Przesunięty przez: Kaszubski
20 Marzec 2016, 00:25
Dodatki do oleju, dodatki do paliwa
Autor Wiadomość
 marcino380


Informacje
Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 36
Skąd: Włocławek
  Wysłany: 12 Czerwiec 2010, 11:39   

Hakus wyobraź sobie że tak właśnie powiedzieli na 1000km nie na 10000tyś km.Zanim zaczniesz podważać post to może zadzwoń do ASO i dopytaj .
 
 
     
 Jerzy87
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 12 Czerwiec 2010, 11:40   

Hakus, to TY zastanów się co piszesz, bo moim zdaniem twoja wypowiedz obraża bezpośrednio mnie i na forum są chyba za to jakieś sankcje? Może ty nabijasz posty i nie masz pojęcia o czym piszesz?

A co do tego napisałem ja, a potem zanegowałeś ty, skan z książki obsługi Corsy B:


Zauważ ze producent dopuszcza w nowym samochodzie spalanie oleju na poziomie 0,075l/100km, czyli 0,75l/1000km. Więc spalanie 1,2l/1000km, w co najmniej 10 letnim samochodzie nie jest tragiczne.

PS.
Hakus napisał/a:
puki

Póki pisze się przez ó
 
     
 Hakus



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Pomógł: 11 razy
Wiek: 36
Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 100
Skąd: Radom
Wysłany: 12 Czerwiec 2010, 12:48   
   Moje auto: Vmax: 170 km/h


Cytat:
Póki pisze się przez ó


dzięki wielkie za sprawdzanie ortografii dzięki tobie powróciłem wspomnieniami do czasów podstawówki i lekcji języka polskiego. Koniec OT

Jeżeli chcecie trzymać się tej normy luzik trzymajcie się jej. Śledząc 3 fora poświęcone Corsie i 2 poświęcone oplom zdania co do spalania oleju są podzielone. Taka prawda. Moje C16NZ potrzebuje 3-5 setek od wymiany do wymiany czyli ok 10 000 km :) I tej normy ja się trzymam. Nie powiem był moment przełomowy że zaczął brać olej wg normy ok 0,7 na 1000 ale wg mojego pojmowania to jest za dużo, rozebrałem silnik pierścieni prawie nie było, między innymi wymieniliśmy pierścienie na nowe i spalanie oleju wróciło do stanu 3-5 setek na 10k.

Spalanie rzędu 1l oleju na 1000km jak dla mnie jest zatrważające mimo że ole lubią olej i sam Opel wymyślił taką normę. Jak dla mnie 0,7-1l na 1000km w takim silniku wstępnie pierścionki do wymiany i spalanie oleju podejdzie ci do tej normy o której ja mówię.

Ale to wasza sprawa jak się do tego ustosunkujecie ja tu tylko sprzątam...
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 12 Czerwiec 2010, 14:07   

To ja powiem jak jest u mnie, robię miesięcznie prawie 17000 km i nie dolewam oleju nic. Przebieg już mam ponad 98tys. km i moim zdaniem jak silnik bierze olej 1 l na 1000km to coś z nim jest nie tak czyli kwalifikuje się do naprawy.. żeby mi brał 1,2 litra na 1000km to ile bym musiał lać oleju przez rok ? :uuu: 20 litry ? jak ktoś mało jeździ to może brać ten olej.. ale na dłuższą metę to jest bez sensu.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ paliwowy » Dodatki do oleju, dodatki do paliwa
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.