Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 14:59
[ Corsa B] Przystosowanie Półki do pożądnego car audio
Autor Wiadomość
 siemalarry


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Dołączył: 21 Mar 2010
Posty: 20
Skąd: Lublin
Wysłany: 24 Maj 2010, 12:23   [ Corsa B] Przystosowanie Półki do pożądnego car audio

Witam,

Postanowiłem zainwestować w dobry wzmacniacz oraz w dwa porządne głośniczki, które będę chciał zamontować w półce. Widziałem na fotkach, że wiele osób tak robi, także podejrzewam, że dobre car audio nie musi się koniecznie kojarzyć z tubą na cały bagażnik (tak - chciałbym mieć możliwość korzystania z bagażnika, stąd pomysł o audio w półce)

Wszystko wydaje się prostę - wyciąć na wymiar głośnika, wstawić, przykręcić, podłączyć, ale jak to się mówi ' praw fizyki pan nie zmienisz ' - mocny, basowy głośnik w takim cieniutkim kawałku plastiku będzię trzeszczał, latał i Bóg wie co jeszcze pogarszając w ten sposób jakość dźwięku :)

Stąd moje pytanie: Jak w miarę profesjonalnie przygotować taką półkę pod taki rodzaj nagłośnienia ? Słyszałem o umacnianiu półki jakimiś sklejkami i innymi wynalazkami ale chciałbym się poradzić was - profesjonalistów :)

Pozdrawiam,
larry
Ostatnio zmieniony przez Kaszubski 20 Marzec 2016, 23:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 malysz01



Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 38
Skąd: Pruchnik
Wysłany: 24 Maj 2010, 15:19   Re: Przystosowanie Półki do pożądnego car audio

siemalarry napisał/a:


Stąd moje pytanie: Jak w miarę profesjonalnie przygotować taką półkę pod taki rodzaj nagłośnienia ?



1. Przeszukaj forum, jest dużo tematów o głośnikach.
2. Montowanie głośników w półce nie jest profesjonalnym podejściem do car-audio. Lepiej kup dobre głośnikii do przednich drzwi i je wygłusz.
 
 
     
 OL!
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 24 Maj 2010, 16:16   

siemalarry napisał/a:
Jak w miarę profesjonalnie przygotować taką półkę pod taki rodzaj nagłośnienia ?

kupujesz płytę hdf- mdf- o grubości min 22 mm - wycinasz na wymiar- wiercisz dziury wstawiasz głośniki i masz umcy umcy - naj w całej wsi ...

2 big mocne głośniki w półce to nie jest profi car audio :uuu:
 
     
 siemalarry


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Dołączył: 21 Mar 2010
Posty: 20
Skąd: Lublin
Wysłany: 24 Maj 2010, 21:17   

aha, czyli rozumiem, że radzicie coś innego...

no to dzięki za pomoc :)
 
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 24 Maj 2010, 21:25   
   Moje auto: VW Golf 4


ja radzę to co inni czyli dobry głośnik w drzwi+wygłuszenie a do bagażnika jakiś masażer pleców :D sam miałem pomysł żeby dać głośniki w półkę (miało być to http://theloudest.co.uk/?...t&product_id=81 ) ale zagłuszył bym skrzynie. po dzień dzisiejszy nie żałuję tej decyzji :zyzio:
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Techniczny » Car Audio » Corsa B » [ Corsa B] Przystosowanie Półki do pożądnego car audio
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.