Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 15:59
[ Corsa B] Głośnik do skrzyni
Autor Wiadomość
 akitainu
[Usunięty]

Informacje
  Wysłany: 9 Październik 2008, 13:11   [ Corsa B] Głośnik do skrzyni

Mam pytanko! czy takie głośniki nadają się do zabudowy?Chcę tylko jeden,ale mam tu trochę na oku ;-)

http://www.allegro.pl/ite...b_140_watt.html

http://www.allegro.pl/ite...0db_90watt.html

Pozdro :!:
Ostatnio zmieniony przez Kaszubski 20 Marzec 2016, 22:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 9 Październik 2008, 13:46   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Troche leją wodę bo górna granica pasma przenoszenia dla dźwięków niskotonowych to jakieś 300-600Hz, a nie 4kHz(4000Hz). Z tych dwóch wybrałbym ten pierwszy. Ale ogólnie to żaden nie jest bardzo ciekawy. Producent nie wysilił się podając parametry głośnika.
http://telezdrowie.pl/stu...agkomglopar.htm - na tej stronce znajdziesz troche o parmetrach głośnika.
 
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 9 Październik 2008, 16:36   

ja mam głośniki firmy ADX z allegro, podobny zakres cenowy i jak na moje lamerskie w CA ucho grało dobrze. Nie jest to oczywiście to samo co Hertz czy inne temu podobne ale daje rade :d
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 9 Październik 2008, 20:57   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Mój błąd: poprawka: pasmo przenoszenia głośników:
sobwoofer-do 150Hz
niskotonowy-do 5kHz (ale im mniej tym lepiej)
średniotonowe-od 400Hz do 10kHz
wysokotonowe-powyżej 8kHz.

[ Dodano: 9 Październik 2008, 21:50 ]
tu coś o głośnikach... http://www.klubcorsa.pl/t...-vt439.htm#3012

A tak na marginesie: dobrego głośnika niskotonowego nie kupisz za 25 zł. Będzie grał, ale efekt głosu nie będzie czysty tylko pusty i szorstki....
 
 
     
 akitainu
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Październik 2008, 10:37   

Dzieki chłopaki za cenne informacje....poszukam jeszcze :-P
 
     
 OL!
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Październik 2008, 10:44   

akitainu, - jeśli chcesz dobry głośnik to nie możesz liczyć że będzie kosztował 20 zł :lol:
kup taki : i będziesz zadowolony :)
http://www.allegro.pl/ite...atis_od_ss.html
 
     
 akitainu
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Październik 2008, 11:09   

OLI cenowo to zwala z nóg :-o `jak za głośnik...wiem,ze jakość kosztuje,ale w tej cenie to ja gotową skrzynkę gdzieś wychacze :->
 
     
 OL!
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Październik 2008, 11:18   

to napisz jaki fundusz masz do wykorzystania i będzie nam lżej doradzić :) 8-)
 
     
 akitainu
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Październik 2008, 11:32   

Oki...planowo do 100 zł. myślałem ! bo za Signaty w półkę 6/9 zapłaciłem 210zł. ;-)

[ Dodano: 10 Październik 2008, 12:38 ]
A jeszcze jedno !!! ile watt może miec głośnik lub skrzynka aby mogla grac bez wzmaka???????? mam dwa 100w głosniki w drzwiach i dwa 120w w półce na ile mogę sobie jeszcze pozwolic :?: Radio posiadam Pioneer Deh 3000 4x50 8-)
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 10 Październik 2008, 14:52   
   Moje auto: ASTRA G


akitainu napisał/a:
Oki...planowo do 100 zł. myślałem ! bo za Signaty w półkę 6/9 zapłaciłem 210zł. ;-)

[ Dodano: 10 Październik 2008, 12:38 ]
A jeszcze jedno !!! ile watt może miec głośnik lub skrzynka aby mogla grac bez wzmaka???????? mam dwa 100w głosniki w drzwiach i dwa 120w w półce na ile mogę sobie jeszcze pozwolic :?: Radio posiadam Pioneer Deh 3000 4x50 8-)



skrzynka bez wzmaka???? nie ma takiej opcji, zeby zagrala jako sub bez wzmaka!!!! Jak chcesz miec granie w autku to niestety musisz liczyc si€ z wydatkami. Propozycja Oliego jest naprawde dobra.
 
 
     
 StitchRD
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Październik 2008, 17:17   

Dokładnie jeśli chcesz pakować do bagażnika suba bez wzmaka to lepiej daj sobie spokój. Napewno nie osiągniesz lepszego efektu niż ten co masz teraz. Ja wychodzę z zasady że jeżeli CA to tylko firmówki. Uzbieraj więcej kasy i wtedy nad czymś pomyśl ;-)
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 10 Październik 2008, 18:59   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Więc odniosę się najpierw do propozycji Oli'ego:
głośnik świetny, to jest woofer, a nie niskotonowy. Patrzcie na pasmo przenoszenia: 3-300Hz. Takie mają tylko suboofery. Głośnik naprawde wysokiej klasy..... Jak taki włożysz do odpowiedniej skrzyni, to naprawde odjazd w aucie!!!!!.
Ale cena masz racje-zwala z nóg.

Dwa- czy zagra na radiu Pionner 4x45W?
Zagra, ale po pierwsze: radio bedzie sie mocno grzało, po drugie: nie osiągniesz dobrego dźwięku, bo radio nie poda takiej mocy, jakiej głośnik potrzebuje.

A jeszcze coś; ty chcesz kupić głośnik i wpakować go w skrzynie. A z kąt wiesz jaka skrzynia będzie odpowiednia? do tego są odpowiednie obliczenia (masa obliczeń).
Sam nie dasz sobie rady. A jak dasz specjaliście, żeby ci to zrobił, to troche za to wybuli.

Mówisz że masz już głośniki po 100 i 120W a corsie. Ale to jest moc maksymalna...a znamionowa (RMS) to może być gdzieś koło 40-60 Watt. (max 75).


A i jeszcze jedno: ciekawostka do propozycji Oli'ego- ten głośnik na znamionowej mocy (100W) będzie nieamowicie chodził. Amplituda tego głośnika (wychylenie membrany) jest duża, więc będzie on spore drgania przetwarzał. Jednym słowem w trakcie jednego wychylenia membrany głośnika przepompuje on dużą ilość powietrza ( może jakieś 5litrów).
 
 
     
 OL!
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Październik 2008, 20:56   

naprawdę poczekaj miesiąc czy dwa - kup carpower i do tego dobrego wzmaka i będzie git - nie zapomnij o kondensatorze :P
 
     
 akitainu
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Październik 2008, 11:50   

No to pozamiatane..wszystko jasne,wszystko wiem :-P
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 11 Październik 2008, 12:23   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Kondensator nie jest taki ważny. Daje dużo, ale jak masz "słaby wzmak" (ja mam 2x30watt RMS własnej roboty) to kondensator nie da dużego efektu. A co to jest tak wogule kondensator zwiększający bass? To zwykły kondensator kumulujący ładunki elektryczne(napięcie), tylko, że jest on o bardzo dużej pojemności ( np. 2 Farady- do porównania- kondensator filtrujący umieszczony w wzmaku ma w granicach 2000µF)

taka ciekawostka: takie kondensatory o tak dużej pojemności można znaleźć w starych zamrażarkach ( mają one ok, 0,5 Farada).
 
 
     
 akitainu
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Październik 2008, 12:55   

DUDU a ty ,jak obliczałeś parametry swojej skrzyni?
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 11 Październik 2008, 13:00   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Nie obliczałem. Walnąłem na oko. Ja kupiłem ten głośnik od kumpla, który miał go w skrzyni, i mu słabo grało(dlatego sprzedał głośnik, skrzynie chciał zostawić). Ja go kupiłem za..... 15zł!!!!!!!. I zrobiłem troszkę większą. Za pierwszym razem było nie za ciekawie, to tylną ścianę pociągnąłem jeszcze do tyłu (nie była jeszcze przykręcona). Wtedy było lepiej.
No i dawaj: wygłuszanie silikonem, gąbką i gra..... Jeszcze tylko bass reflex i gotowe.
 
 
     
 OL!
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Październik 2008, 15:09   

głośnik w obliczanej skrzyni gra o wiele lepiej bo ma zestrojoną częstotliwość rezonansową :D
 
     
 akitainu
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 13 Październik 2008, 13:04   

Czy takie cos juz zagra??czy to tani szmelc..

http://www.allegro.pl/ite...m_800_watt.html
 
     
 OL!
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 13 Październik 2008, 15:15   

zagrać zagra - tylko to będzie dudnić a nie ładnie grać - ale za te cenę to niestety niema nic lepszego ... 8-)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Techniczny » Car Audio » Corsa B » [ Corsa B] Głośnik do skrzyni
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.