Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 13:32
Przeciek wody do kabiny Corsa C
Autor Wiadomość
 wars


Informacje
mazowieckie

Dołączył: 18 Kwi 2011
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 1 Wrzesień 2012, 06:07   

Widzę, że to bardziej skomplikowany problem. Ciężka sprawa. Raczej to nie może być problem braku "jakiejś osłony". Przecież gdyby to była osłona to przeciek występowalby od momentu zakupu samochodu. A np. w moim przypadku stało się to po roku od zakupu Corsy. Zastanawiam się czy nie mogło stać się to po wymianie filtra przeciwpyłkowego? Może jakaś uszczelka mogła się wtedy odgiąć czy coś takiego?
 
 
     
 Lucker20


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 23 Cze 2012
Posty: 68
Skąd: Chodzież
Wysłany: 1 Wrzesień 2012, 19:22   

znalazłem parę pomysłów na ten problem co można zrobić


Miałem dokładnie taki sam przeciek. Sprawa jest zbyt skomplikowana intelektualnie dla mechaników ASO, dlatego trzeba samemu im wskazać źródło przecieku.
Ponad pedałem sprzęgła, na ścianie karoserii znajduje się plastikowa puszka (zaślepka), wzdłuż której idą jakieś przewody. Nieszczelna może być uszczelka wokół tej puszki, lub izolacje przewodów przechodzących przez karoserię od strony silnika.
Trudność walki z tym schorzeniem wynika z potrzeby zdjęcia całej plastikowej atrapy podszybia z piorami wycieraczek i wyjęcia zbiornika płynu do spryskiwaczy, co oznacza po prostu trudny dostęp od strony silnika. Jeśli lubisz się bawić możesz spróbować - mnie się nie chciało, zwłaszcza jeśli samochód jest na gwarancji...
pozdrawiam i życzę skuteczności

Miałem ten sam problem, nie chciało mi się rozbierac całego podzszybia i zrobiłem to w bardzo prymitywny ale skuteczny sposób, między podzszybie a czarną skrzynkę ( cheba z przekaźnikami), zrobiłem rynnę ze starej plastykowej butelki. Mam to draństwo już cheba ze 3 albo 4 lata i święty spokój - pozdrwiam Grzegorz.



jestem w trakcie naprawy kolejnej corsy wada fabryczna.nalezy uszczelnic element zaslepki dokladnie pod przewodem sprzegla.ja uszczelniam klejem do szyb,bardzo elastycznym.trzeba zdjac plast.podszybie,wycieraczki,mech.wycier.,ja odcagam pompe ham z przewod.,rozlaczam przewod elast sprzegla,wyciagam serwo ham imamy duuuuzzzzooooo miejsca.powodzenia
 
 
     
 _mefius_


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Dołączył: 13 Cze 2011
Posty: 17
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Maj 2013, 20:29   

Odświeżam temat.
Ostatnio mam ten sam problem. Trochę wody ląduje mi na dywaniku od strony kierowcy. Dziś np po nocnym deszczu dywanik suchy a jak ruszam autem to zaczyna kapać woda.
Udrożniłem wszelkie kanaliki pod plastikiem podszybia z liści i błota. Tą skrzyneczkę też udrożniłem ale zauważyłem że jest tam jakaś dziura zaślepiona gumą. Ta guma sparciała.
Dostęp tak jest dość upierdliwy, bo musiałem zdemontować wycieraczkę, podszybie i zbiorniczek do spryskiwaczy. Niestety okazało się, że mimo iż zaślepiłem tą dziurę to nadal ta woda się pojawia. Mało ale pojawia.
Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?
 
 
     
 pankamyk



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 39
Dołączył: 03 Gru 2012
Posty: 30
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 14 Czerwiec 2013, 23:07   

witam! Mam dokładnie ten sam problem. Bardzo zainteresował mnie wątek z wymianą szyby przedniej co miało być przyczyną przecieku. Miałem ją wymienianą rok temu, a dopiero teraz podczas tych ulewnych dni zdarzyły mi się te przecieki. Sprawa myślałem, że błaha ale gnijąca woda pod gumowym korytkiem to nić zabawnego. Corsy mają zawalone liśćmi podszybie ale wybieranie liści jest możliwe tylko od strony akumulatora. U mnie nic nie pomogło. Myślę nad rozłożeniem i złożeniem ponownie podszybia (bo pomyślałem, że to od wymiany akumulatora i rozkręceniu podszybia coś namieszałem). Czekam na jakiś sprawdzony sposób. Pozdrawiam.
 
 
     
 _mefius_


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Dołączył: 13 Cze 2011
Posty: 17
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15 Czerwiec 2013, 08:36   

Jadę dziś na działkę i mam ten sam pomysł, żeby to wszystko rezebrać.
Ja jeszcze dodam że wymieniłem tylną klapę, bo jej dół rdzewiał. Okazało się że woda z solą była zaciągana przy uszczelce wycieraczki. W środku klapy miałem Wieliczkę... :uuu:
 
 
     
  tuning090



Informacje
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 80
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 30 Czerwiec 2013, 00:59   

Ja akurat miałem ten sam problem w zeszłym roku. Porozbierałem podszybie i powybierałem liście. Było też trochę liści w takich zakamarkach, gdzie nie mogłem sięgnąć ręką no i użyłem do tego odkurzacza.
 
 
     
 pankamyk



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 39
Dołączył: 03 Gru 2012
Posty: 30
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 3 Lipiec 2013, 13:31   

Wybrałem się na myjnie S-O, wcześniej wybrałem rękami syf, ziemie, liście z przestrzeni pod zbiornikiem spryskiwacza i wokół akumulatora a także spusty po obu stronach odprowadzające wodę. Nic nie rozbierałem z braku czasu. Spusty były zawalone syfem. Na myjni wsadziłem węża "od góry" i dałem na full gorącą wodę. Wypłukało resztę ziemi do czysta. Dopiero kolejne obfite deszcze pokażą jaki był tego efekt. Wnioski nie parkować pod drzewami i czyścić to regularnie :) szczegóły tutaj
 
 
     
 CORSA B 1,2


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Miro
Dołączył: 10 Wrz 2015
Posty: 1
Skąd: POLSKA
  Wysłany: 10 Wrzesień 2015, 12:40   Przeciek, woda lejąca się do kabiny Corsy C
   Moje auto: 1,2


nie mogę zamieścić zdjęć..
 
     
 Dariusz254


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Dariusz
Dołączył: 02 Maj 2014
Posty: 39
Skąd: Milanówek
Wysłany: 13 Listopad 2015, 20:59   
   Moje auto: Opel Corsa c 1.3 CDTI


tez uszczelka pada gdzie sa bezpieczniki pod szyba po lewej stronie tak u mnie bylo i wymienilem i juz mi nie leci woda.

[ Dodano: 13 Listopad 2015, 21:01 ]
uszczelka oczywiście pojemnika bezpieczników :)
 
     
 abc


Informacje
Dołączył: 31 Mar 2012
Posty: 2
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 29 Styczeń 2016, 19:38   

:jade:
hejka, czy ktoś spotkał się z przypadkiem, że z powodu przecieku dużego wody do przedziału kierowcy (a taki mamy) samochód miał kłopot z odpaleniem (elektronika) - symbol F(ail) na desce rozdzielczej w 1,2 półautomacie ?
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Wyposażenie wnętrza » Przeciek wody do kabiny Corsa C
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.