Przesunięty przez: DAMIAN1991
7 Lipiec 2016, 13:34
Halogeny w Corsie D
Autor Wiadomość
 marcuss
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 7 Październik 2008, 07:37   Halogeny w Corsie D

Witam, chciałbym założyć halogeny, ale zanim to zrobię (chciałbym to zrobić dobrze) potrzebowałbym odpowiedzi na poniższe pytania:
1. Czy po usunięciu lub wycięciu zaślepek istnieją punkty przyczepu lampy?
2. Czy kupno zamienników z firmy Valeo jest dobrym rozwiązaniem (ma ktoś takie?)?
3. Czy istnieje możliwość bezproblemowego podpięcia pod fabryczny układ przycisków na kokpicie?

Jeżeli ktoś z Was montował już halogeny w wersji D to prosiłbym o jakieś porady, cenne uwagi i wskazówki.

Dziękuje, pozdrawiam => Marcuss
Ostatnio zmieniony przez dudu 4 Listopad 2008, 16:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 tomfix
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 9 Październik 2008, 12:21   

Dołańczam się do pytania. Tez jestem zainteresowany halogenami. Masz może jakiś link gdzie takie można kupić??
 
     
 art
[Usunięty]

Informacje
  Wysłany: 30 Listopad 2008, 23:20   

Również dołączam się do pytania na temat halogenów do corsy D . Jak widzę gdy jest wprowadzony nowy model to na forum cisza jak makiem zasiał.A przy okazjii czy ktoś slyszał o osłonie dolnej silnika do tego modelu lub o jakiś gadżetach tuningowych.Tylko nie chodzi mi o pakiet opc z salonu, może jakieś inne firmy już coś mają ?pozdro
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 30 Listopad 2008, 23:23   
   Moje auto: Opel Astra G


Mało osób ma Corsę D, więc mało osób się na jej temat udziela ;p

Znalazłem taką osłonę na alledrogo:
Kod:
http://www.moto.allegro.pl/search.php?category=3&string=corsa+d+os%C5%82ona&p=1

pozdro! :yooo:
Ostatnio zmieniony przez dudu 1 Grudzień 2008, 21:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 klapek
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 7 Grudzień 2008, 13:29   

tak samo się dołączam do pytania czy idzie zainstalować halogeny?
 
     
 runpyr
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 30 Grudzień 2008, 12:58   

art - co do osłony to by się przydała bo silniczek brudzi się i z tego co mi kumpel mówił to chyba są dostępne w serwisie. Ja miałem to szczęście że halogenki miałem już zamontowane. Ale ja osobiście nie szukałbym zamienników tylko oryginałów, a co do instalacji to myślę że powinna być już pociągnięta pod montaż. Na aukcjach znalazłem podłokietnik dedykowany do Corsy D i to ponoć oryginał był do wzięcia za 307 pln.
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 30 Grudzień 2008, 16:18   
   Moje auto: Opel Astra G


Ostatnio w programie Turbo Kamera oglądałem reportaż o nowych Oplach, w których nie jest możliwe domontowanie halogenów. Chodziło tu akurat o Astrę H, ale mówili o nowych Oplach.

Facet chciał domontować halogeny do swojej astry, która nie miała ich fabrycznie- pojechał do ASO, owe halogeny zamontowali, ale nie działały i nikt nie potrafił ich porządnie zamontować... Po interwencji okazało się, że GM nie przewidziało doposażania aut o halogeny jeżeli fabrycznie nie zostały w nie wyposażone :lolek: :lolek: :lolek: :lolek:

Śmiech na sali ;p
 
 
     
 runpyr
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 31 Grudzień 2008, 11:27   

No jeśli tak jest jak mówisz to faktycznie lipa straszna. Ale może to tylko problem jednostkowy.
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 31 Grudzień 2008, 12:01   
   Moje auto: Opel Astra G


Być może problem dotyczy tylko Astry H, ale nawet na allegro nie widać kompletów oryginalnych halogenów do Corsy D...
Dziwna sprawa :co2:
 
 
     
 runpyr
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 2 Styczeń 2009, 16:25   

Dziwna to fakt, zwłaszcza że ten model jest już na rynku 2 lata. :co:
 
     
 tomfix
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 24 Luty 2009, 08:12   

Jest możliwośc założenia takich halogenów w serwisie Opla. Koszt około 1000 zł
 
     
 gregor_bs


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Greg
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 185
Skąd: Tychy
Wysłany: 11 Październik 2009, 12:45   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.3 CDTI


Rozwiązał już ktoś problem podłączenia halogenów na własny koszt. 1000 zł to kupa kasy.
 
 
     
 Krzycho-a
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Październik 2009, 00:16   

Halo
Halogeny org. żarówkami H11 kupiłem z autogiełdy dolnośląskiej.
W moim aucie pod lampami przdnimi były podczepione kable z wtykami do halogenów(ale zanim kupicie halogeny to trzeba sprawdzić czy te kable są w waszym aucie poniewarz nie każda wersja posiada )
po zamontowaniu halogenów trzeba je aktywować w systemie auta( Tech2) oraz przeciągnąć przewód ze skrzynki bezpieczników do modułu przedniego pod maską oraz wpiąć przekaźnik i bezpiecznik. Ja dodatkowo kupiłem orginalny przełącznik swiateł z włącznikiem świateł przeciwmgielnych. Działa wszystko super

Pozdro
Krzycho

PS
W module przednim:
Przekaznik K39
bezpiecznik FU7
Ostatnio zmieniony przez Krzycho-a 25 Grudzień 2009, 21:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 jjurgiel


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 86
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 13 Listopad 2009, 22:40   

Krzycho-a napisał/a:
oraz przeciągnąć przewód ze skrzynki bezpieczników do modułu przedniego pod maską oraz wpiąć przekaźnik i bezpiecznik.


Czy możesz to sprecyzować jaki moduł i skąd ze skrzynki a może jakiś schemat czy foto? Dziękuję

a najlepiej jakąś kompletną fotoinstrukcję:)
 
 
     
 rake-r


Informacje
mazowieckie

Dołączył: 05 Gru 2009
Posty: 34
Skąd: Radom
Wysłany: 8 Czerwiec 2010, 21:58   

Mi też udało się doinstalować halogeny, jednak u mnie nie było przygotowanej instalacji, więc musiałem pociągnąć wszystkie przewody, przy czym darowałem sobie wymianę oryginalnego włącznika i aktywację techem. Mam dodatkowy włącznik i przekaźnik. Dodatkowo zainstalowałem doświetlanie zakrętów.
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 13 Czerwiec 2010, 13:18   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


A w jaki sposób zrobiłeś to doświetlanie zakrętów?
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19 Czerwiec 2010, 01:21   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Kolega te doświetlanie zakrętów jak zrobił ? Jakis dodatkowy moduł z allegro czy aktywacja TECH2 ?

Czy doświetlanie aktywuje się na migacz czy na ruch kierownicy ?
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 19 Czerwiec 2010, 12:34   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


Chyba nie chce się pochwalić :(
 
 
     
 rake-r


Informacje
mazowieckie

Dołączył: 05 Gru 2009
Posty: 34
Skąd: Radom
Wysłany: 21 Czerwiec 2010, 22:01   

Doświetlanie zakrętów zrobiłem poprzez uniwersalny moduł z Allegro, który podpina się do halogenów i pod żarówki kierunkowskazów, a więc całość można zainstalować pod maską samochodu. Przy oryginalnej instalacji halogenów może być wymagany dodatkowy przekaźnik. Całość działa bardzo fajnie, jest płynne zapalanie i gaszenie halogenów. Ogólnie mam przećwiczone gdzie, jak najlepiej i jak najmniej inwazyjnie podpiąć się w instalacji elektrycznej Corsy, więc jak ktoś będzie zainteresowany to porobię fotki.
 
 
     
 runpyr
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Czerwiec 2010, 22:57   

Jakbyś mógł to zapodaj foty i opisz na jakiej zasadzie to działa .
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Karoseria » Halogeny w Corsie D
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



wino z aronii potęga tradycji
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.