Co sądzicie o montowoniu LPG do Corsy ?
Autor Wiadomość
 tomcio105
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 28 Styczeń 2008, 17:52   Co sądzicie o montowoniu LPG do Corsy ?

Ja osobiście nie jestem zwolennikiem LPG gdyż gaz jest o wiele suchszy od benzyny a co za tym idzie szybciej niszczy nam silnik.
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 28 Styczeń 2008, 19:57   
   Moje auto: Porshe 911


gdy kupiłem corse, nastawiłem się ze będę kulał sporo kilometrów, a wiec zamontowałem LPG
zrobiłem już na niej 50 tys km, (bezawaryjnie) chociaż już miała spory przebieg.
Dbam o filterki od gazu oraz od czasu do czasu spuszczam "olej" który osiada w parowniku.


lecz zdania sa podzielone.
Moj ojciec przejechał już 130 tys km Astra GSi 2.0, na LPG bez napraw...
Ostatnio zmieniony przez west 10 Grudzień 2009, 08:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 Dżola
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 6 Luty 2008, 17:58   

Słyszałam, ze po prostu nie wszystkie silniki "lubią" instalacje gazowe. Koleżanka jeżdżąca Skodą Octavia z silnikiem 1.6 klnie na wszystkich "prezesów tego świata" :mrgreen: na to, że dała sie na nią namówić. Z autem działy się cuda skoki obrotów i takie tam historie. Ja osobiście słyszałam od znajomego, że Corsy właśnie z silnikiem 1.4 8V bardzo dobrze znoszą gaz i nie ma większych problemów. Ze względu na oszczędność może i dałabym sie skusić, ale póki co wolę benzynę ;-)
Ostatnio zmieniony przez Dżola 6 Czerwiec 2008, 09:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 mariusz
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 27 Luty 2008, 20:54   

Witam!!!

Nie mozna powiedziec jednoznacznie tak lub nie po prostu wszystko zalezy od samochodu od silnika od instalacji gazowej oraz od osoby ktora ja montowala.Na najprostszych instalacjach gaznikowych oraz prostych mieszalnikowych mozna naprawde jezdzic taniej i dlugo bo nie ma co sie oszukiwac im prostszy silnik tym lepiej chodzi na gazie :)Szczegolnie dobrze w przypadku Opla gaz znosza wszystkie silniki 8 zaworowe starsze konstrukcyjnie na tych silnikach mozna dlugo jezdzic na gazie jak sie dba oczywiscie podstawa to sprawny silnik przy montazu gazu jesli silnik na benzynie dziala kiepsko to na gazie lepiej dzialac nie bedzie.Decydujac sie na gaz trzeba pamietac o pewnych niedogodnosciach mianowiecie drosze przeglady czeste regulacje instalacji oraz wyzsze o 20% zuzycie gazu.Przy jedzie na gazie pojawi sie pewna awaria i jest to praktycznie pewne z czasem ulegnie wydmuchaniu uszczelka pod glowica i to jest pewne :)Reasumujac gaz w samochodzie moze byc jednak musi to byc odpowiednia instalacja do auta zalozona przez osobe co sie zna na rzeczy i dogladana.Przy autach powyzej roku 2000 praktycznie w gre wchodzi tylko sekwencja na prostych mieszalnikach to sie silnik zajedzie szybko.Pozdrawiam Mariusz
 
     
 Rizo
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 22 Maj 2008, 18:06   

MOim zdaniem jeżeli ktoś jeździ w miare oszczednie to i tak corsa mało pali benzyny więc szkoda silnika na lpg;) ale tez to zależy od silnika własnie. Kumpel zrobił corsa 1.4 jakies 200tys już ale to już nie to samo auto...co np moja z tym przebiegiem na benzynie
 
     
 lukasi525
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Czerwiec 2008, 23:05   

jezeli masz silnik 8 zaworowy i wtrysk 1 punktowy to koszt zalozenia instalacji to max 1700zl do 16v jakies 2500zl 8 zaworowka da rade wiec nie ma sie nad czym zastanawiac ja bym zalozyl
 
     
 massikk89
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Sierpień 2008, 06:52   

koledzy mam Corse 1,4 i z tego co już sie orientuje to troszkę ona mi palia staram sie jeździć jak najoszczędniej lecz to bez skutku:( I zastanawiam sie nad LPG bo bylem przyzwyczajony do oszczędnego auta z silnikiem 1,2 ( skoda fabia ) lecz tu różnica spalania przy corsie jest 2-3litry na 100 km

Ożywajmy polskich liter....
Ostatnio zmieniony przez dudu 6 Sierpień 2008, 16:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 domel
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 1 Wrzesień 2008, 20:24   

witam. ja nie jestem zwolenikiem gazu, ponieważ jak kupiłem swoja corse to miała juz zamontowany gaz, ale on byl straszna porażka bo w ciągu pół roku musiałe okolo dwa razy wymieniać kabłe i świece :> wiec wymontowałe go całkowicie
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 2 Wrzesień 2008, 23:05   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


To wszytko zależy jaka jest ta instalacja założona. Pamiętajcie, że LPG ma 100 oktanów, a benzyna 98 ok 83( a powinna mieć 95)
 
 
     
 kolorowa_kredka


Informacje
LPG: Tak
Wiek: 37
Dołączyła: 09 Paź 2008
Posty: 10
Skąd: Toruń
Wysłany: 9 Październik 2008, 12:34   

hej!

a co sądzicie o zamntowaniu gazu do silnika 1.0 lub 1.2?
jaki koszt?
Bo kupno auta z założonym gazem chyba mniej się opłaca?

Pozdrawiam:)
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 9 Październik 2008, 12:52   
   Moje auto: Porshe 911


koszt ok 1300-1500zl
 
     
 Zyzio
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 20 Październik 2008, 15:51   

ja posiadam gaz....powiem nie ma zle da sie jezdzic taka kuchenka montaz ok 1600zl zalezy gdzie a sekwencyjny wiadomo drozej wychodzi.mozesz sie spotkac z roznymi opiniami ludzi niektorzy narzekaja niektorzy nie :) :mrgreen:
 
     
 Dru_j


Informacje
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 9
Skąd: Chojnice
Wysłany: 21 Październik 2008, 17:40   

Witam, mam corse b z 96r z silnikiem 1,2 i 8V(wtrysk 1punktowy). Będę zakładał do niej instalację LPG, tzn kolega będzie to montował (bardzo dobra opinia w okolicy). Zaproponował mi założenie instalacji za 1400 zł jednocześnie dodając, ze to cena do negocjacji. Nie powiedział jak dużej. Ja na tym kompletnie się nie znam. Ile mogę wynegocjować żeby nie wyjść na durnia, że jakieś astronomiczne rabaty chcę? By wilk był syty i owca cała. Ile szacunkowo kosztuje sprzęt do instalacji? Rabat dotyczy oczywiście jego pracy.
Z góry dzięki wszystkim za odp.
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 21 Październik 2008, 20:24   
   Moje auto: Porshe 911


1400zl to nie jest zła cena, jak uskrobniesz 50-100zl tez bedzie dobrze:)
aha i wynegocjuj darmowe strojenie po iluś tam kilometrach
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 21 Październik 2008, 21:18   

ja swoją opinię wyrażę tak: gaz jest blee ale przynajmniej tanio dupsko się wozi. Dlaczego ja nie mam gazu?

W moim przypadku jest to bez sensu bo na miesiąc wyjeżdżam może paliwa za 200 zł, w górnych granicach nie więcej niż 400, więc zanim instalka LPG by mi się zwróciła to raczej za ten czas tą corsą już jeździć nie będe :lol:
 
     
 Dru_j


Informacje
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 9
Skąd: Chojnice
  Wysłany: 22 Październik 2008, 09:47   

west napisał/a:
1400zl to nie jest zła cena, jak uskrobniesz 50-100zl tez bedzie dobrze:)
aha i wynegocjuj darmowe strojenie po iluś tam kilometrach

Dzięki za zainteresowanie i odp. :-)
 
 
     
 krzysiekcorsa23
[Usunięty]

Informacje
  Wysłany: 10 Listopad 2008, 11:03   

Witam wszystkich.
Posiadam podtlenek gazu w swojej corsie z silniczkiem 1,4 8V na jednopunkcie i mam te autko juz ponad rok i miałem cuda nie widy z tym gazem tak jak tam ktos wczesniej pisał skoki obrotów przy dojeżdzaniu do skrzyzowania silnik gasł powymieniałem:
-silnik krokowy z gazu
-mieszalnik(reduktor)
-kable
-świece
-i sonde
i powiem że teraz jest wszystko ok nie nazekam za 65zl robie 300km spokojnie ale tak między 2,5 a 3 tyś obrotów jest tak jakby dziura brak mocy a póżniej nagle dostaje kopa i nie wiem co to może być na bęzynie wszystko ok.
Co o tym sadzicie??
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 10 Listopad 2008, 11:25   
   Moje auto: Opel Astra G


Na benzynie też Corsiawa zamula przy niższych obrotach a potem nagle dostaje niezidentyfikowanego przyrostu mocy :mrgreen: Mam wersję bez obrotka, dlatego nie wiem jak się kręci silnik, ale na 2 biegu moja dostaje kopa przy niecałych 50km/h :mrgreen:
 
 
     
 krzysiekcorsa23
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Listopad 2008, 11:47   

NO wlasnie tylko że u mnie to samo jest na gazie a na bęzynie idzie jak burza bylem juz chyba we szystkich serwisach gazu i nikt nie wie o co chodzi...
 
     
 mych80x1
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Grudzień 2008, 11:35   

Taaa benzyna kosztuje 3,35 na shellu a wy chcecie montować gaz cały ten kraj to jedna wielka paranoja jest...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Techniczny » Instalacje paliwowe » Instalacje LPG » Co sądzicie o montowoniu LPG do Corsy ?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.