Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 13:51
Tłumik środkowy i końcowy corsa c 1.8 16V
Autor Wiadomość
 seba1212


Informacje
mazowieckie

Wiek: 43
Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 2
Skąd: Pionki
  Wysłany: 3 Maj 2010, 18:26   Tłumik środkowy i końcowy corsa c 1.8 16V

Witam,
Chciałbym wymienić tłumik środkowy i końcowy w corsie 1.8 16V (przerdzewiał już płaszcz ochronny oraz w tłumiku końcowym szykuje się dziurka). Mam pytanie czy istnieją zamienniki do kompletu tłumików? Ile kosztują takie zamienniki bądź oryginalny tłumik? Czy zamienniki wpłyną na głośniejszą pracę i jaki będzie miało wpływ na moc silnika?
Pozdrawiam
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 3 Maj 2010, 18:56   

Witam, wymieniałem rok temu tłumik końcowy, zdecydowałem się na zamiennik który kosztował 130zł, tłumik jest trochę głośniejszy niż oryginalny, ale nie jest to dokuczliwe, właściwie to nawet dźwięk jest przyjemny bo słychać taki delikatny basowy pomruk :) Z tego co kojarzę np. oryginalny tłumik końcowy kosztuje coś prawie 300zł.. niestety co do środkowego nie orientuję się, ale też pewnie zdecydowałbym się na zamiennik.
 
 
     
 seba1212


Informacje
mazowieckie

Wiek: 43
Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 2
Skąd: Pionki
Wysłany: 3 Maj 2010, 19:11   

Witam,
Ja próbowałem szukać zamiennika pod silnik 1.8 i jakoś nie dałem rady. W sklepie podał mi tylko informację że może zaproponować mi tylko oryginał który to komplet (tłumik końcowy i środkowy) kosztuje ok 1000zł - stwierdził że do innych silników nie ma problemu z zamiennikami. Z końcowym to chyba będzie mniej problemu bo średnicę jakoś się dopasuje. Pewnie większy problem będę miał problem z tłumikiem środkowym.
Pozdrawiam
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.