Przesunięty przez: Kaszubski
19 Marzec 2016, 12:35
[CB] Malowanie obwódki logo opla
Autor Wiadomość
 Pablo-87



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Wiek: 36
Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 68
Skąd: WZU / Olsztyn
Wysłany: 28 Czerwiec 2010, 15:57   [CB] Malowanie obwódki logo opla
   Moje auto: Corsa B


Ostatnio malowałem felgi jakąś farbą w spreju. Niestety była ona przywieziona z Niemiec. Na szczęście miała krótki opis w języku angielskim więc doczytałem, że jest to farba (raczej podkładowa) do metalu, która chroni przed rdzą i korozją.Ma ładny, srebrny kolor. I wpadłem na pomysł, aby pomalować przednie logo opla, tzn. taką czarną obwódkę wokół czarnego znaczka opla. Prawdopodobnie poprzedni właściciel miał stłuczkę albo zgubił ten znaczek i zostało te logo zmienione na mniejsze. Czy ta farba nada się do plastiku? Czy przez około rok nie odbarwi się zbyt mocno pod wpływem słońca? W podpisie jest link do mojej corsy, w ostatnim poście jest zdjęcie przodu i po powiększeniu widać, że logo jest mniejsze od miejsca przeznaczonego w zderzaku. Jak w ogóle myślicie o tego typu przeróbce? (Niestety nie znam się dobrze na programach graficznych i nie potrafię przerobić zdjęcia aby pokazać mniej więcej jak ma to wyglądać).
 
 
     
 Hakus



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Pomógł: 11 razy
Wiek: 36
Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 100
Skąd: Radom
Wysłany: 3 Lipiec 2010, 08:39   
   Moje auto: Vmax: 170 km/h


po pierwsze farba do metalu jak sam napisałeś na strukturę plastiku nie jest najlepszym rozwiązaniem, poza tym srebrna obwoluta wokół znaczka będzie wyglądała ...... delikatnie mówiąc źle. Proponuję ci bardziej ekstremalne rozwiązanie zmierz sobie jakiej wielkości znaczek ci potrzebny wejdź na allegro albo odwiedź sklep motoryzacyjny gdzie mają znaczki (na pewno masz gdzieś taki u mnie w Radomiu są 2 więc jak nie znajdziesz mogę ci kupić ten znaczek i wysłać), ja kiedyś za taki znaczek dałem coś około 8zł. Na allegro w zależności od szczęścia z przesyłką trafisz sobie taki emblemat od 10-30zł, efekt będzie zadowalający a ty nie zrobisz sobie z auta wiochy. Myślę że to jest rozsądniejsze rozwiązanie.
 
 
     
 Nikonen
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 3 Lipiec 2010, 09:38   

Jeżeli plastik był pomalowany już wcześniej to możesz śmiało malować, jeżeli natomiast jest "goły" to między farbę a niego należy dać łącznik....

Tak czy siak popieram wypowiedź Hakus`a
 
     
 Pablo-87



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Wiek: 36
Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 68
Skąd: WZU / Olsztyn
Wysłany: 3 Lipiec 2010, 17:41   
   Moje auto: Corsa B


Dzięki za odpowiedzi. Co do malowania to nie będę tego robił. Poszukam oryginalnego logo albo wymienię cały zderzak bo ten już swoje przeszedł.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Tuning optyczny i mechaniczny » [CB] Malowanie obwódki logo opla
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.