Przesunięty przez: Kaszubski
1 Marzec 2016, 11:05
Problem z alarmem
Autor Wiadomość
 Thomas



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 34
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 48
Skąd: Katowice / Wadowice
Wysłany: 31 Sierpień 2010, 18:15   

No to mówię - jedź do elektryka, on wyłączy tylko syrenę, a alarm będzie Ci służył jako centralny zamek i nie będzie przeszkadzał w użytkowaniu - nie będzie uniemożliwiał włączenia silnika ani nic z tych rzeczy.
 
 
     
 marcintbg


Informacje
podkarpackie

Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 17
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 31 Sierpień 2010, 18:47   

okej, nie zrozumieliśmy sie:) spróbuję z pewnością
Ostatnio zmieniony przez 1 Wrzesień 2010, 09:39, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 31 Sierpień 2010, 21:29   

marcintbg po pierwsze zacznij stosować, zgodnie z regulaminem, polskie znaki w postach bo dostaniesz warna!

A teraz do rzeczy: Thomas, co da odłączenie samej syreny? Bo ja nie rozumiem, - kierunkowskazy będą migać dalej. Wyłącznie czegoś nie jest rozwiązaniem problemu.
A oto rozwiązanie problemu:
znajdź koło centrali alarmu takie oto lub podobne urządzenie:
http://conda.pl/product_img/-1901971251.jpg
Jest to tzw czujnik ruchu. Na jego obudowie jest dziurka, a pod nią potencjometr którym za pomocą śrubokręta można kręcić. Służy od do regulacji czułości układu. Pobaw się tym potencjometrem i powinno być ok. Po prostu ustawiony jest on na zbyt dużą czułość.
 
     
 Thomas



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 34
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 48
Skąd: Katowice / Wadowice
Wysłany: 1 Wrzesień 2010, 10:21   

Finos napisał/a:

Thomas, co da odłączenie samej syreny? Bo ja nie rozumiem, - kierunkowskazy będą migać dalej. Wyłącznie czegoś nie jest rozwiązaniem problemu.

Nie wiem jak jest w oplach, ale w fordzie jest możliwe pozostawienie alarmu tylko jako centralnego zamka. Przy zamykaniu i otwieraniu drzwi nie ma "pik pik" ani błysku świateł (w fordzie światła pozycyjne, nie kierunkowskazy).
Oczywiście, na dłuższą metę wyłączenie alarmu nie jest rozwiązaniem, ale to może być chwilowa pomoc. Elektryk to zrobi za 20 zł.
Ja tłumaczyłem mój przypadek, gdy alarm trafił szlag podczas jazdy i tylko takie coś wchodziło wtedy w rachubę.
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 1 Wrzesień 2010, 20:46   

Thomas napisał/a:
Nie wiem jak jest w oplach, ale w fordzie jest możliwe pozostawienie alarmu tylko jako centralnego zamka. Przy zamykaniu i otwieraniu drzwi nie ma "pik pik" ani błysku świateł (w fordzie światła pozycyjne, nie kierunkowskazy).


No tak ale to nie jest odłączenie syreny, a wbudowana w alarm funkcja umożliwiająca jego wyłączenie.

Thomas napisał/a:
Elektryk to zrobi za 20 zł.


Z tym tez bym się spierał, 20 zł to liczą za sam wjazd do garażu.
 
     
 Thomas



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 34
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 48
Skąd: Katowice / Wadowice
Wysłany: 1 Wrzesień 2010, 22:43   

Finos napisał/a:

Thomas napisał/a:
Elektryk to zrobi za 20 zł.


Z tym tez bym się spierał, 20 zł to liczą za sam wjazd do garażu.


Oczywiście wiesz lepiej. Zrobił mi to majster w Bielsku przy granicy z Bystrą w dwie minutki. Warsztat pierwszy lepszy na trasie.
I to jest odłączenie syreny, bo miga kontrolka od alarmu. Ale to jest ford. I oryginalny fordowski alarm.
 
 
     
 marcintbg


Informacje
podkarpackie

Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 17
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2 Wrzesień 2010, 16:00   

grzebałem dzisiaj pod maską;/ nie mogę znaleźć nic, co by przypominało urządzenie na zdjęciu Finosa.
Dwa czujniki w środku auta są jednak ich działanie jest moim zdaniem wątpliwe. Z tego co rozumiem są to czujniki ruchu. Zamknąłem się w środku, włączyłem alarm, moglem robić co mi się podoba i alarm się nie włączył.... Ktoś wie gdzie to mogło być, oryginalnie od nowości zamontowane? Corsa z 97
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 2 Wrzesień 2010, 20:22   

Skoro są czujniki to gdzieś musi być ich kontroler.

A teraz pytanie czy jak włączysz alarm, i poruszasz z zewnątrz samochodem to alarm się włączy?
 
     
 marcintbg


Informacje
podkarpackie

Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 17
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2 Wrzesień 2010, 21:44   

tak, kopnąłem w oponę i wył
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 2 Wrzesień 2010, 21:51   

marcintbg napisał/a:
tak, kopnąłem w oponę i wył


Czyli winę ponosi ten czujnik. Te czujniki przy szybach są czujnikami reagującymi na zbicie szyby. Natomiast w samym kontrolerze znajduje się czujnik drgań i jest on zbyt czule ustawiony.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa A - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa A » Układ elektryczny, zapłon » Problem z alarmem
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.