Przesunięty przez: DAMIAN1991
7 Lipiec 2016, 15:36
problem z klimatyzacja w Corsie D
Autor Wiadomość
 PawelCzerwonak


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 36
Dołączył: 11 Cze 2010
Posty: 1
Skąd: Czerwonak
Wysłany: 11 Czerwiec 2010, 23:14   problem z klimatyzacja w Corsie D

Witam,
Pojawił mi się problem z klimatyzacją. A mianowicie:
klimatyzacja przestała być wydajna i postanowiłem pojechać ją napełnić. Okazało się, że nie ma sensu jej napełniać bo nie chce się załączyć. Podłączono komputer, który nie wykazał żadnych błędów, dalszy wniosek to brak sygnału na sprężarce. Samochód kupiłem kilka miesięcy temu (w zimę) ale klimatyzacja wtedy na pewno działała.

dzisiaj była ona nazwijmy to u poprzedniego właściciela ( warsztat ) który też trudni się sprowadzaniem samochodów i stwierdził on, że winę za to ponosi czujnik jakiś tam, który robi zwarcie. I pytanie moje brzmi, z racji mojej ograniczonej ufności co do tego warsztatu. Czy podczas takiego zwarcia komputer nie wyrzuciłby błędu ? I czy może ktoś ma jakiś inny pomysł co może dolegać tej klimatyzacji.
 
 
     
 wojtekd3
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 12 Czerwiec 2010, 13:44   Re: problem z klimatyzacja w Corsie D

PawelCzerwonak napisał/a:
Okazało się, że nie ma sensu jej napełniać bo nie chce się załączyć.

Nie za bardzo rozumiem taką argumentację. Często powodem niezałączania się klimatyzacji jest brak płynów ustrojowych w układzie.
Kiedyś świeżo kupionym autem pojechałem na odgrzybienie i przegląd klimy. Magik podłączył przewody i stwierdził, że sprężarka sie nie załącza. Po uzupełnieniu płynów wszystko zaczęło działać jak trzeba.
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 13 Czerwiec 2010, 14:13   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


Nie wiem jak może "zwarcie" nie być wykazywane na komputerze..... A byłeś w ASO? Poszukaj na forum warsztatów z wlkp. i w jakimś sprawdzonym i zaufanym powiedzą ci na 100 o co kaman.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » problem z klimatyzacja w Corsie D
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.