Przesunięty przez: Kaszubski
1 Marzec 2016, 17:25
Rozbita corsa 1.4 16v
Autor Wiadomość
 Artikan


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Darek
Dołączył: 02 Lip 2014
Posty: 4
Skąd: Kraków
  Wysłany: 2 Lipiec 2014, 12:53   Rozbita corsa 1.4 16v
   Moje auto: Cora b 1.4 16v


Cześc, mam problem miesiąc temu kupiłem corse b wymieniłem rozrząd, klocki + tarcze przód. oleje itd .. jak to przy kupnie auta.. kilka dni temu mialem wypadek auto dość mocno porozbijane pytałem okolicznych blacharzy twierdzą ze nie opłaca sie robic z tym .. koszt samych czesci + robocizna + malowanie około 3tyś. pytanie teraz co zrobic .. kupic nową corse b jakos tanio, przełozyc silnik + ew. fotele (skóra, podgrzewane) itd czy rozebrac i na czesci sprzedac silnik caly ... nie mam pojecia co teraz zrobic

http://www.fotosik.pl/pok...5bf3f35528.html

http://www.fotosik.pl/pok...dcc5bb8997.html
Ostatnio zmieniony przez Artikan 2 Lipiec 2014, 16:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 CJ


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 123
Skąd: Brzeziny/Łódź
Wysłany: 2 Lipiec 2014, 13:49   
   Moje auto: Corsa B 1.0


Linki nieaktywne
 
 
     
 Banerx
Zasłużeni
VW Gruppe



Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Imię: Piotr
Wiek: 34
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 177
Skąd: Kraków
Wysłany: 2 Lipiec 2014, 15:18   
   Moje auto: Fabia I


Linki popraw daj w tagi url albo w code :)
 
 
     
 frytek04


Informacje
opolskie

Wiek: 35
Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 5
Skąd: Ściborzyce Małe
Wysłany: 2 Lipiec 2014, 18:42   



Z ciekawości przepisałem adres jednego zdjęcia :nc:

Jak dla mnie blacharze dobrze Ci radzą, tam nie mam co ratować a tym bardziej żeby się to opłacało.

Jak tak bardzo chwalisz sobie wyposażenie i silnik, to poszukaj lepiej corsy z zajechanym silnikiem i przekładaj.

Oraz już na koniec. Ile za nią dałeś? Bo może się okazać, że i tak by lepiej było kopić inny egzemplarz :...:
 
 
     
 Banerx
Zasłużeni
VW Gruppe



Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Imię: Piotr
Wiek: 34
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 177
Skąd: Kraków
Wysłany: 2 Lipiec 2014, 19:14   
   Moje auto: Fabia I


Gdzieś ty ją tak załatwił rany boskie!!!. No potwierdzam to co wyżej zostało napisane. :respect:
 
 
     
 CJ


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 123
Skąd: Brzeziny/Łódź
Wysłany: 2 Lipiec 2014, 21:13   
   Moje auto: Corsa B 1.0


Fakt, troszkę się blacha pogięła :nc: Pewne jest, że z tej budy już raczej nic nie będzie :zle1:
 
 
     
 Artikan


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Darek
Dołączył: 02 Lip 2014
Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Lipiec 2014, 09:54   
   Moje auto: Cora b 1.4 16v


prędkość, zakręt, deszcz, zimówki... tyle. To że z tej budy już nic nie będzie to się spodziewałem, pytanie co teraz ? po prostu wyzłomować, silnik praktycznie nie ucierpiał a 10 czerwca rozrząd wymieniłem klocki tarcze itd ... z tego co się dowiedziałem przekładanie silnika nie ma sensu chyba ze bym znalazł jakąś corse z silnikiem 16v to wtedy mniej roboty by było. Wyciągnąć silnik klocki tarcze fotele i wtedy wyzłomować ? wgl. przyjmą mi takie auto na złomie bez silnika i foteli ?
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 3 Lipiec 2014, 11:12   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Artikan napisał/a:
wgl. przyjmą mi takie auto na złomie bez silnika i foteli ?

Łaski robić nie powinni choć czasem robią , bo silnik można od razu sprzedać i zarobić .
Rozłóż na części pierwsze i wyciągnij wszystko co się przyda lub można spieniężyć , następnie poszukaj firmy która pofatyguje się do ciebie po karoserię i podpisze złomowanie lub odkupi resztę na umowę sprzedaży . Firmę z twoich okolic znajdziesz w necie , podzwoń , na pewno znajdzie się ktoś kto odbierze karoserię i dostaniesz za to jeszcze parę groszy .
 
 
     
 CJ


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 123
Skąd: Brzeziny/Łódź
Wysłany: 3 Lipiec 2014, 13:26   
   Moje auto: Corsa B 1.0


Teoretycznie, gdy się legalnie złomuje i brakuje kilogramów, to trzeba dopłacić za każdy brakujący, ale jak to wygląda w praktyce, to nie wiem :nc:
 
 
     
 Artikan


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Darek
Dołączył: 02 Lip 2014
Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Lipiec 2014, 16:22   
   Moje auto: Cora b 1.4 16v


jeździłem, pytałem, dzwoniłem... za całość oferują mi 650 w jednym z skupów samochodów powypadkowych, na szortach jakieś 200zl mniej, wiec chyba pozostaje mi sprzedaż całości za 650 niestety, zabawa ze sprzedażą na części pewnie będzie nieopłacalna później i tak będę musiał go wyrejestrować i dopłacać za brakujące kg..
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 3 Lipiec 2014, 17:44   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Na urzędniczą głupotę są sposoby .
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 3 Lipiec 2014, 18:33   
   Moje auto: AG Z14XEP


fotele zawsze możesz zamienić z kimś za dopłatą (jak za jakieś nieduże pieniądze to rozważę ;) )
sterownik poduszki o ile nie wystrzeliła też możesz wymontować i sprzedać (jeśli strzeliła, to by było trzeba usunąć 'crash data', a to nie zawsze jest tanie/łatwe, a zarobek na tym wątpliwy.
ECU + IMO + pastylki z kluczyków sprzedane w komplecie to kolejne 200zł - a na wadze nie straci ;)
EGR - jakieś 70-100 zł
sonda - podobnie

coś by się zawsze dało wyciągnąć, ale auto wtedy by nie odpaliło i co najwyżej na złom.
pytanie czy nie szkoda nerwów i czasu.
 
 
     
 Artikan


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Darek
Dołączył: 02 Lip 2014
Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Lipiec 2014, 21:28   
   Moje auto: Cora b 1.4 16v


dowiedziałem się co nico o tym wyrejestrowaniu pewnie bedzie trzeba kilka stów rzucić ale jeśli już pozałatwiam te formalności to auto do szopy i zabawa w sprzedawanie części... pewnie tak bardziej opłacalnie wyjdzie
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 3 Lipiec 2014, 22:34   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Z auto złomami rożnie bywa , jeden będzie kręcić nosem gdy zabraknie kilku kilogramów , inny chętnie przyjmie gołą budę , skasuje i jeszcze będzie się cieszyć .
Poszukaj wśród firm które odbierają złom od klienta , to czy zapłacisz czy zarobisz przy kasowaniu samej karoserii zależy tylko od firmy która będzie złomować pojazd .

Cyt. - Od wejścia do UE obowiązuje ustawa recyklingowa, oznacza to nic innego jak dopłata w okolicach 500 zł do każdego samochodu. Ta kwota zwracana jest tzw. stacji demontażu na poczet przetwarzanych samochodów.

Czyli jak by na to nie patrzeć stacja zawsze zarabia na złomowaniu , a sprzedaż i handel częściami z demontażu to dodatkowy pieniądz .
Jak dla mnie pobieranie opłat za niedowagę złomowanego pojazdu to nic innego jak nabijanie w przysłowiową butelkę .
Podzwoń i popytaj , w samym Krakowie jest co najmniej 7 takich stacji , na pewno znajdzie się ktoś kto zezłomuje samą karoserię bez dodatkowych kosztów .
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Inne
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.