Przesunięty przez: Kaszubski
28 Marzec 2016, 16:54
Idzie zima
Autor Wiadomość
 holden
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 14 Październik 2009, 22:56   

Rikku, szyb dzisiaj nie skrobałem ale po 10 godzinach pod firmą po pracy na samochodzie miałem jakieś 25 cm świeżego śniegu
 
     
 Chycu


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Wiek: 39
Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 24
Skąd: Zakopane
Wysłany: 14 Październik 2009, 23:09   

Gdyby wszyscy zmieniali w porę opony na zimówki, mógłbym sobie dziś bez obaw jeździć samochodem... ale niestety niektórzy zapierdzielają na letnich myśląc, że auto tak samo trzyma się drogi... efekt- gość zrobił sobie z mojego tyłka garaż... tym samym bardziej jestem za koncepcją lukbuda... przynajmniej w zimie mogę się czuć bezpieczniej gdy za mną jedzie...
 
 
     
 Myszka
Zasłużeni



Informacje
Pomogła: 1 raz
Wiek: 39
Dołączyła: 24 Lut 2008
Posty: 58
Skąd: Poznań
Wysłany: 15 Październik 2009, 07:37   

Chycu napisał/a:
Gdyby wszyscy zmieniali w porę opony na zimówki, mógłbym sobie dziś bez obaw jeździć samochodem... ale niestety niektórzy zapierdzielają na letnich myśląc, że auto tak samo trzyma się drogi... efekt- gość zrobił sobie z mojego tyłka garaż...



Wiesz my tu na wielkopolskich płaszczyznach możemy chwilkę poczekać ze zmianą opon na zimówki, ale w górach gdzie w każdej chwili może spaść śnieg...bardzo się dziwie,że ludzie czekają z tym do pierwszej stłuczki ;)
 
 
     
 MIXTERek



Informacje
dolnoslaskie

Wiek: 39
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 44
Skąd: Walbrzych
Wysłany: 22 Październik 2009, 21:15   

ja tam wymieniłem laczki jak tylko zrobiło się chłodniej... ale coś ciągle nie mogę się zabrać do uzupełnienia wody w akumulatorze "bezobsługowym" po lecie warto to zrobić szczególnie jeśli prąd lądowania jest za duży filtry wymienione we wrześniu wiec na zimę spokój... a po znów przegląd autka :)
Ostatnio zmieniony przez 26 Październik 2009, 14:20, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
     
 pablo731



Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Wiek: 32
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 59
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23 Październik 2009, 11:20   

Ja kupiłem opony Fulda KRISTALL MONTERO 2 i jestem znich bardzo zadowolony. Odradzam kupowanie najtańszych opon. Lepiej kupić dobre opony nawet lekko używane niż kormorany czy dębice
 
 
     
 Grzegorz Zając
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 25 Październik 2009, 20:35   

Więc i ja zmieniłem na zimówki, biorąc pod uwagę co się działo w poniedziałek i wtorek w moich okolicach, nie było wyjścia. Woskowanie autka jeszcze zrobię i będzie ok.
Wczesniej latałem na zimówkach conti, 145/80 13 a od roku mam barumy 165/70 13,
śniegu mniej na drogach , to wybrałem szersze a i przy okazji tansze, juz nie latam tak dużo kilometrów - to był powód.
Na suchym szersze są bardziej przyczepne i zwiększyła się kierowalnosć, a latek mi przybywa to na śniegu jeżdzi się bardziej defensywnie, a nie jak za młodu po 110km/h po śniegu , na granicy przyczepności. :nocom:
 
     
 Kamikaze



Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Wiek: 36
Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 139
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 18 Listopad 2009, 19:52   
   Moje auto: OPEL astra F 1,4


no ja też muszę autko już w pełni przygotować na mrozik tzn płyny, bo zimowe kółka już założone od początku były, muszę jeszcze usprawnić tylny spryskiwacz bo przecieka

POPRAWIONE - kółka piszemy przez "ó". Zwracaj większą uwagę na ortografię
Ostatnio zmieniony przez PiotrK65 12 Grudzień 2009, 12:58, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
 Andi



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 43
Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 154
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 20 Listopad 2009, 01:22   

U mnie płyn do spryskiwaczy juz wymieniony na zimowy. Założone nowe wycieraczki.Uszczelki gumowe drzwi nasmarowane, lakier dobrze nawoskowany. Opony sa całosezonowe wiec muszą wytrzymać. Zostaje mi zrobienie podgrzewania tylnej szyby bo kabel mam przerwany :pff: i bedzie cacy :brawo:
 
 
     
 Grzegorz Zając
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 26 Listopad 2009, 09:37   

Zima , zima a zimy nima! Swoje oponki zimowe Barum przełożyłem do Clio mej kobiety a do corsiny zakupiłem felgi stal 14' , pomalowałem czarnym metalic i założyłem okazyjnie kupione (nowe) Bridgestony blizzak lm-20. Temp utrzymuje się w okolicach 8-12'C.
Ale widziałem odlatujące gęsi czy kaczki, całe klucze, ładny widok, więc zima nadejdzie. Może styczniu? :uuu:
 
     
 tomef3


Informacje
LPG: Tak
Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 7
Skąd: Gliwice
Wysłany: 14 Grudzień 2009, 17:35   

Zostały mi po kadecie dwie świeże zimówki Klebera w rozmiarze 175/70R13. Da rade je włożyć do corsy C 1.2i 75KM i dokupić drugie takie same na drugą oś, czy może kupić 155/80R13? Na takich letnich kupiłem Corsę. Felgi na zimówki mam 5,5J ET46 4x100.
 
 
     
 Grzegorz Zając
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Grudzień 2009, 23:12   

http://www.opony.com.pl/opony/opony_zamienniki.asp
Tutaj wpisz sobie rozmiary. Z ciekawośći już to zrobiłem i widzę ,że nie ma problemu z tym rozmiarem co podałeś.

[ Dodano: 16 Grudzień 2009, 23:17 ]
A skoro my w temacie "Idzie zima" ;
ZIMA nadejszła, przynajmniej tu w Świeradowie-Zdroju, aktualnie mam -9'C i warstewka śniegu na drodze. Można wypróbować co są warte Bridgeston'y. :nocom:
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 17 Grudzień 2009, 07:12   
   Moje auto: Porshe 911


Grzegorz Zając napisał/a:
ZIMA nadejszła,


dokładnie!
Poznań - 17-12-2009 temp. -6 - opady śniegu!

Akurat dzień "przed" zimą założyłem zimówki!
kto ma a jeszcze nie założył - lepiej niech znajdzie chwilkę czasu i je zmieni, nie ma co ryzykować
 
     
 Nadhira



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Gosia
Pomogła: 3 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 25 Maj 2009
Posty: 163
Skąd: Wrocław
Wysłany: 17 Grudzień 2009, 08:01   
   Moje auto: Opel Corsa 1.7 DTI


ja dziś nawet na zimówkach się ślizgałam lol .... a jak hamowałam przed światłami z prędkości 40 km/h to mi się abs włączył i czułam jak się sunie samochód po tym śniego-błocie... Masakra
 
 
     
 corrado


Informacje
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1
Skąd: Leszno
Wysłany: 23 Styczeń 2010, 13:15   

jerriko napisał/a:
Wymiana bateryjek, opon, wycieraczek, pryskanie zamków, uszczelek,podwozia... a zima będzie tak jak przez ostatnie dwa lata, czyli w styczniu i lutym można będzie na motocyklu sobie pocinać w samej bluzie hehe, a śnieg to zbaczymy w telewizji jak nam zdjęcia z Alaski pokażą.... ;-)


Nie tylko drogowców zima zaskoczyła. Chyba tym razem Alaska nam zazdrości.
Moje autko przygotowane do zimy. Dziś padł rekordzik -18 stopni. Drzwi nie przymarzły, silniczek zaskoczył przy pierwszym przekręceniu.
Drugi powód do dumy, to że mój akumulatorek pomógł odpalić dwóm dieselkom: passat combi i golf 3.
I pozdrawiam miłą, lecz trochę zagubiona blondyneczką w clio. Po raz pierwszy wożone w bagażniku wiadereczko z piaskiem i łopatka się przydały :)
Ostatnio zmieniony przez corrado 23 Styczeń 2010, 13:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 Nikonen
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Styczeń 2010, 13:18   

U mnie niestety dzisiaj akumulator nie dał rady;p Cóż:D Przynajmniej poświgam Matki autem:D
 
     
 MisticX


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Wiek: 37
Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 1
Skąd: Lublin
Wysłany: 28 Styczeń 2010, 18:32   

a ja powiem szczerze że przed wczoraj akumulator mi odmówił posługi :P ale to dlatego że niewiem kiedy był kupowany pewnie już swoje ma ja jeżdzę Corsą od roku i to był pierwszy raz ;) ale dobrze że nie odgarniają bardzo ulic przynajmniej można się czasem poślizgać;)
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 23 Marzec 2010, 12:10   
   Moje auto: Porshe 911


temat zamykamy z przyczyn oczywistych ;)

odkładamy na półkę!
:zamykam:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Strona 2 z 3 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Offtopic - na każdy temat! » Wolna amerykanka » Ogólne » Idzie zima
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.