Przesunięty przez: Kaszubski
16 Marzec 2016, 13:02
Kupno Corsy B
Autor Wiadomość
 kminek4


Informacje
lubelskie

Dołączył: 22 Lip 2010
Posty: 10
Skąd: Lublin
Wysłany: 22 Lipiec 2010, 19:04   Kupno Corsy B

Witajcie!
Niedawno zdałem prawko i coraz bardziej zastanawiam się nad zakupem Corsy. Będzie to mój pierwszy samochód. Słyszałem same pochlebne opinie o tym samochodzie, dlatego też akurat Opla stawiam na razie na szczycie.

Jako, że jestem młody (w październiku idę na pierwszy rok studiów) potrzebna jest mi mała jednostka napędowa. Zastanawiam się nad silnikiem 1.2, oczywiście tym najsłabszym. Coraz częściej jednak myślę też o dieslu (najsłabszym 1.5), jako że chciałbym tym wozem ruszyć czasami w dłuższe trasy, kilkuset kilometrowe. W związku z tym mam do Was pytanie, jak wygląda działanie jednostki wysokoprężnej w zimie? Dodam, że garażu nie posiadam i samochód będzie nocował na ulicy przed blokiem. Co mi doradzicie? Z góry dzięki za wszelką pomoc.
 
 
     
 Thomas



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 34
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 48
Skąd: Katowice / Wadowice
Wysłany: 22 Lipiec 2010, 19:11   

Corsy często użytkowane były przez kobiety, więc radzę szukać takich egzemplarzy. Drugą ważną rzeczą jest, by samochód był krajowy. I najważniejsze - nie napalaj się na najtańsze egzemplarze. Lepiej niech nie ma wspomagania i elektrycznych szyb, niż żeby Ci się potem wszystko sypało.
 
 
     
 kminek4


Informacje
lubelskie

Dołączył: 22 Lip 2010
Posty: 10
Skąd: Lublin
Wysłany: 22 Lipiec 2010, 19:15   

Na wyposażeniu mi specjalnie nie zależy. Bardziej na bezawaryjności, czy małym spalaniu. A tak właściwie jak wygląda wspomaganie w Corsie? Słyszałem nawet opinie, że bez wspomagania kieruje się tym jak czołgiem.
 
 
     
 Thomas



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 34
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 48
Skąd: Katowice / Wadowice
Wysłany: 22 Lipiec 2010, 19:21   

Ja wspomagania nie mam. Na parkingu, gdy muszę kręcić w miejscu jest trochę ciężko, ale tragedii nie ma. W trasie jest normalnie, tak jak w samochodzie rodziców ze wspomaganiem.
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 22 Lipiec 2010, 19:41   
   Moje auto: Porshe 911


kminek4 napisał/a:
Bardziej na bezawaryjności, czy małym spalaniu.


Benzyniak! 1.2i (8V) lub 1.4i (8v)


Ropniak 1.5TD

nie kupuj 1.0 - broń cie Boże!
- nie jedzie
- wali się wszystko
- co chwile awarie

Thomas napisał/a:
I najważniejsze - nie napalaj się na najtańsze egzemplarze. Lepiej niech nie ma wspomagania i elektrycznych szyb, niż żeby Ci się potem wszystko sypało.
:gutpost: :gutpost:
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 22 Lipiec 2010, 20:24   
   Moje auto: Opel Astra G


Ja powiem tak, jeśli chodzi o OC- to na korzyść 1.2, jeśli o dynamikę, która idzie ze spalaniem to 1.4 bo różnica między tymi silnikami wynosi niecały litr, a w sekundach o wiele lepiej na korzyść 1.4. Co nie zmienia faktu, że jeśli będziesz śmigał w większości po mieście to łyknie Ci spokojnie 8litrów, a w zimę nawet 10 :suchy:
Na forum wrzucałem kiedyś temat o zakupie Corsy B, z poradnikiem z auto świata- dobrze opisane wszystko jest, zerknij a na pewno trochę Ci się sytuacja wyklaruje ;)

http://www.klubcorsa.pl/t...ania-vt1406.htm
 
 
     
 blazejwol



Informacje
Wiek: 37
Dołączył: 27 Lut 2010
Posty: 33
Skąd: Wolsztyn
Wysłany: 22 Lipiec 2010, 22:53   

ja sam nie mam wspomagania i nie ma tragedii... na parkingu musisz użyć więcej siły ale podczas jazdy jesteś w stanie "kręcić" jedną ręką ;) tak jak u mnie chociaż to nie jest dobry nawyk...2 ręce na kierownicy muszą być :)

[ Dodano: 22 Lipiec 2010, 22:56 ]
sam mam 1.2 8V i w trasie jak jedziesz 90-100 km/h jesteś w stanie zejść do 5 litrów a po mieście udało mi się zejść do 5,9 litra :) chociaż jeśli bym miał teraz kupić to jednak 1,4 8V ;)
 
 
     
 kminek4


Informacje
lubelskie

Dołączył: 22 Lip 2010
Posty: 10
Skąd: Lublin
Wysłany: 23 Lipiec 2010, 10:46   

Z tego względu, że samochód będzie garażowany na ulicy oraz ze względu na tańsze OC chyba wybiorę benzyniaka, czyli 1.2 45KM. Na co zwrócić uwagę? Dodam, że sąsiad na osiedlu wyszukuje samochody i je sprowadza, czasami są to zagraniczne, innym razem krajowe, więc powiem żeby rozejrzał się za Corsą.
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 23 Lipiec 2010, 11:30   
   Moje auto: ASTRA G


kminek4 napisał/a:
Na co zwrócić uwagę?


a wystarczyło tu poczytać -> http://www.klubcorsa.pl/t...ania-vt1406.htm


Temat zamykam.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Giełda » Kupię samochód » Corsa B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.