Przesunięty przez: west
1 Grudzień 2012, 12:23
ZBYT DUŻE SPALANIE LPG
Autor Wiadomość
 LukiandAnetka


Informacje
LPG: Tak
Dołączył: 26 Lis 2012
Posty: 7
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 1 Grudzień 2012, 10:03   ZBYT DUŻE SPALANIE LPG

WITAM

Mam taki mały problem bo od jakiegoś czasu zauważyłem duże spalanie mojej corsy.
Spala mi 10 litrów gazu na 100km i wydaje mi się że jak na silnik 1.4 60km to troche za dużo chce podkreślić że jeżdże dużo po trasie. Nie wiem co może być przyczyną owego spalania??? Zauważyłem od jakiegoś czasu też że co jakiś czas zaświeca mi się kontrolka check silnika?? ale na chwile i gaśnie tylko że jak zwalniam i redukuje bieg to silnik mi gaśnie :( proszę o pomoc z góry dziękuje.
 
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 1 Grudzień 2012, 10:44   
   Moje auto: VW Golf 4


Po pierwsze oczytać błędy , te silniki tak palą niestety moja corsa spala tyle samo czasami mniej, silnik gaśnie bo być może jest coś z potencjometrem przepustnicy.
Wymień może też filtr powietrza ( u mnie to pomaga jak robię na30l - 270km) Udać się też do gazownika na wymianę filtra gazu oraz na regulację no chyba że sam potrafisz to zrobić.
 
 
     
 LukiandAnetka


Informacje
LPG: Tak
Dołączył: 26 Lis 2012
Posty: 7
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 1 Grudzień 2012, 10:57   

filterek powietrza wymieniłem sobie, ten filter gazu wymienię i pojadę na regulacje
 
 
     
 rafalt1717


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 7
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 13 Styczeń 2013, 18:00   

Niestety te silniki chyba tak mają. Mój teraz zimą potrafi 12 spalić :)
 
 
     
 holden
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 13 Styczeń 2013, 20:59   

tak jak Zyzio pisał 1,4 pali około 10 litrów lpg i to jest norma moje 1,4 też tak paliło
 
     
 elraf


Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Imię: Rafał
Wiek: 45
Dołączył: 06 Lis 2016
Posty: 13
Skąd: Kraków
Wysłany: 8 Listopad 2016, 17:12   
   Moje auto: corsa D 1.2


pewnie już nie czas na to ale w poprzednim aucie takie zjawisko to był problem reduktora . co do spalania jestem niemile zaskoczony gdzie przy silniku 1.2 w mojej corsie pale gazu około 7,5l/100km przy delikatnej jeździe do max 100km/h hmm coś tu nie tak jak poprzednio miałem passata 2.0 115 koni i palił około 8-9l a teraz szfagrowi volvo z silnikiem ponad 2.0 pali tez około 9L . jak to się ma do tego 7-8l w corsie 1.2 ? lipnie się ma
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Techniczny » Instalacje paliwowe » Instalacje LPG
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.