Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 17:53
Gwizd w silniku Corsy C
Autor Wiadomość
 rafa3llo
[Usunięty]

Informacje
  Wysłany: 10 Październik 2008, 18:19   Gwizd w silniku Corsy C

Witam wszystkich . mam sprawe a zarazem pytanie ? Kupiłem niedawno Corse c z 2002 roku z silnikiem 1.7 DI . Wymieniłem wszystko co trzeba na poczatku , ale dzisiejszego poranka w mojej corsie cos zaczeło jednym słowem gwizdac;/ z silnika tzn gdy wwdaje wieksze obroty wtedy ten gwizd sie nasila i nie mam pojecia o co chodzi ;/. jesli macie jakies pomysły dlaczego tak sie dzieje prosze o pomoc . [/b]
Ostatnio zmieniony przez dudu 4 Listopad 2008, 16:49, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 10 Październik 2008, 19:03   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Raz: masz w corsie wzmaka i w miare dużej mocy głośniki?? jeśli tak, to prąd z alternatora odkłada się na wzmaku, który ten (obok wzmocnienia sygnału dźwięku) wzmacnia "głos" obrotów i odkłada je na głośniki. Odłącz wzmaka i zobacz czy nadal słyszysz gwizd. (ściszenie radia nic nie da).

Dwa-a może to jest interkuler? nie znam się na tych rzeczach, ale myśle tak na chłopski rozum.
 
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 10 Październik 2008, 19:07   
   Moje auto: Opel Astra G


pierwsza rzecz, która przychodzi mi na myśl to coś z turbo (o ile jest w tym silniku)...
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 10 Październik 2008, 19:10   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


To jest DI, a nie TDI, czyli turbiny nie ma...
 
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 10 Październik 2008, 19:47   
   Moje auto: Opel Astra G


ahh tak, zapomniałem, że była wersja wolnossąca 65KM i owa DTI 75KM :mrgreen: My bad... ;-)

No to 2 rzecz mi się nasuwa- w Astrze II (benzyna) miałem dokładnie taki gwizd jak piszesz- kończył się alternator... Otwórz maskę i osłuchaj z jakiej okolicy Ci gwiżdże...
 
 
     
 woytekw4
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 13 Październik 2008, 19:18   

mam jedno pytanko. czy normalnie na postoju, na wolnych obrotach tez gwiżdże??
Ostatnio zmieniony przez dudu 16 Październik 2008, 21:45, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 19 Październik 2008, 23:08   

najprościej w takiej sytuacji zdjąć pasek klinowy i zapalić auto na troche, dodać gazu i posłuchać. jeżeli gwizdu nie ma, oznacza to że padają łożyska w alternatorze, w najlepszym przypadku są do wymiany, w gorszym - mogły powykrzywiac korpus i komutator w efekcie czego alternator trza będzie stoczyć w warsztacie tokarskim.

Swoją drogą sprawdź też naciąg paska klinowego. u mnie też ostatnio perfidnie świszczało jakby pod maską była conajmniej banda świerszczy :lol: naciągnąłem pasek i już nic nie piszczy.
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 20 Październik 2008, 09:32   
   Moje auto: ASTRA G


cwirus88 ma rację, tak najlepiej sprawdzić samemu. Ewentualnie pompa wody może tak chałasować.
 
 
     
 Fahoo
Master of diagrams



Informacje
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 246
Skąd: Białystok
Wysłany: 5 Luty 2009, 19:43   

O boszzzz co wy za bzdury tu wypisujecie??
największą walną tu administrator dudu,i junior admin lukbud, który mu przytaknął do książek chłopcy :glosno:
1,7DI oznaczenie kodowe silnika Y17DTL 65KM to silnik z tzw soft turbo z doładowaniem 1,3Bara!!!
konstrukcyjnie nie rózni sie prawie niczym od 1,7 DTL oznaczenie kodowe silnika Y17DT silniki isuzu.róznica to soft w ECU i intercooler w wersji 1,7DTL co do wielkosci turbiny nie mam danych
 
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 5 Luty 2009, 19:52   
   Moje auto: Opel Astra G


kolego Fahoo, jak taki mądry jesteś i wytykasz błędy w omówieniu konstrukcji silnika, to może odpowiesz na pytanierafa3llo, który go założył, żeby otrzymać odpowiedź na temat: co mu w silniku gwiżdże???
Co do obecności turbo w tym silniku- owszem jest, ale w tym temacie nie było to najistotniejsze...

ps: Ktoś kiedyś powiedział: Błądzić jest rzeczą ludzką...

pozdro!
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 5 Luty 2009, 19:58   
   Moje auto: Porshe 911


cicho! :glosno:
 
     
 Fahoo
Master of diagrams



Informacje
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 246
Skąd: Białystok
Wysłany: 5 Luty 2009, 20:26   

juz wszystko zostało napisane co moze wywoływac gwizd
objaw nie został dokładnie opisany tj z której str. silnika czy na wolnych czy wzrasta wraz z obrotami
proponuje nagrac ten gwizd i wrzucic na wrzuta.pl i podlinkowc tu ,wtedy bedzie mozna sie ustosunkowac, a tak to wróżymy z fusów i bijemy piane co wcale nie pomaga zakładającemu posta :zeco:
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » Gwizd w silniku Corsy C
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.