Corsa by Tomek_BB
Autor Wiadomość
 Tomek_BB


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 35
Dołączył: 03 Lip 2010
Posty: 2
Skąd: Bielsko-Biała/Opole
Wysłany: 16 Lipiec 2010, 16:08   Corsa by Tomek_BB

Witam. Jestem na forum juz od pewnego czasu. Chciałbym Wam zaprezentować mój nowy dosyć przypadkowy nabytek: ;)

MODEL: CORSA B
ROK PRODUKCJI: 1998
SILNIK: 1.0 12V
UKŁAD WYDECHOWY: seria
ELEKTRONIKA: seria
UKŁAD NAPĘDOWY: seria
ZAWIESZENIE: seria
FELGI: stalowe
OPONY: seria
UKŁAD HAMULCOWY: seria
ŚRODEK: seria
CAR-AUDIO: seria
WYPOSAŻENIE: 2 poduchy

OPIS: Jak wspomniałem na wstępie Corse kupiłem dosyć przypadkowo. Szukałem zupełnie czegoś innego, czegoś większego jak np. Renault Megane Coupe, Alfa 145, BMW E36 Compact itp. Jednak pewnego dnia widząc prezentowaną Corse coś we mnie drgneło, nie wiem jak to określić, ale chyba miłość od pierwszego wejrzenia (też tak mieliście?). Auto co prawda wymaga poprawek lakierniczych itp., ale ma to coś w sobie, COŚ co skusiło mnie do zakupu, mimo tego iż nawet nie brałem pod uwagę małego Opelka jako swojego przyszłego samochodu.. ;) Przepraszam za jakość zdjęć, ale nie miałem w chwili zakupu aparatu i te zdjęcia po prostu robił ktoś inny. Samochód stoi w Bielsku-Białej, ja do końca lipca jestem w Opolu zaraz po powrocie zabieram się za to maleństwo ;)

PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ: Przede wszystkim kosmetyka. Zlikwidowanie wszystkich ognisk rdzy. Lakierowanie całego nadwozia wraz z plastikami. Wymiana klocków hamulcowych, lakierowanie zacisków/bębnów, obniżenie zawieszenia. Priorytetem jest również zakup felg, mam tylko wątpliwości co do rozmiaru. Waham się między średnicą 14 a 15 cali, jakieś sugestie? ;) Wymiana reflektorów na czarne Arteby. Tylne lampy na clear. Przyciemnić szyby, końcówka układu wydechowego, grill bez znaczka no i sporym polem do popisu będzie wnętrze. Przede wszystkim audio. Bagażnik będzie mi potrzebny, w związku z czym zamontuje komplet głośniczków bez skrzyni/tuby. Zegary na biało z obwódkami, zmiana podświetlenia itd itp. Zmian będzie mam nadzieje naprawdę sporo. Postaram się prezentować jak najczęściej aby na kolejny zlocik FKC moja Corsa była gotowa. Pozdrawiam ;)








Mam nadzieję, że mogę liczyć na waszą fachową pomoc ;)
Ostatnio zmieniony przez 17 Lipiec 2010, 11:17, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
 emil_Z



Informacje
mazowieckie

Wiek: 40
Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 32
Skąd: Otwock
Wysłany: 16 Lipiec 2010, 18:15   
   Moje auto: ISUZU POWER :)


Corsinka wygląda całkiem ładnie. Plany masz ambitne, więc powodzenia w modzeniu życzę :) .
 
 
     
 Adzi
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Lipiec 2010, 18:52   

Tomek_BB napisał/a:
ja do końca lipca jestem w Opolu

Zatem zapraszamy na Festyn do Zawadzkiego ;)

Do swoich planów dopisz jeszcze pomalowanie sierpów i będzie git. Dbaj o nią i nie zepsuj jej! Powodzenia!
 
     
 Tomek_BB


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 35
Dołączył: 03 Lip 2010
Posty: 2
Skąd: Bielsko-Biała/Opole
Wysłany: 16 Lipiec 2010, 18:57   

Heh ;) O autko będę napewno dbał mam do wymiany sprzęgło więc silniczek powędruje na stojak dokładne oględziny czyszczenie i będzie grało ;) A co do festynu bardzo chętnie jakiś konkretny termin ??? ;)
Ostatnio zmieniony przez 17 Lipiec 2010, 11:17, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
 Adzi
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Lipiec 2010, 19:01   

Data festynu: 31.07-01.08.2010
Więcej info znajdziesz tutaj - http://www.klubcorsa.pl/t...zkim-vt3538.htm

sorry za OT
 
     
 Cz@rek



Informacje
opolskie

Imię: Jarek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 163
Skąd: Opole
Wysłany: 16 Lipiec 2010, 20:11   
   Moje auto: Corsa C 1.2 Black&Silver


Tomek_BB napisał/a:
w Opolu zaraz po powrocie zabieram się za to maleństwo

szkoda ze mnie nie będzie byśmy jakiegoś spocisza urządzili sobie

A co do Corsy wymaga trochę opieki ale wielkkkki plus za zapał napewno piękne autko będzie z tego :gutt2: :gutt2: :gutt2: :gutt2: :gutt2:
 
 
     
 Tomek_BB


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 35
Dołączył: 03 Lip 2010
Posty: 2
Skąd: Bielsko-Biała/Opole
Wysłany: 26 Lipiec 2010, 22:55   

poradziłem sobie z rdzą, wgniecenia "załatane" czekam na lakiernika ;) w między czasie zamówiłem tarcze i klocki hamulcowe na przód, zestaw: tarcze BREMBO 08.4475.14 + Klocki FERODO FDB 732 ;) poza tym pobawiłem się w kosmetke niepotrzebe naklejki poszły w kosz itp itd...jeszcze tylko hak wymontować i umiejetnie uchwyt przysłonić..

Pozdrawiam









 
 
     
 dawpio



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 131
Skąd: Gdynia/Rekowo Górne
Wysłany: 27 Lipiec 2010, 17:43   
   Moje auto: VW Passat B4 1,9 TDI


Tomek_BB napisał/a:
zestaw: tarcze BREMBO 08.4475.14 + Klocki FERODO FDB 732
:graty: Dobry wybór. Sam takie chce zamówić. Teraz Twoja Corsa będzie jeszcze lepiej wyglądała. I oto chodzi :fkc: Taka mała sugestia. Może lakiernik mógłby Tobie pomalować sierpy na czarno albo w kolor nadwozia?
 
 
     
 Rumcajs



Informacje
LPG: Nie
Imię: Rumek
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 144
Skąd: Będzin
Wysłany: 28 Lipiec 2010, 17:08   
   Moje auto: GSI 94'


Fajny Corsik :)
 
 
     
 Tomek_BB


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 35
Dołączył: 03 Lip 2010
Posty: 2
Skąd: Bielsko-Biała/Opole
Wysłany: 28 Lipiec 2010, 22:04   

Cytat:
Taka mała sugestia. Może lakiernik mógłby Tobie pomalować sierpy na czarno albo w kolor nadwozia?


Sierpy w kolor nadwozia. Wizyta u lakiernika już w piątek (sie doczekać nie mogę) tarcze i klocki mają dotrzeć jutro. Dzisiaj zająłem się zaworkiem EGR oraz bębnami: odrdzewiacz, papier ścierny no i czarny lakier. Poza tym zakup radyyyyyjka :)
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 29 Lipiec 2010, 00:26   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


O to będzie ładnie:) Powiem więcej zacnie:)

Powodzenia w oczekiwaniach:) I uzyskania zamierzonego efektu

No i Wywal ten haczyk bo straszny jest:/ Po co to komu?
 
 
     
 Tomek_BB


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 35
Dołączył: 03 Lip 2010
Posty: 2
Skąd: Bielsko-Biała/Opole
Wysłany: 29 Lipiec 2010, 18:02   

Dzisiaj doszła paczuszka z heblami, dla porównania wrzuciłem też zdjęcia tego złomu co byl założony wcześniej (jak to w ogóle jeździlo nie mówiąc o hamowaniu)... :uuu:

KOMPLECIK Tarcze; BREMBO klocki FERODO PREMIER (sporo ludzi te klocki poleca) :)


Wymiana tarcze + klocki może godzinka na koło. Wstępnie polakierowałem również zaciski.

Lewe koło:
BEFORE:



AFTER: :)



Prawe koło:

BEFORE:



AFTER: :)



Korzystając z pogody zająłem się również hakiem..trzy godziny męczarni ze śrubami i się w końcu udało. Jednak kolor rdzy nie za bardzo pasował :uuu: no więc lakierek :)

BEFORE:



AFTER:



No a tak wygląda bez haka (Duuużo lepiej);



Jak już wspominałem Corsinka jutro jedzie do lakiernika. Malowana będzie najprawdopodobniej cała karoseria...Mam nadzieje, że do poniedziałku maks wtorku odzyskam samochód i zabieram sie za wymianę popychaczy ;)
 
 
     
 Pit_Bull89



Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Tomasz
Wiek: 34
Dołączył: 11 Cze 2010
Posty: 70
Skąd: Gliwice
Wysłany: 3 Sierpień 2010, 00:19   
   Moje auto: Rover 25 / Laguna II


fajna corsa :) kolor taki sam jak moja ... powodzenia z nią w dalszych modyfikacjach :piwo: Ps. pochwal się ile zapłaciłeś za malowanie masyzny :)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » Corsa by Tomek_BB
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.