Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 16:53
Padło pokrętło rozdziału powietrza
Autor Wiadomość
 rake-r


Informacje
mazowieckie

Dołączył: 05 Gru 2009
Posty: 34
Skąd: Radom
Wysłany: 17 Lipiec 2010, 22:50   Padło pokrętło rozdziału powietrza

Padło mi pokrętło rozdziału powietrza ustawiające wylot powietrze na nogi, szybę, kratki itp. To znaczy samo pokrętło działa prawidłowo, ale nawiew jest cały czas na kratki i nie da się ustawić na szybę i nogi. Czy ktoś z Was miał taki przypadek? Co mogło się popsuć i jak to naprawić?
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 18 Lipiec 2010, 14:56   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


Kolego pierwsze co to wyjmij radio i zdejmij sobie ten panel, tam masz gałkę tego pokrętła zobacz czy tam taki plastik nie popękał, jeżeli tak to go sklej i będzie ok, mechanizm te (jeżeli nie masz climatronika) jest dosyć banalny, więc zbyt dużo poszukiwań nie powinieneś mieć.
 
 
     
 rake-r


Informacje
mazowieckie

Dołączył: 05 Gru 2009
Posty: 34
Skąd: Radom
Wysłany: 19 Lipiec 2010, 21:36   

Nie mam climatronica. Wyjąłem radio i zdjąłem przedni panel od pokręteł, ale nie mogę ich wyjąć. Jedynie mogę je wepchnąć do środka. Czy to oznacza że mam zdjąć cały plastik, który jest z boku i u dołu, ten który otacza radio, nawiewy i łączy się ze schowkiem a z drugiej strony z kierownicą? Jak go wyjąć?

Z tego co zauważyłem na dotyk, to oplot linki wyrwał się z jakiś zaczepów albo się one połamały i chodzi razem z linką, przez co nie ma regulacji, tylko bez wyjęcia nie mogę zobaczyć, gdzie był zamocowany.

[ Dodano: 21 Lipiec 2010, 00:26 ]
W końcu udało mi się wyjąć cały panel z pokrętłami bez robienia dużej demolki. Faktycznie ułamał się kawałek plastiku, który trzymał spinkę, która to blokuje oplot linki. Ogólnie to ten fragment wykonany jest zbyt delikatnie i jest właściwie kwestią czasu kiedy się urwie. Dlatego proponuję innym użytkownikom sprawdzić, czy działa im to pokrętło prawidłowo. Naprawa polegała na doklejeniu dodatkowych kawałków plastiku, które wzmocniły całą konstrukcję.
 
 
     
 przeemmek


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 20 Wrzesień 2010, 14:21   

Miałem podobny problem i poradziłem sobie montując linkę spinkami w dwóch miejscach.
Pytanie mam teraz pokrętło działa Ci zawsze jak należy? U mnie czasem zdarza się że nie chce przełączyć nawiewu na nogi.
 
 
     
 rake-r


Informacje
mazowieckie

Dołączył: 05 Gru 2009
Posty: 34
Skąd: Radom
Wysłany: 21 Wrzesień 2010, 23:05   

Po naprawie pokrętło działa poprawnie i ustawia właściwie nawiew we wszystkich pozycjach. Moja naprawa polegała na tym, że linka jest zamocowana dokładnie tak jak była pierwotnie. Przykleiłem urwany kawałek plastiku i całość wzmocniłem dodatkowymi paskami tworzywa i wtopiłem druty dla wzmocnienia.
 
 
     
 przeemmek


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 22 Wrzesień 2010, 06:38   

Na razie mi to nie przeszkadza ale na wiosnę rozbiorę to i przeszukam na nowo musiałem gdzieś pominąć jeden zaczep i nie dałem opaski.
 
 
     
 Jurek 46



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Wiek: 77
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 5
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 8 Październik 2010, 19:54   

rake-r napisał/a:
W końcu udało mi się wyjąć cały panel z pokrętłami bez robienia dużej demolki.

Kurna - morduję bezskutecznie jego wyjęcie od dwóch dni, odkręcając dodatkowo dwie śruby na dolnej krawędzi otworu po wymontowanym radiu, używając standardowych narzędzi (śrubokręty, kleszczyki, peseta) ale również lusterka i latarki. Proszę o szczegóły, co za cholera go jeszcze trzyma - jakieś dodatkowe, ukryte zaczepy albo śruby... Proszę o możliwie szybką podpowiedź, bo od dwóch dni jeżdżę z dziurą na desce rozdzielczej w miejscu radia a muszę tylko wymienić żarówki podświetlające pokrętła zmiany temperatury i rozdziału powietrza ...
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Wyposażenie wnętrza » Padło pokrętło rozdziału powietrza
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



Radosław Janek dentysta
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.