[Corsa B] CB GSI R&B
Autor Wiadomość
 blazejwol



Informacje
Wiek: 37
Dołączył: 27 Lut 2010
Posty: 33
Skąd: Wolsztyn
Wysłany: 22 Maj 2010, 00:06   

CB rewelacyjnie się prezentuje :) życzę powodzenia w modach i oczywiście bezawaryjnego użytkowania ;)
 
 
     
 tnj86


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Ostrów WLKP
Wysłany: 22 Maj 2010, 10:23   

No Marces tylnie lampy mają homologację także nie przyczepią się do nich ;] ...

Koledzy a powiedzcie mi co może być powodem takiego wycieku?? :/


Muszę to jak najprędzej zrobić
 
 
     
 Rikku



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Łukasz
Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 95
Skąd: Opole
Wysłany: 22 Maj 2010, 10:28   
   Moje auto: GTC


Nie jest to czasem łączenie skrzyni biegów z silnikiem?
Simmering należało by wymienić.
 
 
     
 tnj86


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Ostrów WLKP
Wysłany: 22 Maj 2010, 10:38   

Olej jaki cieknie to olej slinikowy bo juz porównywałem, i zamierzam wymienic uszczelka pod miską no i ciekawe ile skasuja za wymiane tego simeringu jak Rikku tak mówisz
 
 
     
 Rikku



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Łukasz
Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 95
Skąd: Opole
Wysłany: 22 Maj 2010, 10:43   
   Moje auto: GTC


tnj86, wiesz cieżko z tego zdjęcia wyczytać. Ja sądzę, że może to być simmering na łączeniu skrzyni z silnikem. Z miski olejowej też lubi kapać. Musiał byś to sobie na kanale najlepiej sprawdzić.
 
 
     
 tnj86


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Ostrów WLKP
Wysłany: 22 Maj 2010, 10:47   

No właśnie już patrzyłem i z uszczalki pod miską też się poci i leci, ale wiesz uszczelka to "pryszcz" w porównaniu z tym simeringiem :/ a RIKKU olej ze skrzyni jakby ciekł to by miał czerwony kolr a nie taki jak olej silnikowy tak ?
 
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 23 Maj 2010, 21:59   
   Moje auto: VW Golf 4


Zacna gąska :) felgi bym może zmienił ale to Twoje wozidełko ;) nic tylko jeździć i jeździć
 
 
     
 tnj86


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Ostrów WLKP
Wysłany: 29 Maj 2010, 10:46   

No a oto fotki wydechu STEINMETZA który czeka na montaż, i małe spy shoty :D





a tu małe spy shoty



No i nastąpiły zmiany przednich lamp, angelsy oddałem tacie a u mnie zawitały soczewki firmy abm ze szklanym kloszem i xenonem - musiałem przemalować wkład chromowy na czarny,i naprawić ringi które nie świeciły, koszt naprawy ok 10 złotych i kilka godzin z lampami ;]
 
 
     
 Jerzy87
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 29 Maj 2010, 11:17   

tnj86 napisał/a:
i xenonem


A czy kolega wie ze za takie coś można stracić dowód rejestracyjny? O niebezpieczeństwie dla innych kierujących już nie wspomnę. Jak widzę takie "coś" oślepiające mnie w nocy to od razu mi podnosi mi się ciśnienie. :czerwkart:
 
     
 tnj86


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Ostrów WLKP
Wysłany: 31 Maj 2010, 08:01   

No według mnie to kwestia ustawienia świateł aby nie raziły po oczach i soczewek. Niektórzy używają bez soczewek i to powód oślepiania, lub źle ustawione światełka
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 31 Maj 2010, 08:34   
   Moje auto: ASTRA G


tnj86 napisał/a:
No według mnie to kwestia ustawienia świateł aby nie raziły po oczach i soczewek. Niektórzy używają bez soczewek i to powód oślepiania, lub źle ustawione światełka


jesteś w błędzie :cham:

kiedy fotki z felgami będą?
 
 
     
 tnj86


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Ostrów WLKP
Wysłany: 31 Maj 2010, 09:29   

Fotki z felgami będą jak się ociepli ;] jeszcze dwie mi zostały do zrobienia, a czy jestem w błędzie no może i tak ale zawsze mogę dać xenon na długie a krótkie zwykłe h7 wstawić;]

Obiecane fotki Black & Red




AKTUALNE FOTKI:




[ Dodano: 25 Czerwiec 2010, 08:08 ]
Nowy wydech na pokładzie ;]





No i zainstalowałem przełącznik do elektrycznej regulacji soczewek :D , i przeniosłem diodę od alarmu obok


Co do wyglądu obecnego powróciły felgi srebrne 15 calowe i zniknęły brewki ;]

Pirat czytałem na temat tych opon i nie wyjdą właśnie balony z nich, zresztą jak je założę to wstawię fotkę, a dlaczego taki profil, otóż lepszy komfort jazdy a poza tym będzie lekki naciąg.

Update z dnia 13 Piątek ;] hehe

Oto co przyszło do mnie kurierem:


Z innych rzeczy wymieniony został simering na wale korbowodowym, świece na sportowe firmy BRISK DR15TXS, kable zapłonowe na firmy Hans Preis, a do montażu czeka nowy silnik krokowy no i potencjometr. No i na tylnych felgach zawitały opony Continental 175/55/15 ;]
 
 
     
 OL!
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 30 Wrzesień 2010, 15:09   

tnj86, - pakuj te lampy - i pokaż efekt - to Twoja GSi - to jedyna która mi sie podoba ...
ps.- co do potencjometra - uważaj by był oryginalny - bo będą problemy - i po założeniu jedz na techa
 
     
 Adzi
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 30 Wrzesień 2010, 16:39   

OLi napisał/a:
to Twoja GSi - to jedyna która mi sie podoba ...

Dzięki ;p

Dobrze, że ściągnąłeś brewki... :hurra: Co do lamp wyglądają dosyć dziwnie, czekam aż je założysz. ;)
 
     
 tnj86


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Ostrów WLKP
Wysłany: 7 Październik 2010, 14:46   

Oto foto z lampami nowymi w przodzie ;]


A oto update z nowości jakie zawitały to :

Zawitały na tył BLACK CLEAR diodowe

Pociągnięta została instalacja CAR Audio do bagażnika, gdzie zawitał wzmacniacz ALPINE MRV-1000 seri V12, oraz głośnik HERTZ 25cm 500W podłączony sygnał na wzmacniacz pod antene i dodatkowo włączany przyciskiem.

Zakupiono felgi stalowe 14 et 43 na zime z ogumieniem CONTINENTAL CONTI WINTER 185/55 z rantem ochronnym i pomalowane ranty na czerwono ;]


W planach zmiana lusterek na podgrzewane i elektrycznie sterowane (zakupione - problem z instalacją :/ ) i zmiana felg na zimowe gdyż dziś złapałem gume na letnich :/ .

Zakupione zostały również felgi z ogumieniem na sezon 2011 ;]
A oto one : FELGI 15 cali et 38 7 cali szerokości 195/45 Uniroyal rainsport 1
Liczę na propozycje bo mam zamiar je odnowić i pomalować ;]

A już w krótce dodam zdjęcia z zimowego SETUP'u

A i nie dziękuję Oli bo zapeszę a c do potencjometra to nie wymieniłem go jeszcze bo dostanie się do niego to masakra :/ wymieniłem tylko krokowca
 
 
     
 OL!
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 8 Październik 2010, 09:58   

Cytat:
wymieniłem tylko krokowca

to i tak wyczyn - szkoda tylko że jeśli już dostałeś się do kroko - to mogłeś podłubać jeszcze chwile i dorwać potencjometr ...
dodaj jakieś inne foto - może jakieś niepodkręcane - nie widać zbytnio przednich świateł ;)

powiedz mi - jak ci się trzyma motorownia ?
 
     
 tnj86


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Ostrów WLKP
Wysłany: 8 Październik 2010, 10:30   

No Oli co do motoru to trzyma się ok czasem falują tylko obroty na "luzie" ale czasem, podejrzewam że łapie na ssącym gdzieś lewe powietrze ale tym się zajmę na przyszły sezon, a co do reszty to lekko poci się na składaniu skrzyni i miski olejowej wymieniłem simering uszczelniający na wale ale jeszcze się poci :/ . Tak ogólnie nie ma ubytków oleju. Dziś zauważyłem jeszcze że jak hamuje ostro to mi hamulce puszczają pedał wpada a auto jakby nie hamowało i zastanawiam się co może być przyczyną.

Ogólnie podsumowując mam jeszcze trochę pracy pod maską ;] ale to już nie w tym sezonie ;]

A zdjęcia oto na chwile obecną aktualne ;] lepsze wstawię później
 
 
     
 OL!
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 8 Październik 2010, 10:52   

tnj86 napisał/a:
czasem falują tylko obroty na "luzie"

też tak mam i mimo uszczelnienia wszystkiego na ssącym - nadal tak jest - myślę że to nieoryginalny korkowiec ..
lecz po wymianie potencjometru i zainstalowaniu go na Techu - jest OK
tnj86 napisał/a:
lekko poci się na składaniu skrzyni i miski olejowej

też tak mam - ale wiem że każdy opel tak maże się "poci"
tnj86 napisał/a:
jak hamuje ostro to mi hamulce puszczają pedał wpada a auto jakby nie hamowało i zastanawiam się co może być przyczyną.

ja podejrzewam że może to być wina serwa - bo też mam ten sam problem
natomiast masz ABS ? jeździsz na nim ? bo ja ABS-u nie używam (wypięty bezpiecznik)
przed odpaleniem autka spróbuj trochę pompować hamulcem - odpal - i ostro zahamuj. jeśli będzie lepiej tzn że serwo się kończy
 
     
 tnj86


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Ostrów WLKP
Wysłany: 8 Październik 2010, 11:07   

Tak Oli mam ABS i jeżdżę na nim nieraz się świeci ale jak zgaszę i odpalę ponownie to już jest ok.

Widzę że mamy te same objawy ;] , mam zamiar je zlikwidować. Na razie Corsa czeka na kanał i będzie cała konserwowana barankiem od spodu przed zimą bo była sprowadzona z włoch więc blacha jest zdrowa ;]. Podłużnice przednie dodatkowo wzmocnione, zostały jeszcze tylne gniazda sprężyn ;] i będzie ok.

Także małymi kroczkami do celu ;] tzw. no może ideału o ile życia i kasa pozwoli

A tak nawiasem to ile ci Oli pali ta twoja ??

Moja jak ostatnio obliczałem spaliła mi 7,03 litra na setkę ale jechałem ponad 100 nieraz 160, a we wakacje jak jechałem to na pełnym baku i niecałej połowie straciłem za 300 złotych paliwa przejechałem prawie 1000km, ale na autostradzie 150 nie schodziło
Ostatnio zmieniony przez tnj86 8 Październik 2010, 11:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 OL!
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 8 Październik 2010, 11:10   

tnj86 napisał/a:
nieraz się świeci ale jak zgaszę i odpalę ponownie to już jest ok.


wystarczy że wyjmiesz bezpiecznik i wsadzisz go ponownie....
przyczepności życzę ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 3 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » [Corsa B] CB GSI R&B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.