Przesunięty przez: Kaszubski
20 Marzec 2016, 00:23
Kontrolka rezerwy paliwa w Corsie B
Autor Wiadomość
 tomcio105
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Styczeń 2008, 13:32   Kontrolka rezerwy paliwa w Corsie B

Mam Corse B 98r i powiedzcie mi czy ona posiada podswietlenie rezerwy paliwa?? Bo mam już wskazówke na czerwonym a nic mi się nie świeci i chyba będe musiał na próbe wziąść kanister i wyjechać całą benzyne żeby mieć pewność ze nie ma tej kontrolki. Wie ktoś czy ona sie świeci czy nie ??
Ostatnio zmieniony przez tomcio105 12 Luty 2008, 21:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 23 Styczeń 2008, 13:55   
   Moje auto: Porshe 911


musiala ci sie żaroweczka przepalic,
 
     
 tomcio105
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Styczeń 2008, 14:05   

No to zadam ci głupie pytanie gdzie ona jest :P :) Bo mam tak jakby diodę przy kontrolce ale niewiem czy ona się świeci czy cała kontrolka.
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 23 Styczeń 2008, 14:15   
   Moje auto: Porshe 911


tomcio105 napisał/a:
No to zadam ci głupie pytanie gdzie ona jest :P :) Bo mam tak jakby diodę przy kontrolce ale niewiem czy ona się świeci czy cała kontrolka.


odpisze ci jak wroce do domu za jakies max 2h, zrobie ci foto i wkleje z opisem
 
     
 tomcio105
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Styczeń 2008, 14:23   

Oki z góry dzięki.
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 23 Styczeń 2008, 16:04   
   Moje auto: Porshe 911




kliknij na obrazku
nie wiem czy zegary corsy b po roku 95-06 sie nie zmieniły ale zawsze tak samo pokazuje rezerwe, jezeli nie świeci sie kontrolka to sprawdź w pierwszej kolejności bezpieczniki, potem jak juz nie to :shock: pozostaje rozkrecić kokpit i wymienić żaróweczke, jezeli nadal nie bedzie świecić to pozostaje tylko czujnik :cry:
 
     
 tomcio105
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Styczeń 2008, 21:17   

U mnie na 90 % powinna się świecić dioda przy tej kontrolce, bo kontrolka w niektórych wersjach nie jest podświetlana tylko co do tej diody to ja sam niewiem czy to dioda czy tylko atrapa, jak znajdę czas to to rozbiorę.
 
     
 Dżola
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Luty 2008, 18:43   

Hm...w mojej Corsie często zdarza mi się jeździć do "czerwonego pola" i nigdy nic mi sie nie zaświeciło. Także u mnie takiego podświetlenia nie ma :-|
 
     
 tomcio105
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Luty 2008, 19:50   

No to masz to samo co ja, niewiesz co jest z tą kontrolką nie tak ?? bo nie sądze zeby ona nie miala podświetlenia.
 
     
 Dżola
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Luty 2008, 21:43   

To trochę dziwne, ze tylu osobom ona się nie zapala - a może właśnie nie ma podświetlenia i już...bo przecież w wielu samochodach nie ma czegoś takiego jak kontrolka rezerwy paliwa. Sama już nie wiem :-/
 
     
 tomcio105
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 12 Luty 2008, 19:55   

Mi się wydawało że w praktycznie wszystkich jest.
 
     
 Dżola
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 12 Luty 2008, 22:44   

A jednak nie :) np. w Audi 80 B-3 takiej kontrolki nie ma. Nowa Toyota Yaris również takiej kontrolki nie posiada :) Takich przykładów jest więcej :)
 
     
 tomcio105
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 12 Luty 2008, 23:23   

No to po czym tam zauważyć, że się kończy benzyna. Chyba tylko po czerwonym pasku :-) > I tak najlepsze kontrolki miał maluch i CC :-P [/quote]
 
     
 Dżola
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 13 Luty 2008, 11:00   

To się nazywa jazda na wyczucie :mrgreen:!
 
     
 mariusz
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 27 Luty 2008, 20:38   

Witam!!!

Hmm tylko ta jazda na wyczucie moze duzo kosztowac wiec nie polecam takiego zabiegu zeby wyjezdzac benzyne do konca bo pamietajcie ze pompa jest smarowana benzyna w zbiorniku jesli benzyny jest malo to sie zaciera szczegolnie wazne to jest dla osob posiadajacych gaz jak jezdzicie na gazie pompa paliwa caly czas pracuje dlatego konieczne jest zeby posiadac przynajmiej 1/4 paliwa w zbiorniku.Jak jest za malo paliwa pompa chodzi na sucho i sie zatrze.Pozatym wyjezdzanie paliwa do konca jest dosc ryzykowane bo moze pompa zaciagnac syf ze zbiornika i wtedy bez czyszczenia ukladu wtryskowego moze sie nie obyc :)Dlatego polecam tankowanie przed czerwonym polem :)Pozdrawiam Mariusz
 
     
 marmi
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 1 Kwiecień 2008, 00:08   

Aaaaaa normalnie przerazić się można co wy tu opowiadacie.... :P

W corsie sytuacja ma sie następująco......

Jesli masz licznik z obrotomierzem to masz kontrolkę rezerwy (zawsze)... jeśli nie świeci to oznacza przepaloną żaróweczkę....

Liczniki bez obrotomierza nigdy nie maja kontrolki rezerwy paliwa....

Po zapaleniu kontrolki w baku jest około 7 litrów benzyny....
 
     
 majonez147
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Czerwiec 2008, 19:13   

Faktycznie ja mam obrotomierz i zapala mi sie kontrolka najpier zaczyna swirowac swieci nie swieci ale jak wejdziesz na duza rezerwe to wali az po oczach:) no i portfel boli
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 5 Czerwiec 2008, 17:55   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


majonez147, to że najpierw kontrolka rezerwy co chwilę się zapala i gaśnie to zasługa(albo i wina) pływaka w baku, który jest odpowiedzialny za pokazywanie stanu paliwa w baku. Zapewne masz tak, że gdy gwałtownie zahamujesz to kontrolka paliwa delikatnie się podnosi. to właśnie jego zasługa.
 
 
     
 rymciu
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Czerwiec 2008, 18:23   

Hej mam pytanko niedawno kupilem corse 99r 1.2 16v czy w tych modelach jest kontrolka stanu paliwa ??? czy trzeba jezdzic na wyczucie pozdrawiam
 
     
 tomcio105
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Czerwiec 2008, 18:59   

Jak napisał kolega Marmi :) zależy czy masz obrotomierz czy nie. Jeśli masz to powinna być, a jeśli nie masz to nie ma kontrolki :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ paliwowy » Kontrolka rezerwy paliwa w Corsie B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.