[Corsa B] CB GSI R&B
Autor Wiadomość
 OL!
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 8 Październik 2010, 09:58   

Cytat:
wymieniłem tylko krokowca

to i tak wyczyn - szkoda tylko że jeśli już dostałeś się do kroko - to mogłeś podłubać jeszcze chwile i dorwać potencjometr ...
dodaj jakieś inne foto - może jakieś niepodkręcane - nie widać zbytnio przednich świateł ;)

powiedz mi - jak ci się trzyma motorownia ?
 
     
 tnj86


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Ostrów WLKP
Wysłany: 8 Październik 2010, 10:30   

No Oli co do motoru to trzyma się ok czasem falują tylko obroty na "luzie" ale czasem, podejrzewam że łapie na ssącym gdzieś lewe powietrze ale tym się zajmę na przyszły sezon, a co do reszty to lekko poci się na składaniu skrzyni i miski olejowej wymieniłem simering uszczelniający na wale ale jeszcze się poci :/ . Tak ogólnie nie ma ubytków oleju. Dziś zauważyłem jeszcze że jak hamuje ostro to mi hamulce puszczają pedał wpada a auto jakby nie hamowało i zastanawiam się co może być przyczyną.

Ogólnie podsumowując mam jeszcze trochę pracy pod maską ;] ale to już nie w tym sezonie ;]

A zdjęcia oto na chwile obecną aktualne ;] lepsze wstawię później
 
 
     
 OL!
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 8 Październik 2010, 10:52   

tnj86 napisał/a:
czasem falują tylko obroty na "luzie"

też tak mam i mimo uszczelnienia wszystkiego na ssącym - nadal tak jest - myślę że to nieoryginalny korkowiec ..
lecz po wymianie potencjometru i zainstalowaniu go na Techu - jest OK
tnj86 napisał/a:
lekko poci się na składaniu skrzyni i miski olejowej

też tak mam - ale wiem że każdy opel tak maże się "poci"
tnj86 napisał/a:
jak hamuje ostro to mi hamulce puszczają pedał wpada a auto jakby nie hamowało i zastanawiam się co może być przyczyną.

ja podejrzewam że może to być wina serwa - bo też mam ten sam problem
natomiast masz ABS ? jeździsz na nim ? bo ja ABS-u nie używam (wypięty bezpiecznik)
przed odpaleniem autka spróbuj trochę pompować hamulcem - odpal - i ostro zahamuj. jeśli będzie lepiej tzn że serwo się kończy
 
     
 tnj86


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Ostrów WLKP
Wysłany: 8 Październik 2010, 11:07   

Tak Oli mam ABS i jeżdżę na nim nieraz się świeci ale jak zgaszę i odpalę ponownie to już jest ok.

Widzę że mamy te same objawy ;] , mam zamiar je zlikwidować. Na razie Corsa czeka na kanał i będzie cała konserwowana barankiem od spodu przed zimą bo była sprowadzona z włoch więc blacha jest zdrowa ;]. Podłużnice przednie dodatkowo wzmocnione, zostały jeszcze tylne gniazda sprężyn ;] i będzie ok.

Także małymi kroczkami do celu ;] tzw. no może ideału o ile życia i kasa pozwoli

A tak nawiasem to ile ci Oli pali ta twoja ??

Moja jak ostatnio obliczałem spaliła mi 7,03 litra na setkę ale jechałem ponad 100 nieraz 160, a we wakacje jak jechałem to na pełnym baku i niecałej połowie straciłem za 300 złotych paliwa przejechałem prawie 1000km, ale na autostradzie 150 nie schodziło
Ostatnio zmieniony przez tnj86 8 Październik 2010, 11:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 OL!
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 8 Październik 2010, 11:10   

tnj86 napisał/a:
nieraz się świeci ale jak zgaszę i odpalę ponownie to już jest ok.


wystarczy że wyjmiesz bezpiecznik i wsadzisz go ponownie....
przyczepności życzę ;)
 
     
 Nikonen
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 24 Październik 2010, 12:59   

Corsę widziałem przed wczoraj na żywo:D Na prawdę dobrze się prezentuje:D Oby tak dalej!
 
     
 OL!
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 24 Październik 2010, 13:13   

tnj86 napisał/a:
to ile ci Oli pali ta twoja ??


też wychodzi coś ok 7,3L/100km
średnie prędkości - 100 do 180 na trasie ...
w mieszanej + to że jej nie żałuje to pali 8 L
stosunek mocy do masy jest bdb więc mimo poj, 1589 te silniki nie palą wiele :)
 
     
 tnj86


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Ostrów WLKP
Wysłany: 26 Październik 2010, 11:45   

Otóż iż Corsa została sprowadzona rok temu z Włoch i praktycznie nie miała w niektórych miejscach konserwacji tylko zdrowa goła blacha nadszedł ten czas...
No i stało się Corsa doczekała się w końcu tydzień temu konserwacji podwozia, którą wykonałem własnoręcznie wraz z tatą ;]. Koszt niewielki jakieś 90 złotych wraz z pistoletem a efekt i ochrona zimą bezcenna :hurra:
A oto fotki :
Pacjent na podnośniku ;] oczywiście SETUP już ZIMOWY ;]


a tu już po zabiegu :



W piwnicy przygotowuję już na sezon letni felgi aluett 15 calowe - środek malowany na biało i rant spolerowany jak się uda na lustro, śrubki czarne i może czerwony ring ;] a bębny na wiosnę i zaciski powędrują w czarny lub srebrny kolor
Spy shoty wstawię później .
 
 
     
 Hakus



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Pomógł: 11 razy
Wiek: 36
Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 100
Skąd: Radom
Wysłany: 26 Październik 2010, 23:44   
   Moje auto: Vmax: 170 km/h


A planujesz pozbyć się czarnej listw z drzwi ;>
 
 
     
 tnj86


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Ostrów WLKP
Wysłany: 27 Październik 2010, 08:32   

No Hakus zaświtał mi taki pomysł w głowie ale wtedy nie wiem czy nie musiałbym oddać elementów do lakiernika jeśli wcześniej ta corsa była malowana, także jak na razie te elementy wolę zostawić a drugi powód jest taki że jak wiadomo na naszych parkingach nie brakuj "idiotów" którzy nie patrzą jak otwierają drzwi niestety.

A oto spy Shot jednej z felg (polerka jeszcze nie skończona)
 
 
     
 Hakus



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Pomógł: 11 razy
Wiek: 36
Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 100
Skąd: Radom
Wysłany: 27 Październik 2010, 10:11   
   Moje auto: Vmax: 170 km/h


tnj86 napisał/a:
ale wtedy nie wiem czy nie musiałbym oddać elementów do lakiernika jeśli wcześniej ta corsa była malowana, także jak na razie te elementy wolę zostawić a drugi powód jest taki że jak wiadomo na naszych parkingach nie brakuj "idiotów" którzy nie patrzą jak otwierają drzwi niestety.

Z podobnego powodu ja mam jeszcze swoje u siebie bo nie wiem co może mnie tam spotkać.


hmm felga fajna a ile cię wyniosło malowanie :>?
 
 
     
 tnj86


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Ostrów WLKP
Wysłany: 27 Październik 2010, 10:20   

No Hakus wiadomo budżet skromny to trzeba było coś wymyślić ;]. Więc malowanie wyniosło mnie na razie kolo 40 złotych (koszty farby 21 zł, plus papier ścierny do zmatowienia i spolerowania rantów plus taśma do obklejenia) ;] . Na razie mam zrobione dwie felgi (muszę jeszcze je wypolerować pastą autosol i tempo) jeszcze dwie czekają na pomalowanie i idą do wulkanizatora na wyważanie i pompowaniem azotem i na wymianę zaworków na chrom lub ukryte wentyle.
 
 
     
 Cz@rek



Informacje
opolskie

Imię: Jarek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 163
Skąd: Opole
Wysłany: 27 Październik 2010, 10:38   
   Moje auto: Corsa C 1.2 Black&Silver


Cytat:
Z podobnego powodu ja mam jeszcze swoje u siebie bo nie wiem co może mnie tam spotkać.


A mnie tam się takie listwy podobają jakoś przełamują dużą powierzchnie drzwi można pomyśleć nad pomalowaniem w kolor auta albo na głęboki czarny
 
 
     
 tnj86


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Ostrów WLKP
Wysłany: 27 Październik 2010, 11:40   

Rozważałem w kolor auta ale boję się że lakier będzie się łuszczył bo te listy są jakby gumowe :/ a nie plastikowe jak w cc
 
 
     
 Wiscoo


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Wiek: 36
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 42
Skąd: Wrocław
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 17 Luty 2011, 20:40   

Hej, mam do Ciebie prośbę. Możesz ze dwie fotki pstryknąć od przodu auta, chodzi mi o te reflektory - w trybie daylight i z włączonym mijania?
 
 
     
 tnj86


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Ostrów WLKP
Wysłany: 21 Luty 2011, 10:19   

Masz tu fotki : CB GSI Dayline

a tu masz dodatkową nieco po ciemku ;]
DAYLINE po ciemku nieco

[ Dodano: 7 Marzec 2011, 11:04 ]
No i Wiosna już tuż tuż więc pora na lekkie zmiany ;]
Do auta zawędrowały już felgi 15 cali et 38 z oponkami uniroyal rainsport 195/45, maskę dźwigają siłowniki firmy JOM, kierunki boczna Black marki JOM, lampy przednie szklane firmy FK z jednym ringiem a na nich brewki JOM.
Wymienione zostały okładziny hamulcowe, gdyż stare popękały i rozleciały się w środku bębna :/ . Nie wiem dlaczego ale miały rowek po środku i w bębnie fabrycznie też był rowek. Bębny zostały zebrane na tokarce i zamontowane zostały nowe okładziny firmy JURID, oraz odpowietrzony układ hamulcowy.

W planach podróż do wuja (mechanika) i wymiana uszczelki wału od strony rozrządu ;] no i czakanie aż wkońcu się gdzieś znajdzie dokładka (guma) pod przedni zderzak, jeśli nie znajdzie się ori to bedę zmuszony adaptować dokładkę od golfa vr6 lub astry II

A z tego co nie widać to wymieniłem podświetlenie licznika na białe i wskazówki od audi a4 bodajże

Co po zmianach CB wygląda następująco:






[ Dodano: 15 Marzec 2011, 08:29 ]
No i mały update - brewki OUT i na zderzaku zawitał wkońcu hokej ;]
A oto fotki:




[ Dodano: 5 Sierpień 2011, 12:25 ]
Co do Auta to trochę zostało porobione, wymienione świece na Boscha 4 elektrodowe, kable na oryginalne BERU, wymienione lampy przednie na Soczewki firmy ABM (w końcu zakupione nowe) - czeka je zmiana koloru tylko. No i w środku zawitało radyjko Pioneer MVH 7300 SD - muszę przyznać że jakość dźwięku jest naprawdę rewelacyjna, ale na przód zamiast odseparowanego Clariona planuję wstawić HERTZA HSK.

Poniżej foty z wnętrza ;] Później wstawię fot y auta z zewnątrz.





A oto obiecane zdjęcia auta




tu link do zdjęć : http://www.fotosik.pl/pok...2d9f1e4e6c.html
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 22 Sierpień 2011, 20:23   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Corsa Się zmienia raz na lepsze raz na gorsze... Ale cały czas :) Powiem ci szczerze jedną rzecz nie podoba mi się lakierowany przód na czarno.. Zalatuje Audi... Ale Ogolnie to bardzo dobrze wygląda ta twoja Corsa
 
 
     
 tnj86


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Ostrów WLKP
Wysłany: 23 Sierpień 2011, 09:58   

Damian przód nie jest lakierowany tylko oklejony folią 3m carbon, w każdym razie mogę to odkleić w każdym momencie ;].

Zapomniałem dodać że lampki już mają zmieniony kolor
(rozklejane suszarką) a oto fotki lampek.





A to foto jak wyglądają na aucie


W między czasie odnawiam felgi ZENDERA 15 cali et 35, zakupione z allegro jakiś nie powiem kto pomalował felgi olejną farbą więc wszystkie felgi mają już ściągniętą farbę już są malnięte podkładem i lakierem metalic ;] zostanie mi polerka rantów no i ogumienie ;]

Fotki już niebawem
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 23 Sierpień 2011, 13:14   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Hmm W Każdym razie nie do końca to Pasuje Corsie... Co do Lampek ładne... A ty masz Jakiś Uraz do Brewek... Jak tak ci się podoba bad Look przebuduj maskę i bedzie 100% lepiej( to taka moja sugestia

Felgi Zendera brzmi dobrze :) Teraz Chętnie poczekam na Efekty :)
 
 
     
 tnj86


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Ostrów WLKP
Wysłany: 29 Sierpień 2011, 19:53   

A oto kolejny update.
fELGI 15 CALI ZENDER'a et 35 - odnowione czarny mat z lekkim dodatkiem brokatu i lakieru. Troche trwało odnowienie bo poprzedni właściciel pomalował je farbą olejną :/ . Ale wygląd felg myślę że warty był pracy ;]




A tu niespodzianka tzw MID - do ukończenia został mi tylko do pociągnięcia kabelek od sygnału wtrysku no i przeprogramowanie go pod moją CB (już mam gościa co mi to zrobi za odpowiedni casch :twisted: )


Do autka zawitały lusterka GM oryginalne w pełnej elektryce ;] alledrogo okazało się tanie bo jedno lusterko wyniosło mnie 19 złotych

W planach ogumienie na felgi zendera i dokończenie mida oraz zakup przekaźnika do podgrzewania lusterek jeśli ktoś ma to chętnie przygarnę ;]

Na chwilę obecną zamieszczam aktualne fotki z nowym felunkiem i gumami ;]



Sory za jakość zdjęć ale robione telefonem ;]
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 3 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » [Corsa B] CB GSI R&B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.