[Corsa B] Corsa B 1,4 5d
Autor Wiadomość
 Pablo-87



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Wiek: 36
Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 68
Skąd: WZU / Olsztyn
Wysłany: 7 Maj 2010, 20:57   [Corsa B] Corsa B 1,4 5d
   Moje auto: Corsa B


Witam
Jest to mój pierwszy post na tym forum. Corsę kupiłem na początku grudnia 2009 roku. Szukałem vw polo ale niestety zabrakło funduszy na coś w przyzwoitym stanie. Corsę kupiłem od pierwszego właściciela (posiadała jeszcze czarne tablice). Trochę jej danych:
- silnik 1,4 X14SZ 60 KM - może nie dużo ale mi wystarcza
- przebieg przy kupnie około 125000 km, obecnie zbliżam się do 130000 km
- kolor zielony, 5 drzwi - nie chciałem wersji 3d gdyż jeżdżę na uczelnię około 100-120 km i czasami parę osób się ze mną zabiera
- wersja ABW czyli Absolutny Brak Wszystkiego, co prawie mi nie przeszkadza :D , a nawet cieszy bo nie ma się co popsuć
- brak wspomagania
- szyby na korbkę
- brak centralnego zamka
- alarm, który raczej usunę gdyż lubi sam się włączyć
- radioodtwarzacz kasetowy Sony, bez RDS-u
Corsa nie jest już pierwszej młodości, wyprodukowana została w 1996 roku, ale pierwsza rejestracja nastąpiła na początku 1997. Prawdopodobnie przeżyła lekką stłuczkę bo przednia szyba ma inny rok produkcji oraz maska jest (podobno, ja się na tym nie znam) szpachlowana w miejscu zamka. Corsa nie doczeka się wielkiego tuningu, poprawię tylko parę rzecz, które są dla mnie niezbędne w aucie. Aktualnie autko jeździ na alufelgach z innej corsy, z oponami o rozmiarze 165/65 R14.
Lista zmian, które chciałbym dokonać o ile pozwolą mi na to fundusze:
- montaż centralnego zamka, najlepiej na pilota
- poprowadzenie na tył samochodu kabli głośnikowych (którędy najlepiej??)
- kupno nowych opon
- zakup jakiegoś radioodtwarzacza MP3 i głośników
Na razie tyle, jak mi się coś przypomni to dopiszę. A tu moje autko:

Na zdjęciach widać jeszcze szare zderzaki ale obecnie są pomalowane preparatem do pielęgnacji zderzaków - malowałem tydzień temu, jutro poprawka. Postaram się także wrzucić zdjęcia jak mi to wszystko wyszło.
 
 
     
 skald54
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 8 Maj 2010, 01:26   

Cześć, witamy w klubie FKC cosiara zewnętrznie dość ładna szkoda, że brakuje wspomagania
Ostatnio zmieniony przez PiotrK65 8 Maj 2010, 12:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 WojT90
Zasłużeni



Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Wojtek
Wiek: 33
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 156
Skąd: Kraków
Wysłany: 8 Maj 2010, 08:13   
   Moje auto: GOLF IV


yo :P kolejna 5d :) ładna oby służyła jak najlepiej :) szerokości :złyy:
 
 
     
 blazejwol



Informacje
Wiek: 37
Dołączył: 27 Lut 2010
Posty: 33
Skąd: Wolsztyn
Wysłany: 10 Maj 2010, 01:17   

Super kolor i silnik taki jaki chciałem mieć na początek u siebie ale jest 1,2 i nie narzekam :prysz: a co do wspomagania to też nie mam ale daje radę;) życzę aby zaplanowane mody wypaliły i bezawaryjnej jazdy :kierowca!:
 
 
     
 Pablo-87



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Wiek: 36
Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 68
Skąd: WZU / Olsztyn
Wysłany: 10 Maj 2010, 12:53   
   Moje auto: Corsa B


Zamieszczam efekt malowania zderzaków. Niestety trochę słabo to widać na tym zdjęciu.

blazejwol, co do silnika 1,4 - mi w sam raz wystarcza. Mody będą, w czerwcu planuję montaż centralnego zamka i poprowadzenie kabli do głośników na tył auta (jeżeli fundusze pozwolą).

[ Dodano: 12 Czerwiec 2010, 19:50 ]
Mała aktualizacja:)
Od zakupu minęło już pół roku. W tym czasie:
- przejechałem nim około 4 tyś. km - chyba to mało ale corsa prawie cały czas jeździ jednorazowo około 100 km po trasie;
- w lutym kupiłem nowy akumulator firmy Banner (podobno bardzo dobry, mechanik mi polecił);
- pod koniec kwietnia podczas wyjazdu na uczelnię autko nagle stanęło i d**a blada - padł alternator i został wymieniony na jakiś używany (na szczęście było to około 34 km od domu więc miał mnie kto zaholować a przez resztę tygodnia jeździłem renault clio);
- w maju poprowadziłem kable audio na tył auta;
- w czerwcu wymiana żarówek podświetlających zegary na nowe gdyż stare świeciły bardzo słabym światłem - nocą prawie nic nie było widać a teraz lekko się świeci nawet w dzień;
- również w tym samym czasie naprawiłem padnięte podświetlenie w kokpicie oraz dołożyłem dwie diody rozpraszające światło w okolice suwaka otwartego/zamkniętego obiegu powietrza (wiem, wiem - powinienem zrobić wszędzie diody ale sklepy już były pozamykane a ja nie mam zbyt dużej wprawy w tego typu sprawach więc jest jak jest, mnie ten efekt zadowala);
- zamontowany został centralny zamek, na razie otwierany z kluczyka, do końca czerwca postaram się zamontować sterowanie z pilota (już zrobione).
Oto zdjęcia:









[ Dodano: 29 Wrzesień 2010, 12:54 ]
Dwa dni temu zakupiłem nowe radyjko JVC KD-R35:
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » [Corsa B] Corsa B 1,4 5d
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.