Przesunięty przez: Kaszubski
6 Lipiec 2016, 10:41
Pełno wody w środku auta!
Autor Wiadomość
 kruszek


Informacje
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 31
Skąd: toruń
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 3 Czerwiec 2010, 21:32   Pełno wody w środku auta!

Witajcie koledzy! Szukałem szukałem i nic nie znalazłem. Myślałem że woda w samochodzie jest przypadłością passatów, to moje dugie auto. Ale w corsie po raz drugi przytrafiło mi się że po myciu auta w samochodzie pod wykładziną od strony pasażera jest pełno wody!!! Nie jest wilgotno tylko jest powódz!!! Ratujcie co robic gdzie szukac przyczyny? Dziś rozebrałem autko i suszę.Koszmar!!! Koledzy ratujcie! Dziekuje za wszystkie sugestie!

Na forum należy bezwzględnie używać polskich znaków!!!
Ostatnio zmieniony przez 82yeti 3 Czerwiec 2010, 21:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 3 Czerwiec 2010, 21:56   

Sprawdź przejście przewodów z komory silnika do wnętrza. Koło akumulatora. Albo uszczelka szyby.
 
     
 FRUP90


Informacje
Wiek: 33
Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 5
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 7 Czerwiec 2010, 17:53   

a jeśli masz szyberdach to może od strony pasażera przechodzi odpływ od szyberdachu i albo jest zapchany i cieknie Ci pod wykładzinę albo tak jak kolega wyżej pisał
 
 
     
 kruszek


Informacje
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 31
Skąd: toruń
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 9 Wrzesień 2010, 08:26   

Witajcie ponownie! Problem z lecącą wodą od strony pasażera rozwiązany-pod akumulatorem rdza wyżarła dziurkę i lało się do samochodu. To zrobione ale pojawił się kolejny problem, tym razem w bagażniku. Jakiś czas temu otworzyłem bagażnik i podniosłem tą szmatkę która przykrywa koło zapasowe a z niej poleciała woda. Mokre to jak cholera.Woda zebrała się na całej powierzchni bagażnika. Wydaje mi się że weszła tam wilgoć a nie było to zalanie. Jeśli ktoś z Was miał podobny problem to proszę o sugestie co robić?pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez kruszek 12 Wrzesień 2010, 21:17, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
 Kisztan



Informacje
podkarpackie

Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 11 Gru 2009
Posty: 57
Skąd: Łańcut
Wysłany: 9 Wrzesień 2010, 10:00   

Proponuje wysuszyć bagażnik i obserwować.
Możliwe, że to efekt wilgoci ale równie prawdopodobne jest to, że leje Ci przy uszczelce klapy.
 
 
     
 kruszek


Informacje
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 31
Skąd: toruń
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 9 Wrzesień 2010, 12:06   

Podchodziłem do tego z różnych stron i co zauważyłem to,to że wykładzina mokra jest tylko od spodu a od strony bagażnika jest sucha.W wewnątrz bagażnika jest bardzo dużo wilgoci. Wyczytałem na forum o rurkach w bagażniku odprowadzających wodę.Gdzie tego szukać...Pozdrawiam

[ Dodano: 12 Wrzesień 2010, 10:38 ]
Witam koledzy. Naprawdę nikt nie ma żadnego pomysłu co zrobić z tą wodą w bagażniku.Może ktoś napisze gdzie są odpływy w Corsinie, moja ma szyberdach.Dziękuję za wszelkie sugestie. Pozdrawiam
 
 
     
 SlaVo


Informacje
Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Bytom
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 12 Wrzesień 2010, 19:50   

rurki odprowadzające Wodę masz w bagażniku za zaślepkami świateł tam gdzie wymieniasz żarówki w kloszu, w moim przypadku były wyciągnięte z miejsc gdzie miały być wciśnięte i tym samym woda zaprawiła progi rdzą aż do dziur
 
 
     
 pawelciunio



Informacje
LPG: Tak
Wiek: 35
Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 12
Skąd: Giedajty
Wysłany: 13 Wrzesień 2010, 18:57   

kruszek ja miałem ten sam problem.co mycie,co deszcz w środku kałuża.tak samo u mnie była dziura pod akumulatorem. wyciąłem rdzę,wspawałem kawał blachy,na koniec silikonem i myślałem że będzie ok.ale nadal w środku mokro.sprawdziłem wszytko i nie mam pojęcia ...
 
 
     
 kruszek


Informacje
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 31
Skąd: toruń
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 14 Wrzesień 2010, 13:37   

Spróbuj z kumplem. On leje z góry wodę, Ty szukasz gdzie leci cholerstwo.Nie ma takiej opcji żeby tego nie znależć. Powodzonka i daj znać co i jak. Tylko że pogoda nie sprzyja...
 
 
     
 dar82


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 18 Wrz 2010
Posty: 10
Skąd: Lidzbark Warmiński
Wysłany: 19 Wrzesień 2010, 08:16   

Kurcze ja mam podobny problem. Woda dostaje mi się przez wiatraczek nawiewu tylko nie mam kiedy za to się zabrać niestety, bo wyjmowanie podszybia jest zawsze uciążliwe jak wszyscy wiemy.
 
 
     
 pawelciunio



Informacje
LPG: Tak
Wiek: 35
Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 12
Skąd: Giedajty
Wysłany: 2 Październik 2010, 17:23   

heh ja w końcu problem rozwiązałem. dziura pod aku nie została do końca uszczelniona silikonem i lało sie ponownie :) narazie jest sucho ;) ponownie problem wystąpił z tyłu.a lało sie ... spod lamp tylnych.ale problem też rozwiązałem także narazie mam sucho;)
 
 
     
 kruszek


Informacje
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 31
Skąd: toruń
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 10 Luty 2011, 17:47   

Panowie, a jak zabrać się i skutecznie ściągnąć klosze lamp tylnych w Corsinie.Szczerze przyglądałem się dziś troszkę i nie mam pojęcia jak to zrobić.Dziękuję i pozdrawiam.
 
 
     
 Kryblut



Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 6
Skąd: Głowno
Wysłany: 10 Luty 2011, 18:07   

kloszy nie zdejmiesz tylko całe lampy mocowane są na trzy albo cztery śruby pod tymi maskownicami w bagażniku
 
 
     
 kruszek


Informacje
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 31
Skąd: toruń
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 10 Luty 2011, 19:42   

Ok! Super.Dzięki wielkie i jeśli jutro pogoda dopisze rozbieram lampki i szukam przecieku, może nowe uszczelki...bo dziś jak otworzyłem bagażnik to miałem lodowisko..tyle wody.Pozdrawiam i dzięki

[ Dodano: 14 Luty 2011, 13:39 ]
Witajcie.Lampy rozkręcone, posmarowane silikonem i dokręcone. Nastepnego dnia rano po nocnym deszczyku zszedłem do Corsy zobaczyć co i jak...i zagotowałem się! To nie to!!! Woda leci strużkiem tak w połowie tego plastiku po prawej stronie między schowkiem a oparciem. Co to do cholery może być??? Wlew paliwa??? Ale jak go rozkręcić???Pomóżcie i rzućcie jakieś pomysły.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Wyposażenie wnętrza » Pełno wody w środku auta!
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.