Przesunięty przez: Kaszubski
6 Lipiec 2016, 10:04
RDS w TID-zie
Autor Wiadomość
 Thomas



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 34
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 48
Skąd: Katowice / Wadowice
Wysłany: 21 Lipiec 2010, 12:01   RDS w TID-zie

Mam standardowego kaseciaka w mojej Corsie - Opel SC 202
[img] Uploaded with ImageShack.us[/img]

Na wyświetlaczu radia witać tylko częstotliwość, na jakiej gra radio. Czy jest możliwość podłączenia radia to TID-a tak, aby w środkowym polu pojawiały się komunikaty RDS?
 
 
     
 Pablo-87



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Wiek: 36
Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 68
Skąd: WZU / Olsztyn
Wysłany: 21 Lipiec 2010, 13:09   
   Moje auto: Corsa B


Te radio chyba nie posiada RDS-u. Widać po nim, że jest to dość stary model. U mnie w drugiej corsie też jest radio sc 202 ale jakiś nowszy model i też nie posiada ono rds-u.
 
 
     
 Thomas



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 34
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 48
Skąd: Katowice / Wadowice
Wysłany: 21 Lipiec 2010, 13:28   

Ale na środkowym panelu TID-a jest widoczna opcja RDS. W takim razie dlaczego montowali radio bez RDS, gdy ówczesna technika była już na wyższym poziomie...
 
 
     
 Pablo-87



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Wiek: 36
Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 68
Skąd: WZU / Olsztyn
Wysłany: 21 Lipiec 2010, 14:02   
   Moje auto: Corsa B


Thomas napisał/a:
Ale na środkowym panelu TID-a jest widoczna opcja RDS. W takim razie dlaczego montowali radio bez RDS, gdy ówczesna technika była już na wyższym poziomie...

Wydaje mi się, że można było zakupić w opcji droższy model radia, który posiadał RDS, i oczywiście wtedy wszystko by działało bez problemu. U mnie było gorzej - poprzedni właściciel kupił auto bez radia, nie było nawet poprowadzonych kabli do głośników, które znajdują się w tylnych boczkach.
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 21 Lipiec 2010, 18:47   

TID w Corsie B współpracuje tylko z
Philips SC201, CAR400, CCR600; Blaupunkt SC202(C), CD300, CAR300; Grundig CAR200; Delco CDR500. I wyłącznie z wersjami bez wyświetlacza własnego. A twoje radio to SCS202(A)
Wiec twojego radia po pierwsze nie można podłączyć pod TIDa, a po drugie skoro radio nie ma RDSu to nawet jak byś je podłączył to informacji z RDSu nie uzyskasz.

Thomas napisał/a:
Ale na środkowym panelu TID-a jest widoczna opcja RDS.

TID był taki sam w każdej Corsie B, wiec z góry był przystosowywany do obsługi RDSu, bo występowały radia z tą funkcją.

Thomas napisał/a:
W takim razie dlaczego montowali radio bez RDS, gdy ówczesna technika była już na wyższym poziomie...

A dlaczego a teraz kupując nowy samochód, montowane masz radio, np bez usb, bez nawigacji?? Bo jak ja chcesz to musisz dopłacić. I tak było też kiedyś, jak ktoś chciał to dopłacał i miał radio z RDSem (w 1993r RDS nie był standardem) a jak nie miał pieniędzy to miał radio bez.
 
     
 SlaVo


Informacje
Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Bytom
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 22 Lipiec 2010, 22:13   

Finos ja mam SC 202 (C) i mam tylko częstotliwość pokazywaną ? Czemu brak rds ?
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 22 Lipiec 2010, 22:29   

Bo ten model radia nie ma funkcji RDSu.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Wyposażenie wnętrza » RDS w TID-zie
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.