Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 14:17
1.2 twinport automat - nie wrzuca luzu, nie odpala
Autor Wiadomość
 PiterMango


Informacje
opolskie

LPG: Nie
Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 1
Skąd: Opole
Wysłany: 3 Sierpień 2010, 07:52   1.2 twinport automat - nie wrzuca luzu, nie odpala

Witam wszystkich, to moj pierwszy post, bo "jak trwoga to do Boga"...

Sytuacja jest dla mnie dramatyczna, bo mam unieruchomiony jedyny samochód, którym to woże mamę do szpitala i na zabiegi.

Tytułem wstępu:
Corsa C 2005 1.2 Twinport - Automatyczna skrzynia biegów.

Wczoraj wieczorem, ojciec mój po przyjezdzie do domu owym autem zostawił najwidoczniej auto w pozycji "A" a wiec nie na wymaganym "luzie" - "N".
Powiedzmy, że kazdemu może sie zdarzyć i już się to zdarzało sporadycznie.
Dziś rano (1,5 godziny temu) wsiadam do auta. Przekręcam kluczyk. Widzę, że pali się literka "A". Wrzucam na "N" i próbuje odpalić. Nic. Manewrowałem drążkiem na milion sposobów i ewidetnie Corsa jakby sie "zawiesiła" bo pomimo maniplacji drążkiem skrzyni i zmian oznaczeń na wyświetlaczu auto nie chcę wrzucić na luz, a tym samym odpalić. To że nawet w wyświetlanej pozycji "N" jest ono nadal na biegu rozpoznaje bo próbie lekkiego "bujnięcia" autem - jest ono cały czas na biegu.
Odłączyłem akumulator i nic to nie dało. Cały czas jakby "zawieszony" bez możliwośći wrzucenia luzui tym samym odpalenia.

Czy mogę liczyć na jakieś wskazówki co mam czynić?

Bardzo z góy dziękuję.
 
 
     
 Zima911


Informacje
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 1
Skąd: Ostróda
Wysłany: 3 Sierpień 2010, 23:20   

Jako, iż jest to mój pierwszy post, na samym początku chciałbym się z wszystkim przywitać. Wracając jednak do tematu to miałem dziś podobny problem ze swoją skrzynią Easytronic w Corsie 1.2 z 2001. Sytuacja podobna (samochód w ogóle nie reagował na zapłon), z tym, że na wyświetlaczu wyskakiwała mi migająca litera F (z instrukcji dowiedziałem sie, że jest to poważna usterka w skrzyni biegów). Z początku myślałem, że za zaistniałą sytuację winę ponosi rozładowany akumulator. To jednak nie było to.
Po oddaniu auta do warsztatu okazało się, że do wymiany jest czujnik wału korbowego. Z miejsca mi to wymienili (skasowali mnie na 530 zł, ale w ASO) i samochód ruszył. Nie wiem, czy informacja ta może w jakiś sposób pomóc, jednakże wydaje mi się, że najlepiej jest oddać auto do fachowców od "automatów" - z doświadczenia wiem, że niestety ciężko o takich (przynajmniej w moich okolicach).
Nie chcę tu "mędrkować" ale wydaje mi się, że coś Ci się przyblokowało, a więc pewnie diagnoza komputerowa coś wyłapie i będzie po problemie. Niemniej jednak jestem początkującym użytkownikiem Corsy i jest duże prawdopodobieństwo, że nie mam racji. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
 
 
     
 123arni123



Informacje
Wiek: 37
Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 21
Skąd: Opalenica
Wysłany: 12 Wrzesień 2010, 14:52   

Witam ja też miałem taki problem ale tylko raz że nie chciał zapalić na rano, ale parę razy włączyłem i wyłączyłem bieg i odpalił - Corsa 1.2 16v Easytronic.
 
 
     
 Kuba_S



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 39
Dołączył: 30 Sie 2009
Posty: 10
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 13 Wrzesień 2010, 09:01   

A hamulec masz do końca wciśnięty przy tym odpalaniu?Mojej żonie parę razy już zdarzyło się zostawić Cosiarkę na A albo nawet na R... ale zawsze bez problemu odpalała - najpierw kluczyk na pierwszą pozycję, później zrzucałem na N i odpalał bez zająknięcia.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » 1.2 twinport automat - nie wrzuca luzu, nie odpala
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.