, aczkolwiek i tak lekko zawyżam spalanie dla gazu jak i dla benzyny)
cena za 100 km = 8ltr*2(cena gazu)= 16 pln



24 - 16 = 8zł -w przybliżeniu tyle więcej zapłacimy za 100 km na benzynie

1000 zł (który zainwestowaliśmy w instalację gazową) : 8 zł (tyle zaoszczędzimy na 100km przejechanym na gazie) = 125

125 tankowań tak żeby paliwa starczyło na 100 km. co za tym idzie 125*100km = 12500

po tylu kilometrach zwróci nam się gaz dla przeciętnego polaka jest to ok roku jazdy, doliczając większe zużywanie części na gazie... jest to nieopłacalne dopóki nie robimy samochodem więcej niż 1000 km na miesiąc





źródło cen paliw: http://www.cenapaliw.pl/ dla woj. świętokrzyskiego
 
 
     
 DizzyX
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 26 Grudzień 2008, 17:45   

maroosz napisał/a:
Gdy cena gazu to 2pln a spalanie to również 8ltr na 100 km (gazu zawsze pali więcej, aczkolwiek i tak lekko zawyżam spalanie dla gazu jak i dla benzyny)

Ja bym prędzej brał cenę gazu ok 2,30 co najmniej, a spalanie ... hmmm ... przynajmniej te 10l/100 :] Jeśli już tak zawyżać i gaz i paliwo mamy (tzn spalanie)

maroosz napisał/a:
po tylu kilometrach zwróci nam się gaz dla przeciętnego polaka jest to ok roku jazdy, doliczając większe zużywanie części na gazie... jest to nieopłacalne dopóki nie robimy samochodem więcej niż 1000 km na miesiąc


Weź jeszcze pod uwagę częstszą wymianę większej ilości filtrów, na dodatek dodatkowe przeglądy instalacji gazowej ...
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 26 Grudzień 2008, 18:05   
   Moje auto: Opel Astra G


Więc krótko- jak ktoś jeździ mało to się nie opłaca, a jak ktoś połyka kilometry to może zaoszczędzić (ale mniej niż np jeszcze 3 miesiące temu) :lolki:
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 26 Grudzień 2008, 21:22   
   Moje auto: Porshe 911


topic był założony jak gaz kosztował 1,95zł a benzyna 4.60zł
wszytko na temat - dziękuję

ps: cena beny wzrośnie.... (polityka)
gazu max 10% czyli 20 gr.


w Poznaniu - Shell = gaz 1.98 , benzyna 3,54, LukOil 1,91 / 3,40

wszytko na temat :glosno:

mi się instalacja zwróciła po pół roku , średnio jeździłem 80km dziennie nieraz 100
 
     
 maroosz



Informacje
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 38
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 27 Grudzień 2008, 09:22   

80*30 czyli miesięcznie robiłeś prawie 2500 km to się zwrócił po pół roku a większość śmiertelników robi ok. 1000 na miesiąc czyli minimum rok, nie licząc jak już ktoś wielokrotnie wspominał większego zużycia wszystkich elementów związanych z poprawną pracą silnika, a i samego silnika.


Podsumowując im więcej robisz kilometrów tym bardziej Ci się to opłaca. Ale wg. mnie jak ktoś nie robi powyżej 1000 na miesiąc to lpg jest inwestycją nieudaną



p.s z tymi cenami i podwyżkami też był bym ostrożny bo jak paliwo (przynajmniej w Kielcach) było za 4,6 to gaz był za 3,0 nie wiem jak było w innych rejonach kraju. Ale wiadomo każdy kalkuluje dla Siebie ;)
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 27 Grudzień 2008, 10:48   
   Moje auto: Porshe 911


maroosz najdroższy gaz jaki widziałem w Polsce to był za 2,40 więc nie wiem w jakich Ty Kielcach mieszkasz... trochę pojechałeś.,,, :lolek:
 
     
 maroosz



Informacje
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 38
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 27 Grudzień 2008, 16:04   

nie wiem czemu ty się tak napinasz człowieku... żyłka ci zaraz pęknie...

Cofnij się wstecz o 3-4 miesiące (bo widzę że umiesz wszystko) wpadnij do Kielc na statoil i zobaczysz.. cene podchodzącą po 3 zł

ps. ale niech Ci będzie bo widzę że nie odpucisz... tak moi drodzy instalacja lpg jest dużo lepsza od zwykłego paliwa!! bo o to adminowi chodziło prawda o to zdanie?? ćeść
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 27 Grudzień 2008, 18:23   
   Moje auto: Porshe 911


:bam:

jak już wyżej ktoś napisał - tańsza na dłuższe użytkowanie....
Nie raz jest ciężko czytać ze zrozumieniem! :czytaj:


Ps: Kielce - Miasto które pobiło rekord ceny gazu ( trzeba zmienić radnych) :piwo:
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 27 Grudzień 2008, 22:32   

ej, ten gaz ma chyba rzeczywiście zły wpływ na ludzi bo się zaraz wszyscy napinają :( )

sorry za OT...

reasumując:

Kto dużo jeździ niech se wizytę u gazownika złoży
A ten kto śmiga furą mało, niech kasę lepiej w tuning włoży
A mało czy dużo to pojęcia umowne nader,
zatem by problemu uniknąć może przesiądź się na rower?

:japa:
 
     
 PiotrK65
i Beatka na zawsze



Informacje
pomorskie

Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27 Grudzień 2008, 22:52   

;) ) Widzę, że poezję można tworzyć i na gazie i o gazie ;) ) Brawa dla twórcy :piwo:
 
 
     
 DizzyX
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 27 Grudzień 2008, 23:37   

west napisał/a:
Ps: Kielce - Miasto które pobiło rekord ceny gazu ( trzeba zmienić radnych)


Ale za to w Kielcach koło MAKRO swego czasu najtańsza benzynka w Polsce była ;)
Ale to tak ... koniec OT ;D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Techniczny » Instalacje paliwowe » Instalacje LPG » Co sądzicie o montowoniu LPG do Corsy ?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.