Przesunięty przez: Kaszubski
6 Lipiec 2016, 19:12
Corsa B - Piszczące zawieszenie !!
Autor Wiadomość
 francuz90



Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 105
Skąd: Częstochowa\Rędziny
Wysłany: 28 Kwiecień 2009, 10:35   Corsa B - Piszczące zawieszenie !!

Witam,

Mam kurde takie nerwy na to zawieszenie że szok !! Od pewnego czasu moje auto na dziurach słychać jak starego Warburga !! Jeszcze mnie nie widać na horyzoncie a już słychać moje zawiasy :/
Wstyd jak nie wiem... Czasami jak widzę znajomych to zakrywam twarz żeby przypadkiem mnie nie rozpoznali :zawstydzony:
Dlatego pisze z prośbą o pomoc...
Czy jest jakieś proste rozwiązanie tego problemu??
Wiem że wymiana by pomogła ale niestety na razie jestem "nie kasiasty" :/
Chyba że jestem w błędzie i to nie jest zawieszenie :rotfl: tylko coś innego

Błagam o pomoc !!
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 28 Kwiecień 2009, 11:25   
   Moje auto: ASTRA G


Spróbuj opisać co ta za dźwięki? Bo może wystarczy coś przesmarować.
 
 
     
 Leonsjo
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 28 Kwiecień 2009, 21:09   

W zawieszeniu Corsy może piszczeć wiele elementów. Na początek można spróbować psiknąć WD40 na następujące elementy: poduszka zawieszenia (drążka stabilizatora) - tzw. "silentblock" - bezpośrednio przy pasie przednim (nie wiem czy Twoja Corsa ma stabilizator, ale zakładam że tak) ;) . Jak nie pomoże to gumy na stabilizatorze. Następne co może piszczeć to poduszki silnika (u mnie piszczała ta po prawej stronie). Następnie tuleje wahacza... Najlepiej psikaj każdy z elementów po kolei i przejedź kilkaset metrów swoją Corsiną... tak aby mieć pewność co do tego, który skrzypi.
Trzeba dodać, że jest to rozwiązanie tymczasowe... i jeśli psiknięcie WD40 pomoże to tylko na jakiś czas.
 
     
 Maciek84
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Maj 2009, 18:25   

Ja dołączam się do problemu, który u mnie objawia się takim samym piszczeniem (trzeszczeniem) z przodu auta. Leonsjo pisał o drążkach stabilizatora, gumach, poduszkach pod silnikiem i innych cudach :D Wybaczcie pytanie moje - ale gdzie to jest :zawstydzony: ? Poproszę o łopatologiczne wyjaśnienie :)
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 11 Maj 2009, 23:15   
   Moje auto: Opel Astra G


U mnie przód corsiny piszczy na poprzecznych nierównościach i "garbach" gdy zimno. Czytałem, że po prostu ten typ tak ma ;)
 
 
     
 refugees


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 39
Skąd: Zduńska Wola
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 18 Lipiec 2010, 22:35   

witam, u mnie piszczy(trzeszczy) jak jadę po nierównościach np.kostce, piszczą mi te tuleje co ''trzymają wahacz ( nie potrafie tego profesjonalnie nazwać, ale nie w tym problem), i teraz moja prośba, moglibyście zaproponować jakiś sposób na ten dźwięk? np jakis smar silikonowy z allegro, lub coś tańszego. Czytałem że olejem lepiej nie robić bo zachodzi w jakąś reakcje z gumą :uuu: Czekam na odpowiedź, będę wdzięczny, bo użeram się z tym od zimy ale nie mam pomysłu. Pozdrawiam
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ zawieszenia
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.