Przesunięty przez: Kaszubski
11 Lipiec 2016, 13:35
Corsa C podgrzewane lusterka
Autor Wiadomość
 kostrzewa87



Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Wiek: 36
Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 5
Skąd: Oświęcim
  Wysłany: 30 Sierpień 2010, 11:16   Corsa C podgrzewane lusterka
   Moje auto: Corsa C 2004


Witam, przeszukałem forum, powpisywałem hasła w wyszukiwarce i niestety nie znalazłem odpowiedzi, dlatego piszę ten temat ;)

Chodzi mi konkretnie o to jakie części są wymagane do tego aby lusterka zrobić podgrzewane no i jak to zrobić. (?)

Dobijają mnie one w okresie zimowym, a tak to włączyłbym podgrzewanie i byłoby w parę minut po kłopocie.

Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 30 Sierpień 2010, 12:35   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


poszukaj po allegro wkładki do lusterek. Specjalne wkładki mocujesz od tyłu lusterka, podłączasz pod zasilanie przez bezpiecznik i gotowe. Albo pod włącznik ogrzewania tylnej szyby.
 
 
     
 Zeniu



Informacje
Pomógł: 4 razy
Wiek: 35
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 208
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 31 Sierpień 2010, 06:39   
   Moje auto: Laguna II PHII


dudu napisał/a:
poszukaj po allegro wkładki do lusterek. Specjalne wkładki mocujesz od tyłu lusterka, podłączasz pod zasilanie przez bezpiecznik i gotowe. Albo pod włącznik ogrzewania tylnej szyby.


bezpiecznik można zawsze wymienić na większy ale czy przełącznik jest bezpieczny? sam chętnie bym przyjął takie coś ale już wymieniałem przełącznik zespolony świateł w poprzednim aucie bo zamontował ktoś żarówki 100W zamiast dedykowanych 55/60 ;/
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31 Sierpień 2010, 07:16   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Ewentualnie zakup elektrycznych lusterek z fabrycznym ogrzewaniem.
Odkręcasz stare, przekładasz lakierowane elementy jeśli masz i wpinasz do wiązki elektrycznej.
 
 
     
 kostrzewa87



Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Wiek: 36
Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 5
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 31 Sierpień 2010, 07:26   
   Moje auto: Corsa C 2004


Dzięki dudu , Zeniu , xxyy777e.
Poszukam tych wkładek na alllegro. Jeżeli chodzi o elektryczne i podgrzewane lusterka to nie da rady bo mam manualne a czytałem kilka artykułów na forum i wymiana manualnych na elektryczne nie ma sensu.

Ma ktoś może jeszcze schemat tego podłączenia? np pod ogrzewanie tylnej szyby. Gdzie konkretnie przeprowadzić wiązkę kabli i do czego podłączyć.
Pozdrawiam


--------------------
coś nie mogę znaleźć na allegro tych mat grzewczych...
 
 
     
 dawpio



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 131
Skąd: Gdynia/Rekowo Górne
Wysłany: 31 Sierpień 2010, 20:35   
   Moje auto: VW Passat B4 1,9 TDI


kostrzewa87 napisał/a:

coś nie mogę znaleźć na allegro tych mat grzewczych...

Tu masz link do aukcji: http://allegro.pl/mata-gr...1209563251.html
 
 
     
 grzemach


Informacje
LPG: Tak
Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 18
Skąd: Kielce
Wysłany: 24 Listopad 2010, 11:46   

Jak znaleźć, ewentualnie w którym miejscu jest, przewód który biegnie do tylnej szybki do ogrzewania jej?
Ten temat bardzo i to bardzo mnie interesuje, a zimą ciągle powraca, już 2 rok myślę o założeniu ich ale nie mam odpowiedniej motywacji - w postaci całości wiedzy. jak bym wiedział w którym miejscu biegną przewody, pewnie szybciej bym się zebrał z zakładaniem tego :) A wtedy może, bym i zrobił poradnik :)
 
 
     
  tuning090



Informacje
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 80
Skąd: Bielsko-Biała
  Wysłany: 26 Grudzień 2011, 21:04   

Witam. A ja mam takie pytanie. Otóż w zeszłym roku kupiłem corsę c 1.3 CDTI. Problem jest taki,że od strony kierowcy lusterko jest sterowane elektrycznie, i jest podgrzewane, a drugie od strony pasażera jest sterowane manualnie, i niestety bez podgrzewania :( Planuję kupić fabryczne lusterko sterowane elektrycznie i podgrzewane. Lusterko od strony kierowcy podłączone jest pod włącznik tylnej szyby. Tak też zamierzam podłączyć lusterko od strony pasażera. Pytanie, tylko jak w najprostszy sposób się do niego dostać, tak aby zbytnio się nie napracować?
 
 
     
 grzemach


Informacje
LPG: Tak
Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 18
Skąd: Kielce
Wysłany: 26 Grudzień 2011, 21:24   

na moje oko, to powinieneś mieć całość instalacji już gotowe - trzeba tylko rozebrać, zobaczyć wiązkę i sprawdzić który przewód idzie gdzie.
Nie sądzę aby pojawiły się kiedykolwiek auta które mają po jednej stronie manuale lusterko a po drugiej elektryczne - Twój był tanim kosztem naprawiany.
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 27 Grudzień 2011, 11:46   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


grzemach napisał/a:
Twój był tanim kosztem naprawiany.

to samo sobie pomyślałem.
Auto musi mieć instalację sterowania lusterkiem i podgrzewania po prawej stronie, jeśli po lewej stronie ona występuje.
Opel poza tym montował części instalacji nawet wtedy, gdy pewnych podzespołów nie montował.
Druga sprawa, czy te przewody są sprawne.
 
 
     
  tuning090



Informacje
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 80
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 27 Grudzień 2011, 15:44   

Wiem,że był tanim kosztem naprawiany, bo kupiłem go od handlarza.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C »  Karoseria » Corsa C podgrzewane lusterka
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



brilla prosecco cena
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.