Przesunięty przez: Kaszubski
10 Marzec 2016, 23:00
wymiana rozrządu - Corsa B
Autor Wiadomość
 maxxxior
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 27 Marzec 2009, 20:32   wymiana rozrządu - Corsa B

witam

zakładam ten temat,w celu ocenienia czy dobrze zapłaciłem za wymianę rozrządu w swojej corsinie.

więc tak. zadzwoniłem do mechanika,i powiedział mi że wymiana rozrządu będzie kosztować 100zł + moje części. Kupiłem więc na allegro pasek rozrządu,pompę wody i napinacz. dziś pojechałem do mechanika w celu wstawienia samochodu.dałem mu części powiedział żeby zadzwonić wieczorem.zadzwoniłem,a on mi mówi że wymiana ta wyniesie trochę więcej a mianowicie 300zł!!! :kwasny: dlatego, że wymienił uszczelkę pod deklem(faktycznie tam ciekło,ale ja mu nie kazałem!), jakiś uszczelniacz jeszcze do rozrządu kupił,jakiś drugi pasek(nie wiem jaki?) i rolkę do napinacza czy coś takiego?? i że to będzie 300zł! ale sie wkur...:/ przecież ja mu tego nie kazałem robić!:/ ale...no już będę miał spokój z rozrządem.

jutro jadę po autko zobaczę jak to wygląda...
 
     
 Fahoo
Master of diagrams



Informacje
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 246
Skąd: Białystok
Wysłany: 27 Marzec 2009, 20:50   

Kolego uszczelniacze na wałkach np rozrządu lub głównym się wymienia razem z paskiem i całą resztą gdy ciekną,nie wiem jaką uszczelkę i pod jakim deklem wymienił?Dlaczego kupil inny pasek?inny pasek rozrządu?czy wieloklinowy?
jeśli to 1.4 8v to 300 za drogo moim zdaniem.
 
 
     
 maxxxior
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 27 Marzec 2009, 20:59   

oo ten wieloklinowy. a uszczelkę to pod deklem tym na wierzchu bo mi trochę olej ciekł. i mi wałek chyba stuka, bo sie chyba wyrobił już.myślałem że to zawory,ale kazałem mu zajrzeć pod dekiel i powiedział że to wałek jest wyrobiony.

jutro podjade to zobacze jak to wygląda.
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 27 Marzec 2009, 22:00   

Ztcw to 300 zł to raczej normalna cena za robotę przy rozrządzie więc bym nie panikował...
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 27 Marzec 2009, 22:12   
   Moje auto: ASTRA G


cwirek myślę 300 to trochę za dużo, dopiero co odebrałem corsę z remontu (głowica, uszczelką itp.) i zapłaciłem 497zł. No chyba że Takie u Was ceny ? Ale za to paliwko macie tańsze :P
 
 
     
 Fahoo
Master of diagrams



Informacje
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 246
Skąd: Białystok
Wysłany: 28 Marzec 2009, 10:23   

200zł -250zł to była by dobra cena,no w sumie żeby wszystko powymieniać też czasu trzeba i za to się płaci,jeśli wymienił ci pasek wieloklinowy/wielorowkowy razem z rozrządem i pompą wody to bardzo dobrze świadczy o mechaniku ,widać że robił servis jak dla siebie.Ja też razem z rozrządem wymieniłem wieloklinowy i pompe wody choć koniecznści nie było.Masz teraz 100% spokoju, że sie nic nie urwie np w trasie,pęknięty pasek wieloklinowy napędzajacy alternator-ładowanie aku+światła w nocy ...niezbyt miała sytuacja .
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.