Przesunięty przez: Kaszubski
15 Marzec 2016, 11:58
Dziwne zachowanie się wyświetlacza po podłączeniu radia
Autor Wiadomość
 pioran


Informacje
Dołączył: 20 Lip 2010
Posty: 13
Skąd: Mrągowo
Wysłany: 7 Sierpień 2010, 22:11   Dziwne zachowanie się wyświetlacza po podłączeniu radia

Witam Forumowiczów

Posiadam corsę z oryginalnym radiem car300.Wszystko ładnie gra tylko,że po wyłączeniu zapłonu i wyjęciu kluczyka wyświetlacz świeci najjaśniejszym światłem tak jak podczas jazdy.

Nie działa regulacja jasności wyświetlacza a podczas jazdy działa.Czy taki wyświetlacz może mi rozładować akumulator?

Kostki iso wyglądają na oryginalne.

Czy ktoś mógłby podpowiedzieć co może być tego przyczyną?

Z góry dziękuję

Pozdrawiam
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 8 Sierpień 2010, 23:03   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


pioran napisał/a:
Nie działa regulacja jasności wyświetlacza, a podczas jazdy działa
Podczas jazdy, rozumiem, że po odpaleniu auta (czy po przekręceniu kluczyka?)
pioran napisał/a:
Czy taki wyświetlacz może mi rozładować akumulator?

jak pare dni nie bedzie autko odpalane to może. Ale nie musi. Zależy, czy masz diody, czy żarówki i w jakim stanie masz aku.
(Sam tid cały czas pobiera troszke prądu, tylko podświetlenie załącza się przy włączaniu zapłonu).

Nie napisałeś, czy cały czas od kiedy masz auto, tak sie dzieje, czy od niedawna.

Nie wyciągałeś czasem radia? Nie majstrowałeś przy nim? Na początek sprawdź jak kostka siedzi w radiu i w Tidzie. Może popraw luty na złączu tida. Jeśli nic nie da, należy dorwać rozpiske kostki C (od tida) i sprawdzić, który pin odpowiada za podświetlenie ( na forum gdzieś jest). I sprawdzić co jest nie tak. Czy wina leży w radiu, czy Tidzie.

[ Dodano: 8 Sierpień 2010, 23:13 ]
poszukałem za ciebie i nawet więcej znalazłem.
Masz tutaj opis wymiany tranzystora, który odpowiada za podświetlenie.
http://www.klubcorsa.pl/t...?highlight=tida
Na początku możesz go sprawdzić, czy działa. Wiesz, jak sie sprawdza tranzystory?
 
 
     
 pioran


Informacje
Dołączył: 20 Lip 2010
Posty: 13
Skąd: Mrągowo
Wysłany: 10 Sierpień 2010, 10:53   

Dzięki kolego za wyczerpującą odpowiedź.
Gdy wyłączę zapłon to wtedy wyświetlacz świeci całą mocą i nie działa regulacja podświetlenia a gdy włączę zapłon wyświetlacz ściemnia się i zapala przy włączeniu radia.Czyli po włączeniu zapłony regulacja działa i prawidłowo wszystko chodzi.Ogólnie radia nie miałem dokupiłem je osobno.Chciałem wstawić oryginalne bo widzę,że mam oryginalne kostki.Być może ktoś tam grzebał.Chciałbym wyłączyć chociaż te podświetlenie wyświetlacza,żeby nie dawało w nocy mocnym światłem.A akumulator swoją drogą też muszę sprawdzić bo mogło to się wszystko zbiec do kupy i stawiałem,że to wyświetlacz rozładował mi aku.
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 10 Sierpień 2010, 11:25   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Może na początek odepnij radio całkowicie i zobacz, czy problem ustąpił. Jeśli tak, to coś jest w radiu lub w połączeniu przewodów.
 
 
     
 pioran


Informacje
Dołączył: 20 Lip 2010
Posty: 13
Skąd: Mrągowo
Wysłany: 10 Sierpień 2010, 11:31   

Przy odłączonym radiu jest wszystko ok.Chciałbym dojść który przewód może być od podświetlenia wyświetlacza.Fajnie wszystko chodzi przy podłączonym radiu tylko ten wyświetlacz zostaje ciągle podświetlony
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 10 Sierpień 2010, 20:40   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Wydaje mi sie, że albo pin 5, albo pin 7. Nie wiem dokładnie. Musiałbym na starym kompie poszukać opisu TIDa, tylko, że jest on odłączony.

A czy po włączeniu świateł podświetlenie TIDa przygasa troche?

[ Dodano: 10 Sierpień 2010, 20:48 ]
jak chcesz pokombinować: tu masz link to tego, co miałem szukać. Wrzuciłem kiedyś na forum
http://www.klubcorsa.pl/t...le+info+display
 
 
     
 pioran


Informacje
Dołączył: 20 Lip 2010
Posty: 13
Skąd: Mrągowo
Wysłany: 11 Sierpień 2010, 23:08   

Tak.po włączeniu świateł trochę przygasa TID.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ elektryczny, zapłon » Dziwne zachowanie się wyświetlacza po podłączeniu radia
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.