Przesunięty przez: Kaszubski
12 Kwiecień 2016, 19:18
Wymiana Licznika spasowanie części - nietypowa rzecz :D
Autor Wiadomość
 spychacz84



Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 60
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Sierpień 2010, 12:26   Wymiana Licznika spasowanie części - nietypowa rzecz :D

Witam.

Nie uzyskałem pomocy na mój nietypowy post więc pójdę inną drogą :D i zmienię trochę pytanie.

Czy możliwe jest przełożenie modułu prędkościomierza:

z licznika bez obrotomierza

do licznika z obrotomierzem?

Posiadam licznik na linkę z indeksem: W=1150

Mam możliwość taniego zakupu prostrzej wersji licznika - całego i chciałbym przełożyć sam moduł prędkościomierza i drogomierza.

Wiem, że w uboższej wersji moduł ten zdaje się być większy, ale oglądając zdjęcia obu modułów od tyłu wszystko wygląda tak samo.

Czy robił ktoś coś takiego?

Czy te konkretnie części mają swoje numery katalogowe i czy różnią się one od siebie?

Pozdrawiam

Poniżej starsza wersja postu:
________________________________________________

Posiadam licznik na lince do corsy B 1,5 TD.

Nr na liczniku: W=1150

W pewnym momencie stanęły mi oba drogomierze - całkowity i "zerowalny"

Licznik od jakiegoś czasu chrobotał i wydawał nietypowe odgłosy.

Na przeciągu ok 5 tyś kilometrów 2 razy wymieniałem linkę prędkościomierza ( zamiennik). Teraz jeżdżę na oryginalnej.

Rozkręciłem licznik na części - dosłownie. Okazało się, że pękło mi jedno koło zębate w drogomierzu
( przebieg). Skleiłem to kółko na super glue :P licznik działa, ale strasznie chrobocze!

Pytanie: Czy problem stoi po stronie linki czy drogomierza? Zauważyłem, że prędkościomierz zaczął mi się wahać - to znaczy drga wskazówka.

Zastanawiam się nad zakupem kompletnego licznika.

Problem w tym, że stosunkowo trudno trafić taki licznik z obrotomierzem.

Czy można założyć licznik z benzyniaka W=1150 i przełożyć go do deski aby mieć diody świec żarowych i aby nie mieć diody ABS :P

Proszę o pomoc

Pozdrawiam
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Wyposażenie wnętrza » Wymiana Licznika spasowanie części - nietypowa rzecz :D
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.