Przesunięty przez: Kaszubski
9 Lipiec 2016, 10:34
Kilka pytań (głośniki, alarm, itd)
Autor Wiadomość
 tereferee


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 34
Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 7
Skąd: Katowice
Wysłany: 23 Maj 2010, 22:48   Kilka pytań (głośniki, alarm, itd)

Witam ;) Na samym początku chciałbym się przywitać, gdyż jest to mój 1 post na tym forum :)
Jestem szczęśliwym współwłaścicielem Opla Corsy D (niestety tylko 1.2 :E).
Autko ma tydzień i dopiero teraz mam do niego większy dostęp, a co za tym idzie czas na ulepszenia i modyfikacje :)
Wcześniej miałem opla corsę c, ale poszedł już w świat :P

Póki co mam (aso w sumie ma) problem z alarmem i centralnym zamkiem. Sprawa wygląda tak: gdy alarm się całkowicie uzbroi nie da się otworzyć centralnego zamku z pilota (trzeba przekręcić kluczykiem, otworzyć drzwi i dopiero śmiga otwarcie wszystkich drzwi). Byłem w ASO parę dni temu i stwierdzili, że jest złe oprogramowanie na platformie i usypia powoli czujniki i przez to nie da się go otworzyć. Jest to możliwe czy coś kombinują? Alarm jest od nich. W ogóle to przekręcając kluczyk otwiera się tylko zamek kierowcy (chyba powinny wszystkie, czyż nie)?

Lepiej przejdę do moich pytań, gdyż już mnie to ASO ładnie zdenerwowało:
1. Jakie polecacie głośniki do fabrycznego radia CD bez mp3? Mam te 4 standardowe i głównie chciałbym na początku walnąć jakieś na tył i może tam na przód (chyba też tam można umieścić głośnik). Jak wygląda demontaż tych tylnych paneli, bo z tego co widziałem to chyba są na zatrzask.. Jest jakiś ciekawy knif na to (z której strony najlepiej zacząć)?
2. Czym polecacie myć autko i jaki wosk do tego ;) ? Wcześniej auto już było lekko zjechane, więc myłem "byle czym".
3. Czy jak mam te fabryczne radio to są poprowadzone kable na tył i na ten centralny głośnik?
4. Jak macie jakieś uwagi: np. co warto wymienić, co zmodyfikować to walcie, bo na razie zapoznaje się z tym modelem corsy :D
Póki są nowe zaczepy i są "jędrne" to planuje podłączyć podgrzewanie na lusterkach, ale myślę, że nie będzie z tym problemu.

Dzięki za uwagę i Pozdrawiam Wszystkich ;)
Mateusz
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 24 Maj 2010, 20:08   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


1. Co do jakie głośniki to Ci nie pomogę, bo zostałem przy fabrycznych 6, ale jeżeli chodzi o wymianę to musisz zdjąć tapicerkę drzwi, samej kratki się nie da, ale nie martw się jest to dość proste tylko trzeba delikatnie, a i przy okazji od razu zrób sobie podgrzewane lustra, bo i tak musisz zdjąć tapicerkę, na forum opisałem jak je zrobić samemu z kosztami poniżej 100 zł.
2. Omijaj szerokim łukiem myjki automatyczne (niszczą lakier będziesz miał paski) wskazane używać wosk ja używam koloryzujący i autko prezentuje się cacy.
3. Powinny być, chociaż powiem ci że co wersja to instalacja elektryczna jest inna.
4.Lusterka podgrzewane (ok 100 zł), lusterko wsteczne fotochromatyczne (ok, 100 zł), fabryczne radio z dużym wyświetlaczem (ok. 1000 zł) lub sam duży wyświetlacz (ok. 200 zł + ok. 150 zł za wylogowanie).
Życzę miłego użytkowania.
PS często smaruj zawiasy i ruchome części karoserii i plastików, bo szybko zaczynają skrzypieć.
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 24 Maj 2010, 20:16   

tereferee napisał/a:
. Czym polecacie myć autko i jaki wosk do tego ? Wcześniej auto już było lekko zjechane, więc myłem "byle czym".


Do nowego lakieru polecam wosk, który polecił mi Spidan. Świetny:

SONAX Nano Pro 1

http://www.autokosmetyki....dycji,p433.html

PS. Można go kupić, za cenę z Aledrogo chociażby w TESCO.
 
     
 tereferee


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 34
Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 7
Skąd: Katowice
Wysłany: 24 Maj 2010, 21:26   

@mauro
1. 6 mówisz? Nie dawałeś dodatkowo tam na przód? No właśnie przeglądnąłem większość tematów i widziałem ten napisany przez Ciebie. Za niedługo się za to zabiorę, bo póki co co chwilę pada i pogoda jest niepewna. Co to w ogóle jest tam za guzik :D ? To jest osłonka jakiejś śrubki?
2. No to bankowo, do myjni kiedyś jeździłem w ostateczności, teraz nie mam zamiaru jeździć tam w ogóle.
3. Tam są okrągłe te głośniki? Ilu calowy się tam mieści (wolę wcześniej się już w nie zaopatrzyć i w razie czego podskoczyć tylko po kable do saturna)?

@Finos
ok super, jutro i tak jadę do saturna pooglądać głośniki, więc przy okazji w tesco zobacze po ile stoi + jakąś fajną myjkę zakupię, bo wcześniej myłem niby szmatą z mikrofibry, a było widać jak lekko rysuje lakier.
 
 
     
 jacmaz


Informacje
LPG: Tak
Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 33
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 24 Maj 2010, 23:32   

Co do wosków polecam serię platinum, są rewelacyjne:
http://www.autokosmetyki....world,p267.html
i
http://www.autokosmetyki....odowy,p152.html
 
 
     
 tereferee


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 34
Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 7
Skąd: Katowice
Wysłany: 24 Maj 2010, 23:52   

jacmaz napisał/a:
Co do wosków polecam serię platinum, są rewelacyjne:
http://www.autokosmetyki....world,p267.html
i
http://www.autokosmetyki....odowy,p152.html
Też zwrócę na nie jutro uwagę, pooglądam, poczytam i coś kupię ;)

Kurde, ale denerwuje mnie ten zepsuty alarm+centralny.. Chyba pojadę do ASO i zrobie im ładny opr :E
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 25 Maj 2010, 12:32   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


Ja mam fabrycznie 6 i tak było. Jeżeli chodzi o zdjęcie tapicerki to opisane jest w tym moim temacie krok po kroku jakie śrubki należy odkręcić. A o jaki guzik chodzi?

[ Dodano: 25 Maj 2010, 13:35 ]
hmmm ilu calowy? powiem że nie mam pojęcia, bo nie mierzyłem, ale nie martw się zdjęcie tapicerki jest na prawdę banalne (za pierwszym razem trwa około 15 min, kolejne 5 min)
 
 
     
 tereferee


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 34
Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 7
Skąd: Katowice
Wysłany: 25 Maj 2010, 15:22   

mauro napisał/a:
Ja mam fabrycznie 6 i tak było. Jeżeli chodzi o zdjęcie tapicerki to opisane jest w tym moim temacie krok po kroku jakie śrubki należy odkręcić. A o jaki guzik chodzi?

[ Dodano: 25 Maj 2010, 13:35 ]
hmmm ilu calowy? powiem że nie mam pojęcia, bo nie mierzyłem, ale nie martw się zdjęcie tapicerki jest na prawdę banalne (za pierwszym razem trwa około 15 min, kolejne 5 min)

aha no to spoko ;)

taki guziczek jest na przodzie tej calej zabudowy, tam gdzie jest 7 glosnik.
Jak to wcisne na maxa to wyskoczy mi ta kratka maskujaca glosnik, czy to sluzy do czegos innego?
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31 Maj 2010, 02:25   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


"taki guziczek" to czujnik temperatury jeśli masz klimatronik.
Jeśli nie masz klimatronika to zaślepka.
Wciskasz go do środka albo z boku podważasz kratkę w której jest zamocowany do demontażu.
 
 
     
 Hornet


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Maciek
Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 22
Skąd: wlkp
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 1 Lipiec 2015, 18:22   
   Moje auto: Corsa C 1.2


Podepnę się pod ten temat, bo nie mogę założyć nowego.
Ojciec kupił ostatnio Corsę D z 2011 roku (1.4 XEL) i w schowku znalazłem takie coś:


Od czego to jest "myls" ?
 
     
 gregor_bs


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Greg
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 185
Skąd: Tychy
Wysłany: 3 Lipiec 2015, 22:09   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.3 CDTI


Hornet napisał/a:
Podepnę się pod ten temat, bo nie mogę założyć nowego.
Ojciec kupił ostatnio Corsę D z 2011 roku (1.4 XEL) i w schowku znalazłem takie coś:
[url=http://s28.postimg.o...008.jpg]Obrazek[/url]

Od czego to jest "myls" ?


To są klipsy mocujące dywanik do podłogi.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Inne » Kilka pytań (głośniki, alarm, itd)
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.