Przesunięty przez: Kaszubski
9 Lipiec 2016, 10:34
Komfort jazdy Corsa D, Astra III
Autor Wiadomość
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 8 Czerwiec 2010, 15:55   

Myślę właśnie o używanej Corsie D ( chodzi mi też Astra III po głowie ) i w sumie najwięcej jest z silnikami diesla 1.3 CDTI a mało zaś 1.7 CDTI 125KM :/ a chcę też pięciodrzwiową wersję, ale w sumie aż tak mi się jeszcze nie śpieszy więc może coś się trafi..
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 8 Czerwiec 2010, 19:31   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Zgadza się, tych 1.7 CDTI 125 KM jest mało bo to najdroższa opcja. Ile możesz przeznaczyć środków na zakup ?
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 10 Czerwiec 2010, 07:12   

xxyy777e a powiedz mi na trasie twoja Corsa daje rade innym dieslom, bądź większym benzyniakom bo w sumie jest 200Nm.. ? ile najwięcej leciałeś ? ( katalogowo chyba jest 172km/h, ale np. moja corsa katalogowo ma 170 a leciałem 185.. )
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10 Czerwiec 2010, 09:25   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Hey, Trasa trasie nie równa.
Jak jadę załadowany 5 osób + bagaż to ciężko mówić o dynamicznej jeździe...
Myślę, że chyba podobnie jest w każdym aucie.

Natomiast jak auto nie jest przesadnie obciążone naprawdę fajnie się nim jedzie.
Silniczek jest elastyczny ładnie wkręca się na obroty.
Dla mnie jest wystarczające przyśpieszanie jak ruszam czy w zakresie 90-120 tutaj dużym plusem jest 200 Nm i to że nie trzeba kręcić wysoko silnika tak jak jednostki benzynowej.

Nigdy nie testowałem prędkości maksymalnej, nie kręci mnie już to, może 10 lat temu gdy byłem szczeniakiem zaraz po zrobieniu prawa jazdy bym szalał. Teraz w odruchu szaleństwa czasem testuję minimalne spalanie na 6tym biegu 80-90 km/h (spalanie 4-4.5 litra/100 km ON)

Największą zaletą silniczka 90KM tak jak wcześniej napisałem jest 6 biegowa skrzynia biegów.
Ostatnio zmieniony przez xxyy777e 10 Czerwiec 2010, 11:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 10 Czerwiec 2010, 10:19   

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, następczynią mojej Corsy C będzie prawdopodobnie Corsa D 1.3CDTi 90KM, myślę, że będzie optymalnym wyborem pod względem spalania/dynamiki auta, chyba, że gdzieś się trafi 1.7 125KM, bo jednak fajnie by było mieć te 125KM w dieslu, czas mnie nie nagli więc nic nie wiadomo... :)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Inne » Komfort jazdy Corsa D, Astra III
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.