Przesunięty przez: Kaszubski
6 Lipiec 2016, 11:38
Tylna wycieraczka Corsa B - jak ściągnąć?
Autor Wiadomość
 MTO


Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 18
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 5 Lipiec 2010, 11:14   Tylna wycieraczka Corsa B - jak ściągnąć?

Mam pytanie w jaki sposób ściągnąć element zaznaczony strzałką bo muszę zabezpieczyć blachę znajdującą się pod nim.




Czy jak ściągnę wycieraczkę od zewnątrz to da radę ściągnąć również element stykający się z klapą czy muszę rozebrać wycieraczkę od środka klapy?

Gdyby ktoś miał jakiś zdjęcia z wcześniejszych swoich prac gdzie ten element jest przymocowany i w jaki sposób się do tego zabrać to proszę o wrzucenie.
 
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 5 Lipiec 2010, 12:36   
   Moje auto: VW Golf 4


Na początek ściągasz ten plastik, pod nim jest nakrętka, po odkręceniu łapiesz za wycieraczkę i ściągasz ją z wieloklina na którym jest zamocowana. Potem musisz ściągnąć tapicerkę tylnej klapy i odkręcić resztę.Cały zabieg to masz 15min. :)
Chcąc usunąć dobrze "rudą" najlepiej zdemontować cały mechanizm.
 
 
     
 Andreff84



Informacje
Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 11
Skąd: Skoczów
Wysłany: 5 Lipiec 2010, 22:45   

Wszystko fajnie ale nie do końca jest tak jak napisał Zyzio , żeby ściągnąć tą gumę która przylega do blachy wystarczy po ściągnięciu wycieraczki mocno za nią pociągnąć do góry i powinna zejść. No chyba że chcesz wymontować silniczek to musisz ściągnąć tapicerkę
 
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 6 Lipiec 2010, 07:05   
   Moje auto: VW Golf 4


Andreff84 tylko weź pod uwagę czyszczenie miejsca gdzie jest rdza...od spodu też na pewno będzie i jak coś robić do lepiej dokładnie niż odwalić fuszerkę. Dużo łatwiej masz jak ściągniesz całość niż tylko wycieraczkę a reszta zostanie.
 
 
     
 MTO


Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 18
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 6 Lipiec 2010, 11:46   

Ok dzięki za pomoc, zacznę od ściągnięcia tapicerki z klapy nie ma dużo z tym roboty i zobaczę jak to tam wygląda ale najpierw muszę poczekać na lepszą pogodę
 
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 6 Lipiec 2010, 12:06   
   Moje auto: VW Golf 4


MTO przygotuj sobie klucze (Torx - 20do25 jak dobrze pamiętam, żeby odkręcić tapicerke) klucz płaski i można roibć
 
 
     
 Andreff84



Informacje
Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 11
Skąd: Skoczów
Wysłany: 6 Lipiec 2010, 13:09   

Zgadza się zgadza że jak coś robisz to konkretnie tylko tam w pytaniu było " jak ściągnąć tą gumę" więc moja odpowiedź dotyczyła tylko i wyłącznie tego :)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Karoseria » Tylna wycieraczka Corsa B - jak ściągnąć?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.